اجتماعی

ادامه عملیات امداد در فیروزکوه و دماوند/افزایش قربانیان سیل به ۵۳ نفر

رئیس جمعیت هلال احمر از ادامه عملیات جستجو و نجات در فیروزکوه و دماوند خبر داد و گفت: عملیات جستجو و نجات در امامزاده داوود به آخرین لحظات خود رسیده است اما همچنان در فیروزکوه و دماوند ادامه دارد. تا این لحظه 53 نفر در سیل جان خود را از دست داده اند و 16 نفر همچنان مفقود هستند.

به گزارش ما، پیرحسین کولیوند در گفت و گوی ویژه تلویزیونی با جزئیات خسارات و تلفات سیل اخیر گفت: حدود 20 استان کشور در مدت اخیر درگیر سیل شده اند. 111 شهر و 310 روستا با این پدیده مواجه شدند و 29 محور ارتباطی درگیر شدند. در مجموع 385 روستا تحت تاثیر سیل اخیر قرار گرفتند.

وی افزود: 53 نفر در چند روز بر اثر سیل جان خود را از دست دادند و 16 نفر همچنان مفقود هستند. بیشترین تلفات در استان تهران است که در نقاط مختلف امامزاده داوود، فیروزکوه، زارین دشت و روستای آتش‌سوزی رخ داده است.

کولیوند با اشاره به وضعیت امداد رسانی در امامزاده داوود و فیروزکوه ابراز داشت: عملیات جستجو و نجات در امامزاده داوود به آخرین لحظات خود رسیده است اما عملیات جستجو و نجات در فیروزکوه و دماوند همچنان ادامه دارد.

وی افزود: 3 هزار نفر در کل کشور فعال هستند و به عنوان امدادگران اصلی در نقاط بحرانی حضور دارند. اولین کاری که انجام می دهیم این است که مردم را زنده نگه داریم. روز گذشته مردی 40 ساله در امامزاده داوود در پایین رودخانه ها پیدا و تحویل نیروهای امدادی شد. بسیاری از مردم نیز از مناطق ناامن به مناطق امن منتقل شدند. توزیع اقلام خوراکی و زندگی نیز انجام می شود.

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: در فیروزکوه و دماوند به دلیل شیب زیاد کوه دسترسی بسیار سخت بود. شدت حادثه زیاد بود و توانستیم مواد غذایی و مواد غذایی را با استفاده از مسیر ریلی شاهرود حمل کنیم. امدادگران نیز از همین مسیر منتقل شدند. همچنین با این روش افراد را از صحنه خارج کردیم. این منطقه به قدری صعب العبور بود که امکان فرود معکوس وجود نداشت و مجبور شدیم دو نفر از مصدومان را در فاصله 100 متری نجات دهیم.

کولیوند گفت: در تمام استان ها آمادگی کامل داریم و اقلام مورد نیاز را در مکان های مناسب جمع آوری کرده ایم. همچنین به رسانه ها هشدار داده ایم. الان که در حال بهره برداری هستیم بیشتر کارها در فیروزکوه و دماوند انجام می شود. آقای مخبر دستیار رئیس جمهور نیز در محل حادثه حضور داشت و توزیع کار بسیار خوب و دقیق انجام شد. البته پیچیدگی و پیچیدگی کار باعث شد تا عملیات جستجو و نجات بیشتر طول بکشد. بارندگی ادامه دارد و برای 18 استان اخطار هواشناسی داده شده است. یکی از استان هایی که باید برای سیل آماده شود استان فارس است.

Коливнд такжед кер: не междуть на хорошо выходится на работы беха нашедь бод, субб броз эн зыму оз только шед.

پایان پیام