بین المللی

احزاب مخالف اردوغان: «آناتولی» فریبکاری می‌کند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین ماه نیوز، سخنگویان احزاب مخالف حزب حاکم ترکیه یکشنبه شب خبرگزاری دولتی این کشور  را به فریبکاری در انتشار  نتایج انتخابات متهم کردند.

به گزارش وبگاه «بیانت» سخنگوی حزب «جمهوری‌خواه خلق» ترکیه در نشست خبری مدعی شد که خبرگزاری «آناتولی» با فریبکاری و دست بردن در رای مردم نتایج انتخابات را منتشر می‌کند.

خبرگزاری آناتولی لحظاتی قبل پس از شمارش ۴۱.۸۳ درصد آرای انتخابات ریاست جمهوری ترکیه  اعلام کرد که  اردوغان ۵۲.۵۵ درصد آرا را بدست آورده و قلیچدار اوغلو، رقیب اصلی او  ۴۱.۵۵ درصد آرا را کسب کرده است.

 

 به گزارش بیانت، سخنگوی حزب «دموکراتیک خلق‌ها نیز گفت: «مردم تلاش می کنند اطلاعات را از یک منبع واحد به دست آورند اما انگار تنها خبرگزاری آناتولی تنها منبع است. با این حال، ما می‌دانیم که این خبرگزاری هیچ اطلاعاتی را در میدان جمع آوری نمی‌کند و تمام اطلاعات را از شرکای دولتی به دست می‌آورد. به اظهارات و داده های آنها اعتماد نکنید. ما از مردم می خواهیم  به اظهارات و داده‌های ما و احزاب مخالف اعتماد کنند.»

شهردار استانبول نیز در واکنش به نتایج انتخابات ترکیه مدعی شد که  قلیچدار اوغلو رئیس جمهوری بعدی ترکیه است . «اکرم امام اوغلو» شهردار استانبول گفت: «طبق آماری که در اختیار دارم «قلیچدار اوغلو» رئیس جمهور بعدی ترکیه است.»

«سنان اوغان» نامزد سوم انتخابات ریاست‌جمهوری ترکیه است که بر اساس نظرسنجی‌ها شانس زیادی برای رسیدن به قدرت ندارد. 

برخی منابع رسانه‌ای نیز در این زمینه نوشتند که منابع ترکیه‌ای  همچنان  نتایج متناقض شگفت انگیزی ارائه می‌دهند.

شورای عالی انتخابات ترکیه تا اواخر شامگاه ۱۴ می ( یکشنبه) اجازه درز هیچ اطلاعاتی از نتایج را نمی‌دهد و پس از آن رسانه‌ها می‌توانند به تدریج نتایج را اعلام کنند.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید