بین المللی

امیرعبداللهیان: دشمنان پس از ناکامی جنگ ترکیبی علیه ایران وانمود کردند که دخالتی نداشتند

به گزارش ماه نیوز، سومین نشست مجمع معاونین مالی و سرمایه انسانی وزارتخانه ها، دستگاه های اجرائی، استانداری ها و دانشگاه های کشور با دیوان محاسبات، روز دوشنبه، با حضور امیرعبداللهیان و دستغیب و به میزبانی وزارت امور خارجه برگزار شد.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در این جلسه حضور دستغیب، رئیس دیوان محاسبات کشور، مدیران این سازمان و میهمانان را خیرمقدم و انتخاب دستغیب به این سمت را تبریک گفت.

وزیر امور خارجه اظهار داشت: مهمترین وظیفه دیوان محاسبات نظارت بر حکمرانی خوب در کشور است و این اتفاق با استفاده از نیروی انسانی متخصص و متعهدی که در این سازمان حضور دارد، رقم می خورد و ما می توانیم یک الگوی حکمرانی خوب را به جهان ارائه دهیم و بی تردید این نوع حکمرانی، ادامه سلوک سیاسی حضرت امیرالمومنین (ع) است.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشور در ادامه تأکید کرد: جهان به سرعت در حال تغییر است و در این چارچوب معتقدیم که با تشریک مساعی در حوزه معاونت مالی و سرمایه انسانی، باید اقدامات خود را با ابتکارات، ایده ها، خلاقیت و نوآوری همراه کنیم. خصوصا که ما در وزارت امور خارجه به دلیل مواجهه با الگوها و مدل های مدیریتی متنوع، احساس می کنیم که باید به صورت مداوم در این زمینه فعال باشیم.

امیرعبداللهیان در ادامه و با اشاره به این موضوع که وزارت خارجه از بیش از ۱۰۰ سفارتخانه، کنسولگری و نمایندگی بین المللی و ۲۹ نمایندگی در استان ها و مناطق آزاد کشور برخوردار است، تأکید کرد: مدیرانی که در استانداری ها مسولیت معاونت مالی و سرمایه نیروی انسانی را در اختیار دارند، با نگاه اولویت توسعه اقتصادی و دستیابی به توسعه پایدار مد نظر دولت سیزدهم و همچنین جذب حداکثری سرمایه گذاران در داخل کشور، بیش از پیش از دفاتر وزارت امور خارجه در استان ها حمایت کنند.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشور با اشاره به تحولات ماه های گذشته در کشور تصریح کرد: دشمنان پس از آنکه از ایجاد جنگ ترکیبی چند لایه علیه کشورمان ناامید شدند، همگی در پیام های دیپلماتیک و رسمی و در ملاقات ها می کوشند وانمود نمایند که در این رخدادها هیچگونه دخالتی نداشته و طراحی ای علیه جمهوری اسلامی ایران انجام نداده اند. حال آنکه آمریکا، اسرائیل و متحدین غربی آنها هر آنچه می توانستند، در سطح رسانه ای و سرویس های امنیتی و فضای مجازی علیه کشورمان انجام دادند.

امیرعبداللهیان در ادامه تأکید کرد: بی تردید، مواضع حکیمانه امام خامنه ای (مدظله) ، بصیرت مردم و سرمایه بزرگ نظام در برخورداری از حمایت گسترده مردمی، باعث شد جنگی که علیه کشورمان طراحی شده بود به شکست منجر شود و مردم بزرگ ما روز ۲۲ بهمن نیز در همین راستا پیامی قوی را به دشمن مخابره و اعلام کردند که ایران کشور کودتای مخملی نیست.

وزیر امور خارجه در پایان یاد و خاطره همه شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، مدافع حرم، مدافع سلامت و مدافع امنیت را گرامی داشت.

دستغیب، رئیس دیوان محاسبات کشور نیز طی سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از میزبانی وزارت امور خارجه اظهار داشت: مجمع معاونین اداری – مالی ابتکاری خوب است که می تواند به شفافیت و تحقق انضباط مالی در دستگاه ها منجر گردد و بستری مناسب برای ایجاد نظارت جامع و موثر محسوب می شود.

وی تأکید کرد: اصلاح نظام مالی کشور بدون اراده و مشارکت فعال شما مدیران مالی و منابع انسانی میسر نیست.

۳۱۱۳۱۱