استانی

استقبال چشمگیر از طرح استعدادیابی باشگاه مس کرمان در عنبرآباد

به گزارش خبرگزاری ماه نیوز؛ فرماندار عنبرآباد در حاشیه طرح استعدادیابی باشگاه مس کرمان در این شهرستان گفت: باشگاه مس از باشگاه‌های ریشه‌دار در کشور است و بها دادن این باشگاه به استعدادهای مناطقی چون جنوب استان، سبب به وجود آمدن شور و نشاط در بین فوتبالیست‌ها و نسل جوانان این شهرستان‌ها می‌شود.

یزدان افشاری‌پور این اقدام باشگاه مس کرمان را حرکتی جهادی و ارزشمند دانست و گفت: دکتر علی رستمی در شرکت ملی صنایع مس ایران نشان داده که با رویکردی هوشمندانه و با هدف برقراری عدالت ورزشی پیش می‌روند که جا دارد از این مدیر توانمند و همچنین مدیران باشگاه مس کرمان تقدیر ویژه داشته باشم.

رئیس اداره ورزش و جوانان عنبرآباد نیز در حاشیه این طرح با بیان اینکه نشان داد که مدیران مس عزم جدی برای بهره‌برداری از استعدادهای استعدادهای استان دارند، گفت: اداره ورزش و جوانان در چنین طرح‌های پرثمری در کنار باشگاه مس خواهد بود و از این باشگاه حمایت خواهد کرد.

مژده دلاری ضمن حمایت قاطعانه از طرح استعدادیابی باشگاه مس کرمان گفت: سایر باشگاه‌های استان نیز باید همانند مس کرمان عمل کنند و برای استعدادیابی برنامه داشته باشند.

او افزود: باید برای انجام چنین حرکت بی‌نظیری نهایت سپاس را از مدیران شرکت ملی مس ایران داشته باشم که مجددا روحیه و امید را در وجود فوتبالیست‌های این مناطق تزریق کردند.

رئیس هیئت فوتبال شهرستان عنبرآباد نیز که میزبانی این طرح را عهده‌دار شده بود، گفت: بنده همان روزهای اول انتخاب مدیرعامل جدید باشگاه مس کرمان انجام چنین رویدادهای بزرگی را پیش‌بینی کرده بودم و می‌دانستم روحیه آقای دکتر قرایی به گونه‌ای است که توجه به استعدادهای استان را در اولویت قرار خواهد داد.

رضا اخلاقی با بیان این که پروژه استعدادیابی باشگاه مس، یک پروژه حیاتی برای فوتبال استان کرمان خواهد بود، گفت: هیئت فوتبال استان کرمان در این طرح با باشگاه تعامل ویژه‌ای خواهد داشت و با آکادمی مس کرمان همکاری کامل داریم.

او افزود: دکتر رستمی در این بین نقش مهمی ایفا کردند و باید از ایشان قدردانی کنم.

استقبال چشمگیر از طرح استعدادیابی باشگاه مس کرمان در عنبرآباد

یکی از مربیان فوتبال شهرستان عنبرآباد نیز در حاشیه این طرح گفت: بازیکنان ما از جوی که توسط مس ایجاد شده لذت بردند و با روحیه‌ای بالا در این طرح شرکت کردند.

شهاب شهدادنژاد که خودش بازیکن تیم فوتبال مس کرمان در جام باشگاه‌های آسیا بوده، در ادامه گفت: مس کرمان برای اولین بار چنین حرکتی انجام داده و معتقدم این اقدام فوتبال استان را متحول خواهد کرد.

او افزود: چرا گفتم برای اولین بار چون در پایان این طرح بنا به گزارش مدیران باشگاه قرار است در روز پایانی بازیکنان منتخب علاوه بر راه یافتن به تیم‌های اصلی باشگاه مس، در برابر دیدگان استعدادیابان تیم ملی تست دهند.

شهدادنژاد ضمن تشکر از مدیران مس گفت: بنده سال‌ها در تیم فوتبال مس توپ زده‌ام و می‌دانم تا مدیران عالی رتبه شرکت نخواهند چنین اتفاقاتی رخ نخواهد داد، پس باید قدردان این حرکت دکتر رستمی و دکتر قرایی باشیم.

یکی دیگر از مربیان فوتبال در جیرفت در حاشیه این طرح گفت: اولا استقبال بی‌نظیری از این طرح شد و ۳۰۰ بازیکن در این طرح دیده شدند که در نوع خودش بی‌نظیر است و ما از صمیم قلب از برگزاری این طرح خوشحالیم.

رامین محمدی که سال‌ها در رده‌های مختلف مس کرمان بازی کرده، گفت: بازیکنان ما با نشاط و هیجانِ فراوانی در این طرح شرکت کردند و با انگیزه‌ای مثال‌زدنی در تست‌ها شرکت کردند که همین ایجاد شور در روزگاری که بازیکنان بومی امید چندانی برای دیده شدن ندارند، خودش گامی بزرگ بود.

او در پایان اضافه کرد: این اقدام حاصل برنامه‌ریزی مدیران باشگاه و حمایت مدیران شرکت است که باید از آن‌ها تقدیر کرد.

علی‌اصغر حیدرنژاد یکی از بازیکنان حاضر در این طرح گفت: از زمانی که فراخوان باشگاه مس را دیدم انگیزه‌هایم در تمرینات چند برابر شد و روحیه‌ام افزایش یافت.

او افزود: من به سهم خودم از مجموعه مس تشکر می‌کنم که زمینه حضور بنده را در این طرح فراهم کرد.

رضا اذرافزوز یکی دیگر از بازیکنان ورودی طرح استعدادیابی باشگاه مس در عنبرآباد گفت: بسیار خوشحالم که در طرح استعدادیابی باشگاه بزرگی همچون مس شرکت کردم و شانس انتخاب برایم ایجاد شد.

او افزود: از مدیران مس ممنونم که این فرصت برای من و هم‌دوره‌ای‌هایم ایجاد کردند.

کیان برخوری هم یکی دیگر از بازیکنان شرکت‌کننده در این طرح بود که با ابراز خوشحالی از شرکت در این طرح گفت: زمانی که باشگاه بزرگی چون مس در منطقه و شهر ما ورود کرد، امیدواری همه ما در فوتبال افزایش یافت و از مسئولان مس به همین دلیل تشکر می‌کنیم.

محمدمهدی حمزه‌ای هم از بازیکنان شرکت‌کننده در این طرح بود و گفت: چندین سال در فوتبال کار می‌کنم به امید این که به مس کرمان برسم و حالا لطف خدا شامل حالم شده و شانس حضور در مس برایم به وجود آمده که از همه کسانی که این شرایط را فراهم کردند، تشکر می‌کنم.

هوشنگ افشارمنش یکی از پیشکسوتان فوتبال جیرفت نیز در حاشیه این طرح با تقدیر از مدیران شرکت مس، خصوصا دکتر رستمی گفت: طرح استعدادیابی باشگاه مس، طرحی عالی، هدفمند و پرفایده است که کمک فوق‌العاده‌ای به فوتبال استان خواهد کرد و همین حالا شوری خاص در فوتبال این استان پهناور به پا کرده است.

استقبال چشمگیر از طرح استعدادیابی باشگاه مس کرمان در عنبرآباد

پوریا پایرنج هم که از جازموریان برای شرکت در این طرح آمده بود، با ذکر این جمله که خدا به مدیران مس خیر دهد، گفت: من عاشق مس کرمان هستم و هم اکنون شانس حضور در این تیم را پیدا کرده‌ام.

نادر کدخدازاده دبیر کمیته جوانان و استعدادیابی هیئت فوتبال استان کرمان نیز در حاشیه این طرح گفت: ما در کنار باشگاه مس کرمان برای اجرای این طرح خواهیم بود و جهت افزایش راندمان کاری در پروژه استعدادیابی باشگاه مس، از تمام ظرفیت‌مان استفاده خواهیم کرد.

او افزود: ضمن تشکر از آقای دکتر رستمی تقاضا دارم با حمایت قاطعانه خود، زمینه تداوم این طرح را فراهم کنند.