بین المللی

آتش گرفتن کشتی لجستیک نیروی دریایی اندونزی با 119 خدمه

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین ماه نیوز‌، منابع رسانه‌ای غروب شنبه به وقت تهران از آتش گرفتن یک فروند کشتی نیروی دریایی اندونزی با ۱۱۹ خدمه نظامی در دریای «فلورس» خبر دادند.

به گزارش منابع خبری، کشتی لجستیکی نیروی دریایی اندونزی روز شنبه در دریای «فلورس» در جنوب شرقی جزیره «سولاوسی» آتش گرفت. این کشتی با ۱۱۹ سرنشین شامل ۶۲ خدمه و ۵۷ نظامی در حال ماموریت گشتزنی در آب‌های اندونزی بود.

دریای فلورس بخشی از آب‌های غربی اقیانوس آرام جنوبی است که بین جزیره سولاوسی و سومباوا واقع شده‌است. این دریا از طریق تنگه «لومبوک»  به اقیانوس هند متصل می‌شود.

 

تاکنون هیچ تلفاتی از این سانحه گزارش نشده است و برخی منابع رسانه‌ای از تخلیه این کشتی نظامی خبر دادند. این کشتی لجستیکی نیروی دریایی اندونزی، ساخت آلمان شرقی سابق است و در سال ۱۹۹۳ به اندونزی فروخته شد. این کشتی ظرفیت حمل ۱۴ تانک  و شماری تجهیزات جنگی را دارد.

نیروی دریایی اندونزی  ۷۴ هزار نفر نیرو دارد . چندی قبل، ارتش اندونزی اعلام کرد که یک زیردریایی نظامی این کشور با ۵۳ سرنشین در جریان رزمایش نزدیک جزیره «بالی» ناپدید شد.این زیردریایی در رزمایش اژدری در شمال آب‌های بالی شرکت کرده بود.

در روزهای گذشته نیز  رسانه‌های اندونزیایی  از سقوط یک فروند بالگرد نظامی ارتش اندونزی خبر دادند. این بالگرد نطامی از نوع «بل-۴۱۲» ساخت آمریکا در خدمت ارتش اندونزی بود که حین ماموریت آموزشی دچار سانحه شد و سقوط کرد. این بالگرد در غرب «جاوا» سقوط کرد و خوشبختانه پنج خدمه آن موفق به خروج اضطراری شدند(جزئیات بیشتر).

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید