اجتماعی

آغاز به کار نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی اصفهان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به روتاف محرف محر، علیاسغر شالبافیاندستیار گردشگری میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بعدازظهر پنجشنبه در این مراسم گفت: شعار امسال روز جهانی گردشگری ایده های نو است، یعنی مدیران و مسئولان نیز باید بتوانند عرصه را به صورت واقعی باز کنند.

وی ادامه داد: در یک سال گذشته دو محور همکاری بخش‌ها و تسهیل در سازمان را انجام داده‌ایم تا حضور بخش ویژه در گردشگری بیشتر شود. اصفهان نیاز به ایجاد اقامتگاه و هتل دارد و می تواند از فرصت این همکاری استفاده کند.

شالبافیان وی افزود: در سال گذشته توزیع زمان و مکان سفر در اولویت قرار گرفت و لایحه ساماندهی تعطیلات نیز تهیه شد. امیدواریم با تصویب این لایحه شهرهایی مانند اصفهان بتوانند در هر روز از سال تیراژ خود را افزایش دهند.

معاون گردشگری وزارت فرهنگ میراث گفت: باور دریم بریک از شرک استان اصفهان با هوزر توریست قبل از رفع است. بیش از 1000 رویداد در کشور برگزار می شود که ظرفیت جذب گردشگر را دارد و امکان ثبت این رویدادها وجود دارد و فرصت خوبی برای توسعه گردشگری پیش روی نهادها وجود دارد. از همی روی تہے شده تا کے کے کے کر اسفانه بدرخشید اتباع دارند، ثبت نام کنند و شرایط بگیرند.

شرایط گردشگری و صنایع دستی در اصفهان مطلوب نیست

عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در این جلسه گفت: هنرمندان از رئیس جمهور تقاضای توجه دارند و ما از گروهی که در حوزه دولت برنامه ریزی نمی کنند درخواست داریم که چرا به این همه خوبی ها در عرصه هنر و گردشگری اصفهان رسیدگی می شود

وی ادامه داد: فعالیت های یک سال گذشته در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مطلوب نبود و تنها اقدامات اولیه ای بود که باید به آن رسیدگی شود. این شورا همچنین به این سه حوزه در حوزه صلاحیت خود کمک خواهد کرد. اگرچه به دلتها و هنرها يسفاهان پرداخته نشده است، اما در توان به نصف‌جهان كرد.

مقتدایی کاترنشان کرد: کرای روی زمین منهد در اسفاهان بید سریتر به کریں

துக்கு நிற்று தைக்க்கு வ புக்குத்குத்஁த

علیرضا ایزدی، مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان گفت: اگر ایران می خواهد در ایران بماند و ایران به فعالان گردشگری و هنرمندان صنایع دستی نیاز دارد، سفیران معرفی ایران هستند.

وی ادامه داد: پنجم آنلاین ماه روز جهانی گردشگری با عنوان تفکر و تفکر دوباره برای گردشگری است. تفکر برای توسعه و برنامه ریزی و موفقیت لازم است. گردشگری برای توسعه پایدار ضروری است.

ازدی تکھید کرد: توریسم برای نام بیزر ایران اسلامی در جهان بزیروک است کاکیں است. امروز شاهد توسعه توسعه پایدار در گردشگری هستیم.

وی در پایان همچنین پیشنهاد کرد که استان اصفهان گل سرسبد نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی ایران باشد.

بگویم در پایان این مراسم توافق همکاری بین وزارت میراث فرهنگی و وزارت صنعت، معدن و تجارت امضا شد.