عمومی

اتمام تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه مطالبه جدی است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین به نقل از آنلاین به نقل از استانداری گربی ازربیان، محمدصادق معتمدیان در دیدار با وزیر نیرو ضمن بررسی آخرین وضعیت اجرای مصوبات کارگروه نجات دریاچه ملی ارومیه تصریح کرد: تبریز و ارومیه، از از از از از از کامه کے کے کے کے شود شود.

وی گفت: با توجه وزارت نیرو مهم ترین پروژه سخت افزاری فرآیند نجات دریاچه ارومیه است که امیدواریم تونل انتقال آب معدن سیب به دریاچه به زودی به بهره برداری برسد. و ما این روند را با جدیت دنبال خواهیم کرد.”

متولیان افزود: روند مصرف آب در مخزن آب دریاچه باید مدیریت شود و در این زمینه وزارت جهاد کشاورزی می تواند با تغییر الگوی کشت نقش موثری ایفا کند.

استاندارد عزربیان کربی: پاک ریاحی لھہ ارومیہ است اشہہ و بازیبینی است. و در این راستا ساختار ستاد در دستور کار قرار دارد.

متولیان امر این طرح را موضوع مهم دیگری دانستند و افزودند: یکی از مهمترین مشکلات در روند نجات دریاچه ارومی عدم استفاده از ظرفیت های مردمی و در این زمینه مشارکت مردم و به ویژه کشاورزان استان است. ارائه شده است.

وی مدیریت مصرف آب در بخش کشاورزی را نیز یک اصل اساسی خواند و گفت: با توجه به اقتصاد مردم نیازمند تغییرات اساسی در بحث مدیریت آب در بخش کشاورزی هستیم.

در این جلسه شاخص های توسعه زیر نظر وزارت نیرو، آخرین وضعیت دریاچه ارومی به ویژه روند اجرای تونل های انتقال آب، روند پرداخت اعتبارات و اجرای پروژه های نیمه تمام، احیای دریاچه ارومی، و اجرای تصفیه خانه های در حال ساخت در استان، بررسی موارد نیروگاه ها، 1500 سیکل نیروگاه 160 مگاواتی مطرح شد.