عمومی

آسفالت و بهسازی ۳۵ کیلومتر از راه های روستایی ایلام – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

سید زاهدین چشمه خاور در گفتگو با خبرنگار آنلاین کرد: در سال جاری اجرای پروژه لایه حفاظتی (فوگسیل) به طول ۱۷ کیلومتر و اجرای میکروسرفیسنینگ به طول ۱۱ کیلومتر در سطح جاده‌های استان انجام شده است.

وی با بیان اینکه امسال علاوه بر اقدامات حفظ و نگهداری راه های استان، بهسازی و اجرای مقاطع آسفالت، راه های تخریب شده نیز در برنامه کاری این اداره کل قرار گرفته است، افزود: خط کشی معابر در نظر گرفته شده است. به صرفه ترین نوع علائم ایمنی باشد، مستقیماً در چشمان راننده قرار می گیرد و احساس نزدیک و متقابل را با او حفظ می کند.

مدیر راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام یادآور شد: طی نیمه نخست سال جاری بیش از چهار هزار و 500 کیلومتر خط کشی در سطح جاده های استان انجام شده است.

چشمه خاور تصریح کرد: نیروهای اداره ایمنی، ترافیک و حریم خصوصی همگی در این راستا هستند تا ایمنی راه ها را افزایش دهند، خودروها را راهنمایی کنند و به کاربران اطلاع رسانی کنند به ویژه در شب با دید محدود، تفکیک رفت و برگشت و برگشت. خطوط در نقاط بدون جداکننده به منظور کاهش میزان تصادفات و سوانح رانندگی عملیات خط کشی خطوط ارتباطی به صورت ویژه انجام می شود.

به گفته وی بیش از 13 هزار تابلو در سطح جاده های استان ارتباط نصب شده است.