عمومیمعرفی کسب و کار

افراد موفق در فارکس در ایران

بهترین تریدرهای ایران چه کسانی هستند؟

برای تکمیل لیست بهترین تریدرهای ایران منتظر نظر و معرفی شما دوستان عزیز هستیم

بهترین تریدرهای ایران در بازار فارکس

معرفی 10 تریدر برتر ایرانی 2023 ، دلایل موفقیت آنها ، چگونگی موفق شدن آنها و میزان ریسک پذیری هر تریدر، روزمرگی تریدرها چگونه است ، اینها سوالاتی است که معمولا برای تریدرهای موفق مطرح میشود . اما قطعا هیچ آمار دقیق خاصی در دسترس نیست که بتوانیم تشخیص دهیم دقیقا چه تعداد تریدر ایرانی در بازار فارکس در برهه های زمانی مختلف مشغول به فعالیت هستند.
این سوالی سخت است که بتوانیم بهترین تریدر ایران در فارکس را مشخص کنیم و تشخیص دهیم.
اما قبل از معرفی اشخاص، بهتر است ابتدا ملاک انتخاب بهترین تریدر ایران را از دیدگاهی حرفه‌ای مشخص کنیم.

معیار انتخاب تریدرهای برتر ایران

  • استمرار در سوددهی
  • میزان ریسک بهترین تریدرهای ایران
  • استراتژی معاملاتی

معرفی بهترین تریدرهای ایران در فارکس

بررسی نتایج تریدر باید در درجه اول اهمیت قرار گیرد.  بدون داشتن چنین شفافیتی، قطعا هیچ تریدری نباید ادعای خاصی در این زمینه داشته باشد.

بزرگان فارکس ایران را می شناسید؟

امیدوارم در آینده این لیست بلندتر و تریدرهای برتر ایران به نحوی بهتر معرفی شوند.

1- آرش وداد

آرش وداد متولد سال 1374،

تریدر موفق و توانمند ایران که فارغ التحصیل کارشناسی سال 96 و کارشناسی ارشد رشته پرستاری از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران سال 98 است.
او مدتی به شغل پرستاری مشغول بوده که متوجه علاقه خود به بازارهای مالی می شود،
تصمیم سختی میگیرد و در اواخر سال 1396 از شغل پرستاری خود کناره گیری میکند و مدت یکسال به تحقیق و مطالعه تمام رفرنس های بازارهای مالی مشغول میشود.
بعد از آن توانست از دانشی که بدست آورده بود و ترکیب آنها ، ستاپ های معاملاتی و استراتژی خاص خود را طراحی کند و به سود مستمر در این بازارها برسد.
آرش وداد معروف به “پروفسور” حدود 4 سال است که در این زمینه فعالیت میکند و پس از موفقیت های چشمگیری که بدست می آورد، شوق اینکه به دیگران هم این استراتژی را بگوید او را وارد دنیای آموزش میکند تا موفقیت خود را نشر دهد و افراد بیشتری را به سوددهی برساند.

به طوریکه مخاطبینش او را ملکه فاندامنتال مینامند

 

برای تکمیل لیست بهترین تریدرهای ایران منتظر نظر و معرفی شما دوستان عزیز هستیم

 

از نظر شما بهترین تریدر ایران کیست ؟ (میتوانید تا 3 نفر انتخاب نمایید)

در این مقاله ثروتمندان فارکس و افراد موفق در فارکس که با معاملات فارکس به ثروت بالایی رسیده اند ، را معرفی می کنیم. شاید افرادی که تازه وارد بازار فارکس می شوند برایشان شناخت افراد موفق در فارکس جذاب باشد.

موفقیت در فارکس

فارکس از جمله مهم‌ترین بازارهای مالی در دنیا به شمار می‌رود. اگر شما نیز قصد دارید تا در این بازار موفق عمل کنید باید با بهترین صرافی فارکس برای ایرانیان و ثروتمندان فارکس آشنا باشید و از آن‌ها چیزهای زیادی یاد بگیرید. فعالیت در بازار فارکس نیز مانند هر فعالیت دیگری به دانش و تجربه تخصصی نیاز دارد.

اگر قصد دارید تا در این بازار موفق شوید بهتر است این افراد را بشناسید. داشتن یک استراتژی تجاری موفق و موثر که بتواند به شما در جهت‌یابی بازارهای مالی کمک کند معاملات و تصمیمات شما را با گذشت زمان به طرز چشمگیری بهبود می‌بخشد.

ثروتمندان فارکس

به طور کلی افزایش سرمایه در فارکس بر مبنای انجام برخی از پیش‌بینی‌ها و تعیین برخی از استراتژی‌های معاملاتی صورت می‌گیرد. اما نوع این استراتژی معاملاتی در فارکس چیست و بهترین استراتژی در این بازار چه ویژگی‌هایی دارد. در این مطلب قصد داریم تا علاوه بر معرفی ثروتنمدان فارکس در ایران و جهان، استراتژی‌های آن‌ها را نیز مورد بررسی قرار دهیم.

استراتژی‌های معاملاتی ثروتمندان بازار فارکس

یکی از مهم‌ترین اصولی که ثروتمندان فارکس در دستور کار خود همواره قرار می‌دهند، صبر کردن است. چه بسیارند معامله‌گرانی که با عجله تصمیمات خود را می‌گیرند و هنوز معامله تمام نشده از پوزیشن سود خارج می‌شوند. تریدرهایی موفق هستند که همیشه به استراتژی‌های معاملاتی خود پایبند هستند. یکی دیگر از مهارت‌هایی که ثروتمندان فارکس از آن استفاده می‌کنند، احساسی عمل نکردن است.

استراتژی‌های معاملاتی ثروتمندان بازار فارکس

بازارهای مالی به ویژه فارکس جای هیچ حرکت احساسی نیست. اگر به عنوان یک تریدر حرفه‌ای استراتژی مخصوص به خودتان را داشته باشید، هرگز با شروع نوسانات بازار دچار استرس و یا عصبانیت نخواهید شد. افراد حرفه‌ای در این زمینه همیشه یک حد ضرر برای خود تعیین می‌کنند و قبل از ورود به هر معامله‌ای، ریسک کار خود را مدیریت می‌کنند. ثروتنمدان فارکس نحوه صحیح استفاده از اهرم یا لورج‌ها را به خوبی می‌دانند و هرگز اجازه نمی‌دهند تا تمام سرمایه آن‌ها به خطر بیوفتد.

ترید بر اساس پرایس اکشن

افراد موفق در فارکس فارکس به صورت لحظه‌ای قیمت‌های معاملاتی تکنیکال را مورد بررسی قرار می‌دهند. شما می‌توانید از این استراتژی به تنهایی برای انجام معاملات خود استفاده کنید یا از به عنوان یک اندیکاتور کمک بگیرید. به طور کلی اصول به ندرت در استراتژی‌های معاملاتی در فارکس بر اساس مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما شما می‌توانید از ترکیب چند رویداد اقتصادی به عنوان عاملی اثبات کننده در طی این روند استفاده کنید.

ترید بر اساس پرایس اکشن

استراتژی معاملاتی روند محور ثروتمندان فارکس

یکی از ساده‌ترین استراتژی‌های معاملاتی ثروتمندان فارکس، همین استراتژی معاملاتی روند محور است. به دلیل آسان بودن این روش، معامله‌گران موفق در سراسر جهان به این استراتژی علاقه‌مند هستند و از آن استفاده می‌کنند. با استفاده از این تکنیک می‌توانید سوددهی موثری از مومنتوم جهت‌دار بازار داشته باشید. این استراتژی را می‌توانید به دو شکل میان مدت و بلندمدت مورد استفاده قرار دهید.

استراتژی معاملاتی روند محور

به شکل معمول معامله‌گران و ثروتمندان فارکس از تحلیل‌های تایم فریم و پرایس اکشن استفاده می‌کنند. با اتخاذ این سیاست می‌توانید به فرصت‌های معاملاتی بزرگی دست پیدا کنید. همین موضوع باعث می‌شود تا نسبت ریسک به ریوارد مطلوب باشد.

پوزیشن تریدینگ

ثروتمندان فارکس از استراتژی پوزیشن تریدینگ برای انجام معاملات خود در بلندمدت استفاده می‌کنند. این روش تمرکز زیادی بر روی فاکتورهای فاندامنتال دارد. اما با این وجود شما باز هم می‌توانید از بعضی از روش‌های تحلیل تکنیکال از جمله نظریه الیوت در این استراتژی استفاده کنید. این استراتژی تنها منحصر به بازار فارکس نیستو در سایر بازارهای مالی نیز قابلیت استفاده دارد.

مدت زمان پوزیشن تریدینگ ممکن است هفته‌ها، ماه‌ها و یا سال‌ها به طول بیانجامد. پوزیشن تریدینگ استراتژ است که در آن به حداقل میزان سرمایه‌گذاری زمانی نیاز خواهید داشتو نسبت ریسک به ریوارد در آن نیز بسیار مطلوب است.

پوزیشن تریدینگ

باشگاه ثروتمندان فارکس

ترید کردن در بازار‌های مالی مختلف به خصوص فارکس شاید در نگاه اول آسان و بدون دردسر به نظر برسد اما دارای فرایند پیچیده‌ای است که ثروتمندان فارکس بر اساس اصول و استراتژی‌های مختلفی آن را طی می‌کنند. ثروتمندان فارکس به افرادی گفته می‌شود بارها و بارها در انجام معاملات خود شکست خورده‌اند اما این شکست‌ها درس و تجربه‌ای برای پیروزی‌های بعدی به شمار می‌آید. این افراد کسانی هستند که به قدری مهارت و دانش خود را در به‌کارگیری استراتژی‌های معاملاتی موفق افزایش داده‌اند که دیگر نامشان برای هر تریدری در جهان آشنا است.

باشگاه ثروتمندان فارکس

جورج سوروس؛ پادشاه ثروتمندان فارکس

جورج سورس از ثروتمندان بازار فارکس و یکی از افراد موفق در فارکس به شمار می‌آید که همه تریدرها در جهان از او به عنوان سوپرمن یا فردی که بانک مرکزی بریتانیا را به زانو در آورد، یاد می‌کنند. جورج سوروس فارغ‌التحصیل رشته اقتصاد از مدرسه اقتصاد شهر لندن است و توانست تا در سال 1965 صندوق مدیریت سرمایه خودش را ایجاد کند.

در سال 1992 با ورود بانک مرکزی انگلستان به سیستم پولی اروپا شرایط به سمتی می‌رفت که انگلستان باید از قدرت پول ملی خود محافظت می‌کرد. سوروس با اطلاع از مصنوعی بودن نرخ پوند وارد موقعیت فروش روی پوند به ارزش 10 میلیارد پوند شد. او آن قدر به انجام این کار ادامه داد که سایر تریدرها نیز به اعتبار او وارد موقعیت فروش شدند.

استنلی درایکن میلر؛ شاگرد مکتب جورج سوروس

داریکن در برهه‌ای دستیار سوروس بود و جای هیچ تعجبی هم ندارد که نفر دوم این ایست باشد. میلر برای نخستین بار در سال 1977 وارد بازارهای مالی شد. میلر به عنوان عضوی از باشگاه ثروتمندان فارکس در طی دوران کاری با سوروس بیش از 30 درصد بازدهی کسب کرد که در نوع خود بی‌نظیر است.

اندرو کریگر؛ تریدری که حجم نقدینگی درگیرش از میزان نقدینگی کل نیوزیلند بیشتر بود

او طی یکی از معاملات پرفروش خود توانست با باز کردن پوزیشن فروش بر روی دلار نیوزیلند و با استفاده از اهرم 1 به 400 روی سرمایه بانک، به سود 300 میلیون دلاری دست پیدا کرد.

مدیریت سرمایه را از بیل شوتز بیاموزید

بیل شوتز در دهه 1970 میلادی زمانی که یک دانشجوی ساده بود وارد بازارهای مالی شد. او در دوران دانشجویی خود توانست یک حساب 12 هزار دلاری را به 250 هزار دلار تبدیل کند. اما با یک تصمیم اشتباه مجددا شکست می‌خورد. یک درس معامله‌گری حرفه‌ای که ثروتمندان فارکس از جمله بیل به آن پایبند هستند، مدیریت سرمایه است. شوتز در 1982 وارد بانک solomon brothers شد و موفق برای این بانک سوددهی 300 میلیون دلاری را به ارمغان بیاورد و نام خود را در این فهرست جای دهد.

بروس کوونر؛ راننده تاکسی که از فرش به عرش رسید

بروس کوونر نیز یکی از افراد موفق در فارکس محسوب می شود.

محمد حسینی مدرس دوره‌های جامع ارزهای دیجیتال و همینطور پرایس اکشن است. او از تریدرهای حرفه‌ای و از ثروتمندان فارکس به شمار می‌آید. علاقه‌مندان به استراتژی‌های معاملاتی این فعال اقتصادی می‌توانند با شرکت در کلاس‌های آنلاین این مدرس از تجارب او استفاده کنند.

بدون شک یکی از موفق‌ترین تریدرهای جوان ایرانی محمد هلاکویی است که تجربه‌های زیادی را در این زمینه به دست آورده است.  در حال حاضر مدیریت یک آکادمی متشکل از تعداد بسیاری زیادی دانشجو را بر عهده دارد. دوره‌های او هم به صور تمجازی و هم به صورت پکیج‌های آماده در دسترس علاقه‌مندان است که می‌توانند از تجارت این تریدر حرفه‌ایی نهایت استفاده را ببرند.

 از تحلیلگران شناخته شده ایرانی است که ابتکارات و کارآفرینی‌های زیادی در حوزه کسب و کارهای اینترنتی دارد. حاجی محمدی بنیانگذار همیار وردپرس و ژاکت است. او خودش با فعالیت در بازار فارکس به درآمد میلیاردی دست پیدا کرده است. او اوکنون برای دانشجویان و تریدرهای تازه کار دوره‌های آموزشی تحت عنوات وبمستران هوشمند برگزار می‌کند.

بسیاری از دوره‌ها و پکیج‌های آموزشی که در زمینه بازار فارکس هستند، هیچ‌گاه به شما نمی‌گویند که چه مواقعی وارد معامله بشوید و چه زمانی این معاملات را نادیده بگیرید. ویژگی نخست ثروتمندان فارکس داشتن صبر و تحمل است. این که ساعت‌ها و روزها روند بازار را مانند جریان یک رودخانه دنبال کنید در نوع خود هنری بزرگ است.

دیگر ویژگی مهم معامله‌گران داشتن نظم و انظباط شخصی است. پیاده‌سازی برنامه یک برنامه منظم بر روی کاغذ می‌تواند احتمال موفقیت شما را چندین برابر کند. تریدرهای حرفه‌ای فارکس بارها و بارها شکست خوردند و دارایی خود را از دست دادند اما هیچ گاه تسلیم نشدند. درست مانند اتفاقاتی که برای بروس کرونر و بیل شوتز افتاد. اما آن دسته از تریدرهایی که بتوانند به ویژگی‌های بالا دست پیدا کنند می‌توانند به درآمد و سوددهی مستمری از این بازار دست پیدا کنند.

 

 

زینب اصغری

علاقمند و مدرس بازار فارکس ، ارزهای دیجیتال و بورس. محتوا تولید نمیکنم، مگر اینکه خودم از محتوایی که ایجاد کردم چیزی یاد بگیرم. منتظر شنیدن نظراتتون هستم.