اطلاع‌رسانی به موقع مانع تفسیر غلط از حادثه سفارت جمهوری آذربایجان شد

عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و آذربایجان:

عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و جمهوری آذربایجان گفت: اطلاع رسانی دقیق و به موقع مسئولان مانع تفاسیر غلط دشمنان از حادثه سفارت جمهوری آذربایجان شد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری آنا، حجت الاسلام سید محمدرضا میرتاج الدینی با اشاره به اقدام فردی مسلح در سفارت جمهوری آذربایجان در تهران به خبرنگاران گفت: این حادثه نباید سبب ایجاد اختلاف و بروز مشکلات سیاسی بین دو کشور شود چرا که برخی از کشورها و عناصر به دنبال وارونه جلوه دادن واقعیت تشدید برخی اختلافات در منطقه هستند.

عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و آذربایجان افزود: جمهوری اسلامی ایران این حادثه را محکوم و آن را خلاف اصول همسایگی و دیپلماتیک می‌داند اما هیچ برنامه ریزی یا اقدام سازمان یافته‌ای برای آن وجود نداشت و همانگونه که اطلاع رسانی شد انگیزه شخصی باعث رقم خوردن چنین اتفاقی شد.

میرتاج الدینی تاکید کرد: روابط جمهوری اسلامی ایران و همه همسایگان از جمله جمهوری آذربایجان روابطی دوستانه و براساس منافع دو سویه و احترام متقابل است و نباید اجازه داد هیچ کشوری خارج از این چارچوب باعث ایجاد اختلاف شده و نقش منفی در مسیر روابط ایفا کند. البته دستگاه دیپلماسی دو کشور باید با هوشیاری در مقابل هرگونه اختلاف افکنی ایستادگی کنند.

وی یادآور شد: اقدام مسلحانه انجام شده در سفارت جمهوری آذربایجان در تهران را که متاسفانه به کشته شدن یکی از اعضای سفارت منجر شده، شدیدا محکوم می‌کنیم و از مقامات امنیتی و قضایی کشور، انتظار داریم موضوع را با فوریت بررسی و ابعاد و انگیزه مهاجم را مشخص نموده و اطلاع رسانی کنند.

میرتاج الدینی قدردانی از اطلاع رسانی شفاف و سریع درباره این حادثه خاطرنشان کرد: اطلاع‌رسانی درست و به موقع و حضور مسوولان نظامی سیاسی در صحنه و عیادت از مجروحان موجب شد دشمنان نتوانند تفاسیر غلطی از ماجرا را مطرح و واقعیت را به گونه دیگری نشان دهند.

انتهای پیام/