هنری و فرهنگی

اصلاح فضای اجتماعی نیازمند بازگشت به فضای باز اجتماعی ذیل آرمان‌های انقلاب است

ماه نیوز/مرکسری دبیرکل فرهنگی و فرهنگی کیشور گفت: برای بهبود فضای اجتماعی راهی جز بازگشت به آرمان های انقلاب اسلامی نداریم. باید به جمیعت داد و کار نبگان همین است.

دکتر سید مجید امامی در نشست «تأثیرگذاری دانشجویان در جامعه از دیدگاه دانشجویان امروز و گذشته با رویکرد فرهنگ و فضای مجازی» که به همراه مرکز دانش کاربردی جهاد دانشگاهی برگزار شد، گفت: : کسانی هستند که در حال پیگیری هستند.

وی با بیان اینکه این قوانین تنها نگاه نخبه ای ندارد، افزود: هدف از راه اندازی این قوانین بازکردن فضای بحث و گفتگو البته به شکل ساده تر و کم پیچیدگی است.

امامی بیان کرد: سعی داریم جلساتی مانند جلسه امروز بدون ساختار جدید انجمن های ظرفیت و قوانین و همایش های دانشگاه برگزار کنیم و حضور افراد مختلف در این جلسات باعث ساماندهی مخاطبان این جلسات می شود.

وی افزود: اتفاقی که در دو ماه گذشته افتاد، بروز و ظهور مشکلات موجود در عرصه فرهنگی بود که معمولاً به آنها رسیدگی نکرده بودیم.

وی بیان کرد: مسائل فرهنگی، قومیتی، جنسی و مذهبی در کشور وجود دارد و در موضوعی که جرقه حوادث اخیر را زد، تقریباً همه این مسائل در کنار هم جمع شده است و این جلسات بهترین فرصت برای گفت وگو درباره این موضوعات است. “

اصلی فازی جولیکی است اشتر به فازی باز جلیگی است الی آرمانهای کنگل.

امامی با بیان اینکه بسیاری از این مسائل هنوز مشخص نیست، افزود: تحولات و تحولات زیادی صورت گرفته اما نظام فرهنگی خود را بر اساس آن به روز نکرده ایم.

وی بیان کرد: هر جامعه ای دارای فرهنگ رسمی، عام و نخبگانی است که این فرهنگ ها به طور طبیعی دارای خلأهایی هستند اما گاهی این شکاف ها بیش از حد زیاد است. بین فرهنگ رسمی و جامعه عمومی در جامعه ما بیش از 50 درصد فاصله وجود دارد.

امامی گفت: بینهگ نگبگانی و فرحی های فرحی های رسمی و که جامی است زیاد است، به دلیل دلیل مسائل مدیریتی استان بر اساس نظر دانشگاهیان و نخبگان انجام نمی شود، زیرا مسائل مردم یک چیز است و پایان کتاب چیز دیگری است.

وی تصریح کرد: مهم ترین چالشی که در واقع تلاش می کنیم فاصله این فرهنگ ها را کاهش دهیم که در این مسیر باید اتفاقات مختلفی برای رسیدن به هدف رخ دهد.

امامی ایزه کرد: ناتیکه و سمعه این فارگه ها هم بید صلاح شود. در حال حاضر حوزه عمومی سنتی که برای بحث در امور عمومی باز بود و تا حد زیادی واگرایی تضعیف شد و حوزه عمومی مدرن نیز در اختیار ما نیست.

وی گفت: ما برای مدت طولانی از بخش دولتی غافل شدیم و بعد متوجه شدیم که بیش از 70 درصد پهنای باند کشور تحت کنترل اینستا و واتس اپ است، اما بخش دولتی آنچه را که ما نیاز داریم را برای ما فراهم نمی کند. در عین حال در دسترس عموم قرار نمی گیرد.

اصلی فازی جولیکی است اشتر به فازی باز جلیگی است الی آرمانهای کنگل.

امامی با اشاره به سلب اعتماد به رسانه ها گفت: اعتماد به رسانه اشتباه بوده است اما در دوران کرونا رسماً اعتماد به رسانه افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه در حوزه معماری اجتماعی باید بیشتر صحبت کنیم و بیشتر صحبت کنیم، افزود: ایجاد محور گفتگو در دانشگاه بسیار مهم است. یکی از ریشه های فاصله گرفتن اقشار مختلف جامعه، ممانعت از گفت و گو و صحبت از زبان مسئولان است و گاه اصطلاحات قانونی برای اقشار مختلف مناسب نیست.

وی بر لزوم گفت‌وگو با مردم و مسئولان تاکید کرد و افزود: مدیران همه دستگاه‌ها باید به صورت هفتگی در دانشگاه حضور یابند که در این راستا اعضای دولت از این هفته در مساجد حضور یابند و رئیس‌جمهور نیز مسئولان دانشگاه بر اهمیت دانشجویان تاکید کرد.

امامی تاکید کرد: برای اصلاح فضای اجتماعی راهی جز بازگشت به فضای اجتماعی تحت آرمان های انقلاب اسلامی وجود ندارد. باید به جمیعت داد و کار نبگان همین است.

وی ابراز کرد: مزیت رقابتی ما در مقایسه با دشمن این است که هویت مشترک داریم، با هم در تعامل هستیم و با مردم و دانشجویان و همه اقشار مردم سرنوشت مشترک داریم.

بر اساس این گزارش، سینا دلشادی با اشاره به دیدار دکتر امامی با دانشجویان دانشگاه اراک، گفت: بیش از گذشته نیازمند حضور جوانان در فضاها و مجالس دانشجویی و آموزش و روشنگری هر چه بیشتر آنان هستیم. ممکن است.

وی با اشاره به آیات قرآن کریم با مفهوم عدم پیروی از کافران، افزود: دشمن با ترفندهای ترکیبی، لشکرکشی های مختلفی را علیه گروه های مختلف انجام داده است تا ما را از عقاید اصلی خود رها کند.

وی با بیان اینکه دشمن نقطه توقفی برای عبور و تجاوز به جامعه اسلامی ندارد، تاکید کرد.

اشرف جواهری نماینده مشاور حقوقی در استان مرکزی نیز با تاکید بر اهمیت به مناسبت 16 آذر گفت: آنچه در این روز اتفاق افتاد برای طلاب جهان بزرگ و بزرگ بود.

وی با اشاره به تاکیدات مستمر رهبر انقلاب بر جهاد بیان کرد: تاکید ایشان باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

جواهری با بیان اینکه دلش جریحه دار است، خواستار توجه ویژه مسئولان به حوزه های مختلف فرهنگی کشور شد.

دکتر رحیمی، استادیار دانشگاه مرکزی روح الله نیز در این جلسه اظهار داشت: اگر در جامعه بر اساس تعریف نقش نسل کنونی و گذشته دانشجویان هستیم، باید به شرایط این دو نسل.” بدون تعصب اجتماعی، نقش این دو نسل در عرصه فرهنگی و اجتماعی قابل بررسی نبود.

اصلی فازی جولیکی است اشتر به فازی باز جلیگی است الی آرمانهای کنگل.

وی با بیان اینکه در مقایسه این دو نسل و تاثیر آن بر جامعه موضوعات متعددی قابل بررسی است، تصریح کرد: در گذشته پذیرش دانشجو در دانشگاه بسیار سخت بود و کسانی که به دانشگاه راه پیدا کردند اکثراً دانشگاهی بودند. ، اما باید دید الان به چه شرایطی رسیده ایم و گرایش مدرک به چه سمتی می رود و چه تبعاتی می تواند داشته باشد.

رحیمی گفت: موضوع بعدی که باید بررسی شود، رابطه دانشگاه و جامعه با اشتغال است. در دهه 60 بین ورودی و خروجی دانشگاه ها تعادل برقرار بود، اما الان دانشگاه ها فربه شده اند و پذیرش دانشجو بدون فکر پس از فارغ التحصیلی زیاد شده و بیکاری فارغ التحصیلان را خورده است.

وی موضوع بعدی را گسترش فضاهای ارتباطی عنوان کرد و افزود: دغدغه دانش آموزان نسل گذشته مطالعه بیشتر بود اما اکنون با توجه به اینکه فضای مجازی در ذهنیت، اعتقادات و عملکرد دانش آموزان تاثیرگذار است به نوعی تبدیل شده است. از خانواده دوم دانش آموزان است و در تحصیل آنها تاثیر دارد، بگذارید باشد، اما دانش رسانه در کشور بسیار ضعیف است و قبل از دانشگاه باید در حوزه سواد رسانه ای به فرد اطلاع داده شود.

اصلی فازی جولیکی است اشتر به فازی باز جلیگی است الی آرمانهای کنگل.

رحیمی افزود: موضوع بعدی نقش دانش آموز در خانواده است. دانش آموز در گذشته تاثیر چندانی بر خانواده نداشت و بیشتر در حاشیه بود اما اکنون در هسته اصلی خانواده تعاونی نقش آفرینی می کند و حرف های زیادی برای گفتن دارد.

وی گفت: در مجموع اگر بخواهیم شرایط را تحلیل کنیم باید بدانیم که وضعیت دانش آموزان در حوزه فرهنگی و اجتماعی نسبت به گذشته بسیار تغییر کرده است و مهمتر از آن هنوز نتوانسته ایم بیاوریم. ساختارهای فرهنگی ما در حد رشته های آموزش عالی و تعداد دانشجویان است.» و ساختارهای دانشجویی را هماهنگ کنیم که مشکلات جدی در این رابطه ایجاد شده است، ضمن اینکه باید شرایط را به گونه ای هدایت و هدایت کرد که از مشکلات کاسته شود.

سعید میرنظمی مدیرعامل سازمان استاندارد استان مرکزی نیز در این جلسه گفت: یکی از مشکلات کشور این است که بارها راه حل ها را می دانیم اما عزم و اراده ای برای حل مشکلات وجود ندارد.

وی تاکید کرد: جهاد تلاش می خواهد، فوق العاده است و همه ما وظیفه داریم در این عرصه تلاش کنیم.

میر نظامی گفت: یکی از نهادهایی که کمترین اعتبار را دارد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی است و این نشان می دهد که درک پیشرفت در حوزه عمرانی بیشتر است.

اصلی فازی جولیکی است اشتر به فازی باز جلیگی است الی آرمانهای کنگل.

وی افزود: اگر مقداری اعتبار در این حوزه هزینه شود تاثیر آن دیده می شود. این موضوع باید به دولت اطلاع داده شود زیرا بخشی از ضعف فرهنگی در کشور به همین موضوع مربوط می شود. சு நுத்தை கெல்கு அட்ட்டு ஆட்டு ஆட்டை விய் வேட்டிய் மார் நிய் ப்ப்பு ப்பார் சார் சார்

وی تاکید کرد: فعالیت های فرهنگی نباید محدود به دیدار باشد، بلکه نهادهای متولی این حوزه باید به درستی کار خود را انجام دهند تا شاهد آن در جامعه باشیم.

मिरजाखानी अज सातिड दुषान निज बा है बेखा शाहादत शाहीत अगिक अगिक अज कुदान जाहीत:

وی ابراز داشت: اطعام خط امام در سال 60 توسط طلاب مکتب انجام شد.

