عمومیمعرفی کسب و کار

اعتراض به ریجکتی ویزای اسپانیا و درخواست رفع آن

اعتراض به ریجکتی ویزا و رفع آن چگونه است؟

به نقل از blsspainvisa.com همانطور که در مطلب توضیح دادیم، ممکن است پس از درخواست ویزا با عباراتی مثل ریجکتی، ریفیوزی و دینای در نامه ای  که از سوی سفارت مورد نظرتان می آید مواجه شوید. در نگاه اول بسیار دلسرد کننده و ناگوار خواهد بود. ولی خب جای اعتراض و تجدید نظر وجود دارد و می توانید شانس خود را دوباره امتحان کنید و نسبت به اخذ ویزا امیدوار باشید. اعتراض یه ریجکتی ویزا شرایط خاصی دارد که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

مهلت اعتراض به ریجکتی و رد شدن ویزا

برای گرفتن وقت سفارت اسپانیا کلیک کنید .مهلت زمان اعتراض به ریجکت (ریفیوز) شدن ویزا و اعلام آن به کنسولگری بسته به کشوری که تقاضای ویزای نموده اید ممکن است متفاوت باشد.

مثلا درمورد اگر ابلاغیه رد درخواست حاوی تذکر حقوقی باشد یک ماه از تاریخ رای وقت دارید تا نامه اعتراض خود را ارسال کنید ولی اگر ابلاغیه شما حاوی تذکر حقوقی نباشد یکسال فرصت اعتراض به ریجکتی ویزای خود را خواهید داشت و در برخی کشور ها نیز مهلت ۶۰ روزه برای اعتراض به ریجکتی ویزا تعیین شده است.

اعتراض به ریجکت ویزا

روند رسیدگی به اعتراض ریجکتی ویزا

پس از ارسال اعتراض نامه ریجکتی ویزای خود با فرمت صحیح، ذکر مشخص دلایل خود، ارائه مدارک معتبر و کافی به سفارت مربوطه، درخواست ویزای شما در صف رسیدگی مجدد یا تجدید نظر قرار خواهد گرفت. نوبت رسیدگی به اعتراض شما ممکن است تا سه ماه طول بکشد. برای اطلاع از نتیجه اعتراض نیازی به پیگیری نیست چرا که  پس از بررسی های لازم و ارزیابی مجدد مدارک و دلایل شما چنانچه سفارت تشخیص دهد مشکلی وجود ندارد و ایرادات مورد نظر رفع گردیده است  برای مصاحبه مجدد جهت صدور ویزا به سفارت دعوت خواهید شد. سپس اگر همه چیز خوب پیش رود زمان مشخص می توانید گذرنامه حاوی ویزای خود را شخصا دریافت نمایید. همچنین امکان دریافت پاسپورت و ویزا را از طریق پست DHL نیز وجود دارد.

اما در صورتی که سفارت در روند رسیدگی به اعتراض شما مبنی بر رد شدن و ریجکت ویزا به نتیجه مشخصی نرسد و مدارک و دلایل  شما را  کافی و کارآمد نداند، در رد ویزای شما تجدید نظر نخواهد شد و شما ابلاغیه جدیدی حاوی تذکر حقوقی و دلایل رد ویزای خود دریافت خواهید کرد.

نکته: اگر به رد شدن ویزای خود و رفع ریجکتی آن اعتراض نکنید اتفاق خاصی نمی افتد ولی اگر اعتراض کنید و پیگیری نمایید بهتر است.

شکایت حقوقی  جهت اعتراض مجدد به ریجکتی ویزا

اگر ویزای شما رد شد، اعتراض کردید  و باز هم درخواست اعتراضتان مورد پذیرش سفارت قرار نگرفت. شما این  حق را دارید که شکایت خود را در دادگاه کشور مطرح کنید.

شخص متقاضی یا وکیل می توانند در دادگاه ها شکایت خود را مطرح کنند اما در برخی کشورها نظیر ایتالیا تنها وکیل حق شکایت دارد. اگر چه در این مرحله توصیه اکید می کنیم از وکیل متخصص مهاجرت و روادید استفاده کنید. مهلت اعتراض در این مرحله معمولا یک تا دو ماه از تاریخ ابلاغ نامه به متقاضی می باشد.

 چه کسانی می توانند به ریجکتی ویزا اعتراض کنند؟

برای اعتراض به ریجکتی ویزا خودتان شخصا یا از طریق سایر اعضای خانواده، وکیل، دوست و … می توانید اقدام نمایید.

البته در برخی کشورها برای اعتراض در مرحله دادگاه حتما نیاز به وکیل دارد. مثلا برای و فرانسه در مرحله دوم یعنی دادگاه نیازی به وکیل نیست ولی در همین مرحله برای اعتراض به ریجکتی ویزای ایتالیا، حضور وکیل الزامیست.

