اجتماعی

انجام سالانه ۵ میلیون ماموریت توسط اورژانس در کشور

ماه نیوز/ قم رئیس اورژانس کشور با اشاره به فعالیت 24 هزار نفر در این سازمان گفت: سالانه حدود 5 میلیون ماموریت توسط نیروهای اورژانس در نقاط مختلف کشور انجام می شود که از این تعداد 500 هزار نفر مربوط به حوادث رانندگی است. ”

آیت الله سید محمد سعیدی در دیدار رئیس سازمان اورژانس کشور که در حرم حضرت معصومه(س) در حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، با اشاره به مقام والای پیامبر اسلام(ص) ) در ابعاد مختلف فرمود: زیرا این تأثیر برای همگان قابل درک است.

وی بابیان اینکه اورژانس برای همه حیف است، گفت: چتر اورژانس باید همه را به یک قیافه بپوشاند.

نماینده ولی فقیه در استان کیوم با اشاره به اینکه نیروهای اورژانس بدون ترس در بین مردم کرونا حضور دارند و به ارائه خدمات می پردازند، این نشان از شجاعت و اعتماد بالای این نیروها است.

جعفر میعادفر، رئیس اورژانس کشور نیز در این نشست گفت: ایران دارای 50 پایگاه هوایی، دو پایگاه دریایی و 200 عملیات اورژانس موتوری است.

وی بابیان اینکه 24 هزار نفر در اورژانس به مردم در نقاط مختلف کشور خدمات ارائه می کنند، گفت: ما می گوییم این نشان دهنده اعتبار نیروی اورژانس است.

رئیس اورژانس کشور گفت: در شرایطی که بیماران بدترین شرایط را تجربه می کنند، اورژانس بدون پرداخت هزینه به روی بیمار باز است.

وی به هزینه بالای اورژانس هوایی اشاره کرد و گفت: سالانه 250 تا 300 میلیارد تومان برای پایگاه هوایی اورژانس و حدود 100 میلیون تومان برای اورژانس هوایی در هر ماموریت هزینه می کنیم.

میعادفر با اشاره به اینکه در بسیاری از کشورها با استفاده از اورژانس هوایی به موضوع پیوند قلب رسیدگی نمی شود، گفت: روز گذشته سی امین پیوند قلب توسط نیروهای اورژانس انجام شد.

رئیس اورژانس کشور به تقدیم 18 شهید در منطقه کرونا اشاره کرد و گفت: 10 هزار نیروی اورژانس درگیر بیماری کرونا شدند و این ارقام نشان می دهد که این افراد می خواهند بهترین خدمات را به مردم داشته باشند. آنها در کرونا هستند.

وی بابیان اینکه نیروهای اورژانس سفیر واقعی نظام نزد مردم هستند، گفت: خدمت به مردم افتخار ماست و امیدواریم با عنایت امام زمان (عج) بتوانیم خدمات همه جانبه تری به مردم ارائه کنیم. “

انتهای پیام/