بین المللی

ادامه ناآرامی‌ها در فرانسه؛ دستگیری 234 تظاهر کننده در پاریس

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین ماه نیوز، منابع رسانه‌ای روز سه شنبه اعلام کردند که پلیس پاریس ۲۳۴ نفر  از تظاهرکنندگان را در طول شبانه روز گذشته در پایتخت فرانسه دستگیر کرده است.

به نوشته وبگاه شبکه خبری «تی‌آر‌تی» اعتراضات روز سه‌شنبه پس از آن صورت گرفت که پارلمان فرانسه لایحه‌ای را تصویب کرد که سن بازنشستگی را از ۶۲ به ۶۴ سال افزایش داد.

بر اساس این گزارش، تظاهرات پراکنده روز سه شنبه در شهرهای فرانسه برگزار شد. در پاریس، مخالفان به خیابان‌ها آمدند تا انبوهی از زباله‌ها برجای مانده به دلیل اعتصابات را به آتش بکشند.

در همین حال، اصلی‌ترین اتحادیه پلیس فرانسه هشدار داده که ماموران پلیس ممکن است قادر به مهار ناآرامی‌ها نباشند. این اتحادیه اعلام کرد: «انرژی ما دارد تحلیل می‌رود.»

 

این در حالی است که امانوئل ماکرون، رئیس ‌جمهور فرانسه که طرح بازنشستگی را محوری دوره دوم ریاست‌ جمهوری خود قرار داده قرار است روز چهارشنبه در تلویزیون سخنرانی کند.

قرار است روز پنجشنبه دور جدید اعتصاب سراسری در فرانسه اجرا شود. «لوران برژه»، رهبر اتحادیه تجاری بزرگ «کنفدراسیون دموکراتیک کار» در مصاحبه‌ای گفت، اصلاحات بازنشستگی برای دولت ماکرون «یک شکست را در پی ندارد بلکه یک کشتی غرق شده را در پی خواهد داشت.»

انتظار می‌رود ناآرامی‌ها در فرانسه طی روزهای آینده ادامه داشته باشد. اتحادیه‌های تجاری خواستار «اعتصاب عمومی» شد‌ه‌اند که ممکن است از سه‌شنبه آغاز شود. «فیلیپ مارتینز»، رهبر اتحادیه کارگری چپ افراطی «سی.جی.تی» فرانسه هم در مصاحبه‌ای به شبکه تلویزیونی «بی.اف.ام» بیان کرد، خشونت را محکوم می‌کند اما «دولت ماکرون مسئول بروز این حجم بالا از خشم است.»

پایان پیام/م
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید