اقتصادی

از هشدار آقامیری به مرغداران تا تسویه مطالبات گندمکاران

در هفته جاری خبرهای مهمی در بخش کشاورزی منتشر شد که از مهمترین آنها می‌توان به وعده تسویه مطالبات گندمکاران از هفته آینده اشاره کرد.

به گزارش ماه نیوز هفته جاری در بخش کشاورزی با روز جهانی زنبور عسل آغاز شد. مجری طرح توسعه زنبورداری کشور در همایشی اعلام کرد که از بهمن ماه تامین شکر مورد نیاز زنبورداری ها را دنبال کردیم و به دلیل مشکلاتی که تامین نهاده شکر وجود داشت مقداری این کار با وقفه مواجه شد، ولی با دستور مقام عالی وزارت موضوع در حال پیگیری است و به زودی سهمیه ۲۰ هزار تنی شکر که برای زنبورداران که به تفکیک استان‌ها در نظر گرفته شده، توزیع خواهیم کرد.

درخواست هفته

انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی ایران در نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهوری خواستار تعیین تکلیف قیمت خرید تضمینی شیرخام و فرآورده‌های لبنی شد.

این انجمن در نامه دیگر به اعضای خود اعلام کرد که با رعایت دستورالعمل قیمت گذاری کالاهای تولید داخل و متناسب با نرخ جدید شیرخام، مواد پتروشیمی، حقوق و دستمزد، نرخ‌ برابری ارز، حمل و نقل و سایر عوامل موثر در بهای تمام شده، نسبت به تولید و عرضه کامل محصولات و جلوگیری از هرگونه کمیابی فرآورده‌های لبنی اقدام کنند.

هشدار هفته

سید محمد آقامیری _ سرپرست وزارت جهادکشاورزی چندی پیش اعلام کرد زمانی که سفره مردم در حال جمع شدن باشد هر کاری امکان باشد انجام می‌دهیم، وقتی کاهش مرغ وجود داشته باشد و مرغدار مرغ را با قیمت مصوب توزیع نمی‌کند قطعا مرغ از ترکیه وارد می‌کنیم و به نفع و ضرر مرغدار توجهی نداریم، چرا که مرغدار هم به ضرر مردم توجه نمی‌کند.

وعده هفته

سرپرست وزارت جهادکشاورزی وعده داد که از یکشنبه هفته آینده مطالبات گندمکاران تسویه می شود.  

انتهای پیام