حوادث

انهدام باند اجاره کارت‌های بانکی با گردش مالی ۷۰۰ میلیاردی

رئیس پلیس فتای پایتخت از انهدام باند 10 نفره اجاره کارت بانکی با گردش مالی 700 میلیارد ریالی خبر داد.

به گزارش ماه نیوز، سرهنگ داود معظمی گودرزی در این باره گفت: چندی پیش طی رصدهای کارشناسان پلیس فتا با تعدادی کانال و سایت بازی که به قصد فریب کاربران فضای مجازی راه اندازی شده بودند، برخورد کردند. به همین دلیل ماموران تراکنش های مالی وی را بررسی کردند و متوجه شدند که این وجوه در حساب های مختلفی واریز می شود.

نظامي گودرزي با اشاره به هماهنگي با دستگاه قضايي و اخذ مجوزهاي لازم، گفت: در جريان رسيدگي به اين پرونده، مسئولان اطلاع يافتند كه گردانندگان اين كانال ها و سايت ها، كارت هاي بانكي افراد مختلف را در سراسر كشور اجاره كرده اند. در واقع اجاره کنندگان کارت.” جنایات مشترک است

وی با بیان اینکه در تحقیقات فنی پلیس آگاهی 10 نفر از اعضای این باند شناسایی و طی مراحلی جداگانه دستگیر شدند، گفت: جنایت برای سیر مراحل قانونی تحویل دادسرا شد.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ این باند را بزرگترین باند اجاره کارت بانکی کشور عنوان کرد و گفت: کارشناسان می گویند متهمان ۷۰۰ میلیارد ریال گردش مالی دارند.

نظامی گودرزی افزود: شهروندان مراقب باشند به هیچ وجه کارت بانکی خود را در اختیار مستاجر قرار ندهند چرا که در این صورت جرائم ارتکابی با آن کارت به اشتراک گذاشته می شود.

انتهای پیام/