عمومی

آزادی بیان به شیوه توییتر

توییتر با ایده آزادی بیان برای همه ایجاد شد و قرار بود همه به یک اندازه آن را بشنوند، اما این روند با گذشت زمان تغییر کرد.

به روگر ماه نیوز، اکانت توییتیری ایدینیسم توییتی ویتی نوشت: «تیم موفق شد توییتر پنهان (زیر چشم تیم قبلی) را پخش کند. چیزی که شاید توییتر فارسی رو هم تحسیر داشته باشه! عنداندی کی شیردی شده بریکمیکنا، توییتری کیں در کد کھہ کے کے کے کے کے بہ ساکہ کہلیست از اکانتہ، کردی از ترندشدن، کردی از دیہشدن اکانت و کے تموم کے کے. همه اینها پنهان و بدون اطلاع رسانی به کاربران عمومی هستند. توییتر با ایده آزادی بیان برای همه ایجاد شد و قرار بود همه به یک اندازه آن را بشنوند، اما با گذشت زمان این روند تغییر کرد.

مثلا:

دکترای دانشگاه استنفورد، باتاچاریا (drjbhattacharya) که معتقد است قرنطینه برای کودکان می تواند مضر باشد. توییتر حساب خود را به عنوان مخفی علامت گذاری کرده بود تا از ترند شدن آن جلوگیری کند.

یا dbongino، مجری و مجری تلویزیونی که برای جلوگیری از جستجو در لیست قرار داشت.

به عنوان مثال، چارلی کرک محافظه کار فعال حساب کاربری (charliekirk11) به عنوان تبلیغ نشده برچسب گذاری شد.

توییتر بارها علناً این کار را رد کرده است. ویجایا گدا (مدیر قوانین حقوقی و اعتماد) و کیوان بک پور (مدیر محصولات) در سال 2018 اعلام کردند: ما شادی را نمی پذیریم و افزودند: ما افراد مبتنی بر اعتقادات یا اعتقادات سیاسی را نمی پذیریم.

چیزی که در توییتر به عنوان Shadow Ban شناخته می شود، به عنوان Visibility Filtering یا VF شناخته می شود. چندین کارمند و مدیر این موضوع را در توییتر تایید کردند.

به گفته یکی از کارمندان ارشد توییتر: «به VF به عنوان یک ابزار قدرتمند برای سرکوب و کنترل آنچه کاربران توییتر می بینند و می خوانند نگاه کنید. ابزار بسیار کارآمد بود. فیلتر دیهشدن (VF) به کنترل و دستکاری توییتر در نتایج جستجو، تعداد توییت‌ها و حساب‌های بازدید شده، توییت‌های ویروسی و پرطرفدار، هشتگ‌ها و حساب‌ها و همچنین حذف هشتگ‌ها از فهرست ترند اشاره دارد. همه بدون اطلاع عموم و کاربران!

گروه مسئول تصمیم گیری در این مورد، تیم واکنش استراتژیک یا (SRT-GET) بود. گروهی که روزانه 200 مورد را بررسی می کردند.

اما بدترین چیز این است که به اینجا ختم نمی شود.

می توانید توییت اصلی را اینجا بخوانید.

رحمه رشتو رو هم در همینا میزارم

. .

بری وایس (@bariweiss)

1. یک تحقیق جدید #TwitterFiles نشان می‌دهد که تیم‌هایی از کارمندان توییتر لیست‌های سیاه می‌سازند، از ترند شدن توییت‌های نامطلوب جلوگیری می‌کنند و به طور فعال دید کل حساب‌ها یا حتی موضوعات پرطرفدار را محدود می‌کنند – همه به صورت مخفیانه، بدون اطلاع کاربران.

. .

علاوه بر این گروه، نامی نیز وجود داشت (سیاست یکپارچگی سایت، پشتیبانی تشدید سیاست) (همچنین به عنوان SIP-PES شناخته می شود) که شامل مدیران و مدیران ارشد در توییتر می شد. این گروه محلی بود که مهمترین تصمیمات مربوط به حذف و تغییرات مؤثر بر سیاست/جلسه در آن اتخاذ شد. تصمیماتی که در سیستم و مراحل قانونی گزارش دهی در توییتر ثبت نشده است.

یکی از این تصمیمات برای حساب کاربری (libsoftikt) که در لیست سیاه قرار داشت گرفته شد و هرگونه تغییر در وضعیت آن باید با در نظر گرفتن SIP-PES انجام شود. این حساب کاربری که در سال 2020 ایجاد شد و تنها در سال 2022 بیش از 1.4 میلیون دنبال کننده داشت، شش بار به دلیل نقض قوانین توییتر به حالت تعلیق درآمد. اما در گزارش داخلی SIP-PES در اکتبر 2022، پس از تعلیق هفتم، به این موضوع اشاره شد که قوانین توییتر نقض نشده است، بلکه به دلیل اینکه احساس می کنیم ممکن است افراد با کلیک بر روی سیستم حقوقی و برچسب زدن کودک آزاری تحریک شوند. تعلیق پیدا شد

از سوی دیگر، در 21 نوامبر 2022، زمانی که تصاویری از آدرس آدرس زندگی او در توییتر پخش شد، با وجود اینکه نقض قوانین حریم خصوصی توییتر بود، تیم توییتر اجازه حذف این آدرس را نداد و به مخالفان اجازه سوء استفاده از آدرس بدند.

این ویدئو شهادت جک دورسی در کنگره آمریکا در سال 2018 را تکذیب می کند.

طبق قوانین فدرال آمریکا (بخش های 1621 و 1001 قانون ایالات متحده از عنوان 18) شهادت دروغ یا جعل شهادت ممکن است با 5 سال زندان مجازات شود.

. .

کایل موریس (@RealKyleMorris)

در طول شهادت خود در مقابل کنگره در سپتامبر 2018، از جک دورسی، مدیرعامل وقت توییتر، پرسیده شد که آیا توییتر «جمهوری خواهان برجسته را تحت الشعاع قرار می دهد».

دورسی پاسخ داد: «نه. #TwitterFiles2

. .

پایان پیام