حوادث

انهدام باند فروش رمدسیویرهای تقلبی در تهران

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ از برخورد با باندهای فروش داروهای تقلبی کورو در فضای مجازی خبر داد.

به گزارش ماه نیوز، سرهنگ داوود نظامي گودرزي در اين خصوص گفت: چندي پيش مردي با مراجعه به پليس فتاي تهران بزرگ اعلام كرد كه آمپول رامسوير را براي درمان كرونا در فضاي مجازي خريداري كرده است اما وقتي آن را براي استفاده به پزشك مربوطه تحويل داد. . ، متوجه شد که می توان از این آمپول ها استفاده کرد. این کار را نمی کند و محتویات به صورت دستی پر می شوند.

وی ادامه داد: شاکی در ادامه اظهارنظر خود مبنی بر اینکه به دلیل ابتلای همسرش به ویروس کرونا در فضای مجازی جست‌وجو کرده و با فردی غریبه در اینستاگرام آشنا شده که خود را یکی از واردکنندگان این آمپول‌ها معرفی کرده و پس از صحبت‌های اولیه پرداخت کرده است. مبلغ خرید این داروها برای او بوده و پس از دریافت داروها، پزشک بررسی کرده و تشخیص داده که این داروها به هیچ وجه قابل استفاده نیست.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ افزود: کارشناسان پلیس فتا تهران بزرگ تحقیقات خود را آغاز کردند و با استفاده از روش های علمی و اقدامات فنی، فرد مورد نظر را در فضای مجازی شناسایی و متوجه شدند که متهمان با تشکیل یک باند چهار نفره اقدام به راه اندازی صفحه کردند. فضای مجازی در اینستاگرام داروهای فاسد و بی فایده ای به نام داروهای کرونا را به کسانی که به آن نیاز دارند می فروشد.

گودرزی خاطرنشان کرد: متخلفان پس از کسب اطلاع از هویت متهمان و سیر مراحل قضایی، در نهایت به جای مخفیگاه، در عملیات پرکردن پوسته های خالی آمپول عروق کرونا ویروس “ریمدیور” با مواد غیرقابل استفاده و مفسده بودند. در یکی از مناطق جنوبی تهران دستگیر و بیش از 45 هزار قلم مواد مخدر کمیاب و کمیاب و تعداد زیادی از این جیب‌های مملو از مکان‌های مخفی این افراد کشف شد.

توصیه رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان: لازم به ذکر است خرید و فروش هرگونه مواد مخدر در فضای مجازی ممنوع است و علاوه بر جرم بودن، اکثر این افراد کلاهبردار نیز هستند که بسیاری از آنها فاقد مواد مخدر و غیره هستند. . اطلاعات جستجوی ساده ای را در فضای مجازی ارائه می دهد و ادعا می کند که یک داروی کمیاب است. همچنین شهروندان در صورت اطلاع از هرگونه اقدام مجرمانه در فضای مجازی به پلیس فتا اطلاع دهند.

انتهای پیام/