وی با بیان اینکه وقایع انقلاب و زندگی شهدا را به دانشجویان نگفته ایم و از آنها نخواسته ایم تحقیق کنند، افزود: وصیت نامه حضرت امام را در دانشگاه خوانده ایم و توضیح نداده ایم. به دانش آموزان جز اینکه یک واحد درس است این مبحث را جزو درس های دانشگاه قرار داده ایم.

اصلی فازی جولیکی است اشتر به فازی باز جلیگی است الی آرمانهای کنگل.

میرزاخانی بیان کرد: جایگاه بالاترین مقام رهبری با توجه به روحیه پرسشگری دانشجویان بر ایجاد کرسی های آزاد اندیشی تاکید زیادی داشت که به درستی اجرا نشد و دلیل آن این است که بسیاری از مسئولان به این امر اعتقادی نداشته اند. نیاز به رسیدگی به این موضوع

سعادت زاده از دیگر اساتید حاضر در این جلسه گفت: متاسفانه در بین دانشجویان با فقر شدید تئوری و مطالعاتی در رشته های مختلف مواجه هستیم.

وی گفت: دانشگاه کارکردهای آشکار و پنهان دارد. کارکرد بارز آن پرداختن به درس و دانش و تخصص است و مددکاری سیاسی، فرهنگی و اجتماعی جزء وظایف دانشگاه مجازی است که متاسفانه در این زمینه کم است و در نتیجه دانشجویان از این موضوع اطلاعی ندارند. مفاهیم نظری یک موضوع

سعادت زاده با بیان اینکه در سال 57 آثار علمی فراوانی وجود داشت و دانشجویان از آنها استفاده می کردند و بسیاری از بزرگان در زمینه های مختلف در تبیین مبانی نظری تاریخ اجتماعی جهان آگاهی داشتند، اظهار داشت: این افراد محتوایی ندارند و محتوایی دارند که به صورت گزینشی تولید می شود و دارای محتوایی است. روی آنها تاثیر بگذارد.

اصلی فازی جولیکی است اشتر به فازی باز جلیگی است الی آرمانهای کنگل.

وی ابراز داشت: باید با ابزارهایی که به ما حمله می کنند بجنگیم. اگر مورد هجمه رسانه ای قرار گرفتیم، باید از نظر رسانه ای قوی باشیم تا بتوانیم به درستی مقابله کنیم.

سعادت زاده گفت: در حوزه آموزش همگانی باید کارگروهی در استان شکل مرکزی به خود بگیرد تا در خصوص سواد رسانه ای اقشار مختلف گام های موثری برداشته شود و این سواد برای آنها تحلیل شود و محاسن و معایب آن انجام شود. مورد بحث قرار گیرد تا به اهداف برسیم.

کمال آبادی یکی از دانش آموزان استان مرکزی نیز در این دیدار گفت: دانش آموزان گذشته توانستند برای کشور افتخارآفرینی کنند و این نشان می دهد که در آن زمان اعتماد به جوانان بیشتر بود اما اکنون بسیار است. به ندرت مسئولان، دانشجویان را به عنوان مشاور جوانان منصوب می کنند، آنها را در کنار خود داشته باشند، در حالی که اگر این توافق اتفاق بیفتد قطعاً امروز می توانیم با تجهیزات و دانش آموزان با سواد عمل کنیم.

وی افزود: در حوزه رسانه و فضای مجازی از آنجایی که جوانان در این حوزه بیشترین فعالیت را دارند، می توان با برپایی کارگاه های آموزشی با حضور جوانان متخصص در این حوزه کارهای موثری در حوزه فرهنگی انجام داد.

دکتر پارسا مدیر مرکز اسلامی دانشگاه جهاددانشگاهی نیز در این نشست گفت: این نشست منجر به برگزاری رویداد علمی استارت آپی با موضوع «آموزش، فرهنگ و فضای مجازی» با همکاری شد. روح الله استان المرکزی بود.

اصلی فازی جولیکی است اشتر به فازی باز جلیگی است الی آرمانهای کنگل.

پایان پیام