اجتماعی

اعلام آمادگی سازمان بازرسی در حمایت از ایمن‌سازی بازار تهران

معاون نظارت و بازنگری در امور سیاسی و قضایی سازمان تمامی جلسات کشور در شهرستان 12 شهرستان در حمایت از این سازمان در تسهیل و تداوم امنیت بازار تهران را بررسی کرد.

گزارش ماه نیوز و به نقل از روابط عمومی منطقه 12، صبح شنبه 13 تیرماه همزمان با هفته قوه قضائیه جلسه سازمان کل کشور با شهرستان منطقه 12 با حضور احمد اسدیان معاون نظارت و بررسی سازمان سیاسی و قضایی توتال کشور، محمودرضا مهروز، بازار توتال وزارت امور کشور و شهرداری های سازمان توتال کشور، مهدی برومندی رئیس ستاد وزارت تاتار و امور شهری، مجید آرون، معاونان شهردار و مدیران بخش های منطقه در سالن های 12 جلسه شهرستان برگزار شد.

در این نشست که با هدف بررسی وضعیت امنیتی بازار تهران برگزار شد، یزدی همچنین با اشاره به هفته قوه قضائیه، گزارشی از طیف گسترده اقدامات انجام شده در نخستین روزهای آغاز دوره جدید مدیریت شهری در این منطقه ارائه کرد. وی گفت: وضعیت بازار پرریسک مالکیت این سازه ها و پیچیدگی های قانونی ایجاد شده در این دستور: پیش از این شهر تهران به دلیل وجود املاک معلق، قوانین میراث فرهنگی و یا املاکی که اجاره ای هستند و صاحبان متعددی دارند، بدون کسب مجوز و استعلام مجوز ساخت این ساختمان ها را صادر کرده بود.

وی راه حل قانونی این مشکلات را در جلسات کمیته حراست بازار تهران که هر دو هفته یکبار با حضور نمایندگان متولیان، اهالی و کسبه بازار شهر تهران برگزار می شود، ذکر کرد. که با امضای معاونت قضایی به شرط رعایت شرایط به تهران رسید.

وی با تاکید بر نقش دیده بان های حمایتی در بازنگری سازمان از کل کشور در خط مقدم امنیت بازار تهران، ادامه داد: با توجه به شرایط بحرانی بازار در حوزه ساختارهای امنیتی فرسوده، در صورت انجام اقدامات اساسی با کمک و حمایت همه نهادهای مورد اعتماد کشور، از عواقب فاجعه‌بار آن جلوگیری می‌شود.

آسدیان معاون نظارت و ارزشیابی سیاسی و قضایی کل کشور ضمن قدردانی از اقدامات انجام شده در امنیت شهر تهران گفت: الف. یعنی اول امنیت است و بعد بحث هایی مثل رفاه، رفاه، آموزش و … بنابراین در صورت تعارض بین امنیت و واردات، اولویت امنیت و تعارض با یکدیگر یکسان است.

وی با بیان اینکه رصد وضعیت بحران در تهران می افزاید: این وضعیت محدودی است که در صورت عدم رسیدگی می تواند منجر به فجایع و به گفته کارشناسان محدودترین بحران شود، نه در کل تهران. به همین دلیل از همه دستگاه ها می خواهیم در این راه عمل کنند.

اسدیان مهمترین متولی امنیت شهری را در حوزه شهرسازی و معماری در مناطق شهری معرفی کرد و در ادامه به ایفای نقش محوری در شهرسازی در این زمینه ادامه داد: یعنی در همه کشورها همه دستگاه ها زیر نظر شهر هستند. بنابراین شهر باید به بحث امنیت ساختمان و سایر دستگاه ها نیز بپردازد.

وی تاکید کرد: دستگاه حسابرسی کل کشور آمادگی دارد با هر دستگاهی که در حوزه وظایفی داشته باشد برخورد کند و به آنها عمل نکند. حتی اگر این رویکرد در حد رسانه باشد; چون کشور زیبایی نیستیم، خدا را نمی خوانیم، به مغازه های زیادی در بازار نمی رویم و کار نمی کنیم.
در این نشست حاضرین در خصوص جزئیات بحث در این زمینه بحث و تبادل نظر کردند.

انتهای پیام