عمومی

انتخابات قانونی، سالم و امنی پیش رو خواهیم داشت

براساس پایگاه داده ماه نیوز ،

عبدالرضا رحمانی فضلی با حضور در برنامه تیتر امشب گزارشی از عملکرد وزارتخانه خود در دوره تصدی وی در هفته دولت ارائه داد.

وی اظهار داشت: ما در وزارت کشور با کارهای زیادی روبرو هستیم ، یعنی مردم از لحظه تولد تا لحظه فوت با وزارت خانه سر و کار دارند. مسئولیت امنیت داخلی کشور مستقیماً بر عهده وزارت کشور است. وزارت کشور همچنین مسئولیت سیاست داخلی ، به ویژه انتخابات ، که معانی گسترده تری دارند ، عهده دار است.

وی ادامه داد: هرگونه تغییر سیاسی داخلی بر عهده این وزارتخانه است. یک موضوع ، هماهنگی بین آژانس ها است که فرمانداران و فرمانداران به عنوان هماهنگ عمل می کنند.

وی گفت: “ما آماده هستیم تا دومین دوره انتخابات مجلس یازدهم در تاریخ 12 سپتامبر با شرایط ویژه کرون برگزار شود.” انتخابات ریاست جمهوری بسیار مهم است و بین همه احزاب رقابت شدید وجود دارد و افزایش حساسیت است. “

نگرانی هایی درباره انصاف و سوءاستفاده وجود دارد و رفع این نگرانی ها وظیفه ماست. ما در برگزاری انتخابات تجربه خوبی داریم و از بین 25 فرآیند انتخابات ، 24 مورد فرآیند الکترونیکی است و با احراز هویت الکترونیکی در انتخابات مجلس ، تعداد تخلفات در حوزه احراز هویت نتوانست به رقم دو رقمی برسد. ما در تلاش هستیم تا تمام مراحل انتخابات را بصورت الکترونیکی انجام دهیم و از این نظر ، جلسه با شورای نگهبان باید همزمان انجام شود و باید کارشناسی انجام شود.

وزیر خانه با اعلام اینکه انتخابات مجلس شورای اسلامی به عنوان سالم ترین از نظر نقض هویت است ، گفت: با برنامه ریزی موجود ، انتظار داریم که در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده مشارکت خوبی داشته باشیم.

عبدالرضا رحمانی ، وزیر کشور با بیان اینکه روند کلیه شاخص های وزارت کشور در دولت تدبیر و امید بسیار زیاد شده است ، افزود:

ما در کشور حفره های امنیتی داریم که آنها را پر خواهیم کرد
وی افزود: در بحث امنیت داخلی هنوز این شکاف ها را داریم که در غرب و شرق کشور شکاف هایی وجود دارد که باید آنها را پر کنیم ورود ورود افراد شرور و تروریست در مرزهای شرقی کاهش یافته است اما هنوز شکاف هایی وجود دارد زیرا همسایه شرقی ما تأمین امنیت امکان پذیر نیست.

وی گفت: “امروز ما 3 میلیون افغانی در کشور داریم که از این تعداد 800000 نفر غیرقانونی هستند که ما آن را یک حفره امنیتی می دانیم.” ما سالانه 700000 نفر برگشتیم ، اما آنها برگشتند.

برنامه ریزی کشور باید مبتنی بر تعادل باشد
عبدالرضا رحمانی فضلی با بیان اینکه استانها می توانند بار زیادی را از دولت خارج كنند ، گفت: ما سعی كرده ایم تعادل بین تسهیلات و اختیارات در سراسر كشور برقرار كنیم.

ما تابوی پنهان کردن در آسیب های اجتماعی را شکسته ایم
وزیر کشور به برنامه های ستاد ملی مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و گفت: “در این مقر سیاست” اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر “را اجرا کرده ایم و همه را نسبت به این موضوع حساس می کنیم.”

وی سپس درباره نقش رهبر معظم انقلاب در ادامه و تکمیل دوره ها و مطالعات انجام شده در وزارت امور داخله در مورد آسیب های اجتماعی توضیحاتی را عنوان کرد: