اجتماعی

انتقاد استاندار تهران از مسافرگیری۱۰۰درصدی پروازهای هوایی

استاندار تهران با انتقاد از نحوه تردد 100 درصدی مسافران در پروازهای هوایی، گفت: در پروازهای هوایی بلیت سه برابر شد، قسمت پذیرایی حذف شد اما همچنان 100 درصد مسافر است.

به گزارش ماه نیوزمحسن منصوری در نشستی در ستاد مقابله با کرونا تهران با انتقاد از نحوه پرواز مسافران گفت: در حال حاضر همه پروازهای ما صددرصد مسافری است. در همان زمان، آنها یک بار قیمت بلیت را افزایش دادند، فضای پذیرش مسافران را حذف کردند و همچنان 100 درصد مسافران را پذیرفتند. بدون شک باید به این موضوع رسیدگی شود. چون این شوخی کشور است که پروازها بلیتشان را سه برابر کرده اند، قسمت پذیرش لغو شده و مسافران همچنان صددرصد مسافر هستند.

وی افزود: این موضوع باید با وزیر کشور برای حل این موضوع در میان گذاشته شود. در مصوبات ستاد ملی کرونا نیز باید به این موضوع توجه شود.

منصوری در بخش دوم سخنان خود با اشاره به موضوع پروازهای خارجی از فرودگاه امام خمینی (ره) گفت: این موضوع در ستاد ملی کرونا مطرح شد، اما به شکل بدی مطرح شد، موضوع شیوع این ویروس. در برخی موارد ترکیه و روسیه.” تردد از این کشورها بیشتر با پرواز از تهران و معمولا از فرودگاه امام است. مصدومیت هم معمولا برای تهران است. بنابراین باید از ستاد ملی بخواهیم در این زمینه قاطعیت داشته باشد تا موارد جهش یافته این ویروس وارد کشور نشود.

استاندار تهران در خصوص مطالبات دانشگاه های علوم پزشکی نیز گفت: در خصوص مطالبات دانشگاه های علوم پزشکی باید اقدامات لازم انجام شود.

وی در خصوص مجموعه فعلی مراکز واکسیناسیون با مشتریان کمتر، تصریح کرد: مکان هایی که مجهز به واکسیناسیون هستند اما مشتری کمی دارند، تصمیم گیری را به استاندار واگذار می کنیم اما پیشنهاد من این است که در این مورد عجله نکنید. از هفته دوم تا 10 روز صبر کنید و با برنامه ریزی و هماهنگی کامل به آرامی و با مجموعه یکی پس از دیگری پیش بروید.

استاندار تهران در بخش دوم سخنان خود بر لزوم کمک به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به فقرا تاکید کرد و افزود: هیچکس به دلیل فقر امکان دسترسی به امکانات و لوازم بهداشتی را نخواهد داشت. بنابراین برای فردی که چنین مشکلی دارد باید اقدامات لازم را انجام دهیم.

وی تاکید کرد: کمیته های ستادی سپاه استان تهران باید دوباره تقویت شوند و در صورت نیاز، قضاوت ها به روز شود تا کار جدی گرفته شود.

انتهای پیام/