نحوه نوشتن اعتراض نامه

چگونه اعتراض نامه خود را جهت ریجکت شدن ویزایمان بنویسیم و چه نکاتی را باید در آن رعایت کنیم؟ در متن اعتراض نامه خود می بایست یکسری موارد را رعایت کنیم که مهم ترین آن ها عبارتند از:

وکیل برای اعتراض به ریجکتی ویزا

دلایل ریجکت شدن ویزا متفاوت است و در هر کشور قوانین و شرایط خاص خود را دارند. چنانچه به هر دلیل درخواست ویزای شما ریجکت (ریفیوز) شده است پیشنهاد می کنیم ابتدا دلایل آن را به خوبی بشناسید و در این امر از مشاوره با افراد آگاه و با تجربه کمک بگیرید. گروه وکلای بین المللی با تخصص در امور مهاجرت ،اخذ  ویزا و رفع ریجکتی ویزا،  آمادگی فعالیت جهت رفع  ریجکتی درخواست های ویزا اعم از تنظیم اعتراض نامه در مرحله اول و  پیگیری و اعتراض در مرحله دوم وهمچنین دادگاه ها با استفاده از وکلای داخلی و  خارجی متخصص و معتبر را دارد

ریجکت شدن ویزای اسپانیا

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که به منظور  مسافرت و یا ، درخواست ویزا ارائه کرده اید لکن در زمان اخذ نتیجه با ابلاغی مبنی بر رد درخواست ویزا مواجه شدید. ناراحتی شما را درک می کنیم اما اکنون دیگر کار از کار گذشته یا باید قبل از ارسال درخواست ویزای خود تحقیقات و دقت بیشتری می کردید که به این مشکل برنخورید و یا حال که هنوز فرصت دارید باید تدبیر جدیدی بیاندیشید. اصطلاحات کلی را در مورد و دلایل آن قبلا خدمتتان عرض کرده ایم. اما اینجا مبحث ما رد شدن ویزای اسپانیا است.

خب در قدم اول بررسی کنید مشکل کجاست؟ دلیل رد ویزای شما چیست؟ به چه دلیل درخواست ویزای شما مورد پذیرش سفارت اسپانیا قرار نگرفته است؟ این موارد در ابلاغی که دریافت نموده اید ذکر گردیده است.

موارد شایع در ریجکت ویزای اسپانیا

اعتراض به ریجکتی ویزای اسپانیا و درخواست رفع آن

برای اعتراض به ویزای رد شده اسپانیا باید چه کنیم؟ برای اعتراض و درخواست تجدید نظر دو مرحله وجود دارد.

در مرحله اول یک نامه و درخواست رسیدگی مجدد می نویسید و به آدرس مشخص شده در ابلاغیه دریافتی خود ارسال می کنید. البته حضورا هم می توانید به سفارت اسپانیا یا کارگزار آن تحویل دهید. این مرحله دو سه ماهی به طول می انجامد.

اگر مشکلتان حل شد، شما ویزای خود را اخذ می کنید و به کشور اسپانیا سفر می کنید. ولی اگر بازهم اعتراض شما مورد پذیرش سفارت قرار نگرفت می توانید ظرف مدت دو ماه از طریق دیوان عالی دادگستری در شهر مادرید اسپانیا اعتراض دیگری مطرح کنید و پرونده خود را پیگیری نمایید.توصیه می کنیم در  این مرحله از خدمات حقوقی و مشاوره وکیل متخصص مهاجرتی استفاده کنید. برای اطلاع از نتیجه این مرحله هم می بایست صبور باشید چرا که حدود  دو سه ماهی زمان می برد.

نکته: اگر هم کلا اهل اعتراض نیستید می توانید درخواست ویزای جدیدی مطرح کنید البته باید مدتی از زمان درخواست ویزای قبلی شما گذشته باشد. برای درخواست جدید ویزای اسپانیا  با مدارک دقیق تر و آگاهی بیشتر و حتی الامکان با مشورت با وکیل معتبر در این زمینه اقدام کنید.

نحوه نوشتن نامه اعتراض به ریجکتی ویزای اسپانیا

اعتراض نامه برای رفع ریجکتی ویزا را خودتان می توانید بنویسید و یک و یا شخصی دیگر از جانب شما که وکالت دارد نیز می تواند این کار را انجام دهد. توجه داشته باشید افراد زیر ۱۸ سال خودشان نمی توانند اعتراض نامه بنویسند.

نامه درخواست رفع ریجکتی ویزای اسپانیا با نوشتن مشخصات متقاضی (اگر وکیل کسی هستید هم مشخصات شما هم مشخصات متقاضی اصلی )، شماره تراکنش درخواست ویزا، تاریخ رد ویزا و … آغاز شود و سپس با دلایل رد و توضیحات شما بر به حق بودن درخواست تان ادامه پیدا کرده و نهایتا با امضا دستی شما یا وکیلتان (نه امضای الکترونیک) خاتمه پیدا نماید.

نکاتی که در اعتراض نامه ریجکتی ویزای اسپانیا به شما کمک می کند

وکیل برای اعتراض به ریجکتی ویزای اسپانیا

وکیل برای اعتراض به ریجکتی ویزای اسپانیا و رفع آن

اخذ ویزای اسپانیا و یا اعتراض به رد یا ریجکت شدن آن در عین سادگی که شاید هر کسی از عهده آن بر بیاد گاهی چنان پیچیده می شود که فرصت های بیشماری به خصوص افرادی که نیاز ضروری به این ویزا دارند از بین می رود. فرض کنید قصد سرمایه گذاری در اسپانیا را دارید و یا یک فرصت شغلی و تحصیلی عالی برای شما پیش آمده و تنها از روی سهل انگاری و ناآگاهی این پروسه رد و یا به تعویق می افتد.

توصیه گروه وکلای بین المللی با سالها تجربه در امر اخذ ویزا و رفع ریجکتی آن این است که از مشاوره با وکلای متخصص مهاجرتی در این زمینه بهره مند شوید و ضریب اطمینان خود را نسبت به اخذ ویزای اسپانیا تا حد ممکن بالا ببرید.

گروه وکلای لاهه در دفتر تهران و  مادرید اسپانیا پذیرای حضور گرمتان خواهد بود. علاوه بر این می توانید جهت مشاوره از طریق واتس آپ و شماره های درج شده در سایت با ما در ارتباط باشید