سلامت و دانش

آخرین وضعیت کرونایی ایران/18 شهر در وضعیت قرمز قرار دارد

به گزارش شفاف، کرونا این روزها در حال قد کشیدن و باز توانی خود است.ویروسی وحشی و چموشی که بعد از ماهها رخوت و سستی حالا به نوعی بیدار شده و کم و بیش در حال خودنمایی کردن است.در حال حاضر رعایت شیوه نامه های بهداشتی به 32 درصد و استفاده از ماسک به 17 درصد رسیده است.

میزان مرگ و میر کرونایی در حال افزایش است؛ به طوری که امار جانباختگان کرونایی به 30 نفر رسیده است که آمار قابل تاملی است.

تا دیروز ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۰۶۴ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی و ۵۶۵ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۵۹۷ هزار و ۹۸ نفر رسید.در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۳۶ نفر از بیماران کووید ۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۵ هزار و ۵۳۴ رسید.تاکنون ۷ میلیون ۳۴۸ هزار و ۴۲۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

بنابر اعلام وزارت بهداشت ۸۲۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.تاکنون ۵۶ میلیون و ۹ هزار و ۵۲۴ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

بنا بر اعلام وزارت بهداشت و بر اساس آخرین به روز رسانی ها، تعداد شهرهای با وضعیت قرمز از ۱۹ به ۱۸ شهر کاهش و تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی از ۴۵ به ۷۶ شهر افزایش یافت.

همچنین تعداد شهرهای با وضعیت زرد از ۲۳۳ به ۲۲۷ و تعداد شهرهای با وضعیت آبی از ۱۵۱ به ۱۲۷ شهر رسید.