هنری و فرهنگی

از گرانی ۳۰۰ درصدی خدمات حج تا سختگیری در فرودگاه

انتظار می رود هزاران زائر ایرانی قبل از حج به ورزشگاه بیایند هزاران آزادی خواه در ورزشگاه نگهداری می شوند بابا.

به گزارش ماه نیوز، این دور از سفرهای زیارتی آستانه و بیشتر با انگیزه آموزش مناسک حج، توجیه حجاج و راهنمایی در مورد قوانین و مقررات عربستان، منحصراً در ایام کرونا انجام شد. هدف این گروه از زائران شروع از پنجم خرداد ماه است.

سهمیه حج امسال در ایران حدود 2000 نفر تخمین زده می شود که البته در چند وقت اخیر ظرفیت برخی کاروان ها تکمیل نشده و ثبت نام حج همچنان ادامه دارد. بر اساس اعلام مرکز پزشکی حج و زیارت تا سقف 8000 نفر استاد و 2000 نفر در حج ثبت نام کرده اند. همچنین کاروانی به زائران اهل سنت ایران که در مجموع 5000 نفر را شامل می شود.

حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب «نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت» در این دور از حج دو ساله به دلایل تاج گذاری و محدودیت حج امسال اشاره کرد و افزود: احتمالاً تا 5 سال است. سال ها. این وضعیت باید برای زائران حج امسال مطرح شود تا از این فرصت استفاده کنند.

گرانی 5 درصد خدمات حج تا مشقت در فرودگاه

وی همچنین به روحانیت کاروان های حج اشاره کرد و گفت: اینها بهترین روحانیون در بین کشورهای اسلامی حاضر در حج هستند. تجربه و تجربه کاری زیادی دارند و برای پاسخگویی به سوالات و ابهامات زائران در حج سفرهای زیادی را پشت سر می گذارند.

نواب در برخورد با زائران ایرانی و اهل سنت سایر کشورهای اسلامی تاکید کرد: با توجه به کثرت کشورهایی که زائران آنها در مراسم حج شرکت می کنند، سیستم میزبان کشور میزبان (عربستان سعودی) باید کاملا رعایت شود.

نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت و نيز توصيه هاي زائران در خصوص زيارت با علم به زيارت، خاطرنشان كرد: عبادات حرام جايز نيست.

گرانی 5 درصد خدمات حج تا مشقت در فرودگاه

عربستان سعودی هزینه خدمات زیارتی و حج را 3 درصد افزایش داده است.

سید صادق حسینی رئیس سازمان حج و زیارت نیز با اشاره به تأخیر حج امسال که به جای مهلت سه هفته ای در چهار ماه انجام شد، گفت: مدینه قبل از 2 و سایر قسمت ها «بعد از مدینه» است. “. تاریخ اولین پرواز نیز چهارم خرداد است که زمان بازگشت به کشور یک روز مانده به ماه محرم است.

وی افزود: طول سفر حج نیز با اقامت از پیش مدیریت شده و متوسط ​​زائران ایرانی در مدینه و مکه مقایسه می شود.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به تصمیمات اخیر در عربستان که منجر به افزایش تعداد زائران حج شده است، گفت: به دنبال این هستیم که گنجینه های جدیدی به زائران جوان تحمیل شود. در این راستا دستور و حروف اضافه به صورت نحوی اجرا می شود که پیش بینی آن مشکل است و پیش بینی های لازم در این زمینه در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه مختصات انجام حملات در عربستان، تکمیل بیمه زائران و تخصیص پروازهای مناسب برای خطوط هوایی داخلی برای زائران، خاطرنشان کرد: زائران باید از شرایط ویژه اسکان در این کشور آگاه باشند. منطقه “مانا” از آنجایی که رئیس لژ برای کشور میزبان (عربستان سعودی) برای بازدیدکنندگان از سراسر کشور تعیین شده است، ممکن است اقامتگاه های ویژه ای در آن منطقه وجود داشته باشد.

حسینی درباره وضعیت هتل‌های مکه و مدینه نیز گفت: تعداد و کیفیت هتل‌های مدینه به دلیل تخریب هتل‌های این شهر و موقعیت آن کاهش یافته است که دلیل آن تراز و فضای هتل‌های مدینه نسبت به مکه است. و این موضوع امکان زائران ایرانی را دارد.مدینه تحت تأثیر است. اما آینده نگری و جستجوی اسکان مناسب برای زائران در جوار حرم مطهر پیامبر (ص).

وی ادامه داد: برای ایثار حج ما هم به دستور عمل می کنیم و جایی برای نظارت وجود ندارد، همزمان با حرف و تجربه چهار نفر را از کشتارگاه بردند.

مدیرعامل سازمان حج و زیارت بر لزوم بازگشت زائران به کشور تاکید کرد و گفت: با وجود مدیریت صحیح و تلاش برای ریشه کنی ویروس کرونا در کشور، اما باید در نظر داشت که شرایط برای شیوع این بیماری فراهم است. ویروس کرونا در جهان.” اما با توجه به حضور زائران مختلف از سراسر جهان در اجتماع حج، منظورم این است که زائران توجه ویژه ای به اقدامات پزشکی دارند. سازمان حج و زیارت رهنمودهای بهداشتی دارد که زائران باید آن را رعایت کنند. زیرا در بیماری شخص، «نه تنها زیارت معنوی، بلکه برای خود کاروان نیز مشکل ایجاد می کند.

به هیچ وجه نمی‌خواهم این را به مادر توصیه کنم که غیرفعال باشد

مهنگ محسن عقیلی فرمانده کلانتری های کشور نیز با بیان اینکه به عنوان مجموعه ای از کلانتری های اداری و انتظامی از ابتدای حج تا پایان این ماموریت حساس در تمامی بنادر کشور توصیه می شود ضمن خدمت تا زمان حال: . در سوار کردن و پیاده کردن مسافران در فرودگاه تردید نکنید. تمامی ملاحظاتی که در بازرسی برای تامین امنیت زائران و مسافران در نظر گرفته می شود، لذا همکاری و تلاش رئیس جمهور در این سفر معنوی و البته حساس، نیاز به تکذیب دارد.

عقیلی گفت: تجربه نشان داده است که برخی از زائران به دلیل ناآگاهی و بی اطلاعی از احکام و وسایل حرام همراه، هر ساله به این سفر معنوی می پردازند. تاکید می کنم که بازرسی در بنادر ایران با تجهیزات پیشرفته انجام می شود و به هیچ وجه امکان خروج مواد ممنوعه از کشور و کشف کلیه موارد ممنوعه وجود ندارد. برای حضور در این مراسم باید به دنبال زائر ایرانی باشیم.

فرمانده انتظامی کشور افزود: برخی داروها در عربستان ممنوع است، به هر دلیلی این داروها را حمل نکنید. برخی از گیاهان دارویی شبیه به بیماران روانی هستند که ممکن است زائر را به خاطر خود بازداشت کنند، بنابراین از همراهی موادی که ممکن است باعث مشکل شود خودداری کنید.

گرانی 5 درصد خدمات حج تا مشقت در فرودگاه

زائر 5 سال از تهران

سید عباس حسینی مدیر حج و زیارت تهران نیز از حضور 5 هزار کاروان و 5 زائر تهرانی در حج امسال خبر داد و گفت: تهران 5 ساله و کوچکترین زائر تهرانی نیز 6 ساله است.

گرانی 5 درصد خدمات حج تا مشقت در فرودگاه

انتهای پیام