بین المللی

اولین رزمایش هوایی عراق با حضور جنگنده‌های فرانسوی+تصاویر

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین ماه نیوز، «محمد شیاع السودانی» نخست‌وزیر عراق امروز (سه شنبه) با حضور در پایگاه هوایی «بلد» در شمال بغداد، از نزدیک شاهد آغاز نخستین رزمایش نیروی هوایی عراق به نام «ابابیل ۱» بود.

به نوشته خبرگزاری رسمی عراق (واع)، در این رزمایش جنگنده‌های رافال فرانسه نیز مشارکت دارند. «استیفان مل» فرمانده نیروی هوایی این کشور نیز به همراه هیأتی امروز وارد عراق شدند.

در این رزمایش جنگنده‌های اف-۱۶ عراق و هواپیماهای باری نظامی و سوخت‌رسان و همچنین دیگر جنگنده‌های نیروی هوایی عراق مشارکت دارند.

السودانی در سخنانی در جمع فرماندهان عراقی و فرانسوی گفت که این رزمایش نشان از سطح آمادگی و کارایی بالایی است که خلبانان عراقی دارند.

او سپس با حضور در آشیانه جنگنده‌ها با تعدادی از افسران و کادر نیروی هوایی عراق دیدار و گفت‌و‌گو کرد و در جریان روند رزمایش قرار گرفت.

نخست‌وزیر عراق همچنین در دیدار با «استیفان مل» فرمانده نیروی هوایی فرانسه گفت: «مهارت و دقت بالای خلبانان و جنگنده‌های ما نتیجه آموزش و تمرین مداوم و تلاش‌های تمامی کادر نظامی و فنی است».

او همچنین با تشکر از فرانسه، خواستار توسعه همکاری‌های نظامی سازنده شد و گفت که چنین رزمایشی برای اولین بار در آسمان عراق جدید برگزار می‌شود.

نیروی عراق همچنین از شرکت فرانسوی «تالس» چهار رادار GM۴۰۳ خریداری کرده که تاکنون یک رادار را تحویل گرفته است.

 

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید