استانی

البرز به عنوان خاستگاه مفاخر شاخص فرهنگی، می‌تواند پایتخت کتاب کشور باشد

به گزارش ماه نیوز از البرز؛ «مجتبی عبداللهی» با بیان اینکه در دنیای امروز با گسترش شبکه‌های مجازی، کتاب و کتابخوانی در سایه قرار گرفته، افزود: مطالعه در رشد حیات اجتماعی تأثیر زیادی دارد و روح یک جامعه در پرتو این مهم بارور می‌شود و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، جامعه را به سمت رشد، تعالی و تنویر افکار عمومی سوق می‌دهد.

وی ادامه داد: استان البرز با مردمی فرهنگ پرور و فرهیخته، خاستگاه و محل زندگی مفاخر شاخص فرهنگی کشور در حوزه ‌ای مختلف شعر و ادبیات، همچون جلال آل احمد است از این رو این ظرفیت را دارد که بعنوان پایتخت کتاب کشور معرفی شود.

عبداللهی گفت: شاخص‌هایی از جمله استمرار فعالیت‌های ترویج کتابخوانی، ارائه برنامه‌های خلاقانه، هم افزایی و همگرایی بخش‌های دولتی و خصوصی و طی تعامل متولیان این امر در استان مد نظر است که باید احصا و اعلام شود.

وی با قدردانی از متولیان فرهنگی استان برای برنامه ریزی‌های صورت گرفته، حمایت خود را از این اقدام اعلام کرد و افزود: در این راه از هیچ گونه هماهنگی و حمایتی دریغ نخواهیم کرد.

استاندار البرز با تاکید بر ضرورت المان‌سازی در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی توسط شهرداری‌ها، گفت: طراحان و مجریان این طرح بر این باورند با چنین طرح‌هایی می‌توان به افزایش سرانه مطالعه در بین شهروندان کمک کرد.

۴۶