عمومی

از روی تخت ICU تدریس کرد

این افشاگری برای فایل صوتی در شبکه های اجتماعی نوشته شده است: استادی که چند ساعت پس از تدریس بر اثر بیماری عروق بیماری کرونا قلب فوت کرد، با وجود اینکه بسیار کسالت داشت، اما تا آخرین لحظه نگران بود که حقوق دانشجو ضایع نشود. چندین بار تکرار شد. تجدید چاپ شد.

به گزارش ماه نیوز، روزنامه «خراسان» در ادامه نوشت: پروفسور دکتر دکتر. محمدعلی خردمندی در این فایل صوتی با تلفظ مدهور اصفهه می گوید: کلاس شما به موقع برگزار می شود و امیدوارم … موفق باشید امروز هم حالم خوب نبود به خاطر این بیماری جدید و پزشکان بستری هستم. به من آرامش کامل بده، می دهد، اما دیدم که اگر این تحصیلات را نداشته باشم، با شما دانش آموزان عزیز بی انصافی می شود. انشا… موفق و مطمئن باشید. امروز با همسر دکتر «کمپانی مینا» و «رحمت … ممیس» که بیش از 30 سال با او کار کرده است گفت وگو کرده ایم که می خوانید.

او استاد فلسفه، کلام، اخلاق و … بود.

دکتر هر دو دوز واکسن را داد. او همچنین یک دوره بیماری عروق بیماری کرونا قلب داشت و 21 روز از مثبت شدن آزمایشش می گذشت اما ساعت 12 ظهر امروز یکشنبه بر اثر ایست قلبی درگذشت. خانم شرکت دکتر. خردمندی می گوید: استادی 56 ساله بود و از سال 69 در دانشگاه تدریس می کرد، از فلسفه، کلام و اخلاق گرفته تا نهج البلاغه، تفسیر قرآن و ….

آنها به صورت موردی وضعیت شاگردان خود را پیگیری می کردند

همسر استاد مسئول با اشاره به نگرانی های این دکتر گفت: ایشان روی کیفیت آموزش بسیار حساس بودند. درک کامل همه مفاهیم برای شاگردانش بسیار مهم بود. گهگاه وضعیت تحصیلی دانش آموز پیگیری می شد. چند روز قبل از مرگش که داشتیم صحبت می کردیم می گفت تا چند روز دیگر جزوه های دقیق و کاربردی تری تهیه خواهم کرد که بیشترشان را خودم نوشتم. او گفت که می خواهد از آنها تدریس کند و کیفیت تدریس را بهبود بخشد تا وقت دانش آموزان در کلاس درس من تلف نشود.

از تخت آی سی یو پیام صوتی فرستاد

او درباره این ویدئو می گوید: «آن روز او در آی سی یو بود و پزشکان به او گفتند استراحت کند، اما وقتی برای دیدنش رفتم، پرسید که آیا تلفن و اینترنت وجود دارد یا خیر. به گوشیم نگاه کردم و گفتم بله. گفت فردا کلاس من است، گوشیم را بیاور تا برای دانش آموزان پیام بگذارم. گفتم دکتر فکر نمی کنم الان زمان خوبی برای تدریس باشد. او با لبخندی آرام به من گفت که حالم خیلی بهتر است، تلفنم را به من بده تا دانش آموزان بدانند که کلاسشان به موقع برگزار می شود تا حقشان نماند.

همیشه قبل از تدریس درس می خواند

همسر دکتر نیز از کیفیت تحصیلات خود ابراز نگرانی می کند: «دکتر همیشه قبل از رفتن به کلاس سابقه تدریس چندین ساله دارد و دیگر نیازی به مطالعه ندارد، اما قصد دارد بدون مطالعه سر کلاس نرود. یک بار گفتند هر ترم فقط یک درس تدریس می کنید اینقدر نیاز به مطالعه دارید؟گفتند من نمی خواهم کلاس های این ترم از نظر کیفیت تحصیلی مانند ترم قبل باشد و حتما باید درس بخوانم وقتی کلاس ها آنلاین بودند، حداقل نیم ساعت یا حتی یک ساعت قبل از شروع کلاس، چندین بار سیستم، تلفن و اینترنت را چک کردند تا مشکلی پیش نیاید و پیش نیاید، اختلال در کلاس. گفتند این دانش آموزان وقت بگذار.، می آیند سیستم یا موبایلشان را روشن کنند، درست نیست که به آنها بدهکار باشم.»

همه مسحور تواضع دکتر خردمندی شدند

رحمتها … مشاور مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان ممیز که در کنار دکتر. خردمندی نیز در گفت و گوی کوتاهی به ما می گوید: «از دوران دانشجویی با دکتر آشنا شدم، در عین حال دانشجوی بسیار فعال و باهوشی بود، دکتر انسانی بسیار متدین، باسواد، منتقد و منتقد قرآن بسیار خوب رفتار و بسیار مودب بود و با فروتنی همه را مجذوب خود می کرد و واقعاً مانند یک پدر با شاگردانش رفتار می کرد و راهنمایی می کرد.در مورد فوت ایشان در آخرین پیام صوتی استاد هیچ سرفه و مشکل تنفسی نداشت. مشخصاً وقتی ریه بود با گرفتن اسکن ناگهان متوجه می‌شوند که 70 درصد ریه‌هایشان درگیر شده است، همانطور که شنیدم یک روز در بیمارستان بودند و بعد به رحمت خدا رفتند.

انتهای پیام/