استانی

اگر تیم برای هانگژو حمایت نشود مسئولیت آن را قبول نمی‌کنم!

رئیس فدراسیون یونان گفت طبق آموزه های دینی شما از سنین پایین شنا را آموزش می دهیم

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو گفت: اگر تیم برای حضور در بازی‌های آسیایی هانگژو به درستی حمایت نشود مسئولیت آن را قبول نمی‌کنم چرا که رقبای ما بسیار قدرتمند هستند.

محسن رضوانی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزش خبرگزاری آنا، درباره کاهش بودجه ورزش ایران در سال ۱۴۰۲ گفت: تا زمانی که این تفکر حاکم نشود که ورزش یکی از دغدغه‌های جامعه است و باید به آن نگاه سرمایه‌گذاری داشته باشیم وضعیت ورزش سر و سامان نمی‌گیرد و در ورزش قهرمانی حرفی برای گفتن نخواهیم داشت. ما در فرودین‌ماه امسال مسابقات قهرمانی آسیا در سنگاپور را پیش رو داریم، ولی بعید می‌دانم بتوانیم در این رقابت‌ها شرکت کنیم به این خاطر که تنها دغدغه ما بودجه و پول است. تمام هزینه‌های ما برای حضور در این مسابقات ارزی است و با توجه به شرایط قیمت ارز مدیریت آن خیلی سخت است و متأسفانه بودجه ما بسیار محدود است.

**نگاه به ورزش باید سرمایه‌گذاری باشد

رئیس فدراسیون شنا- شیرجه و واترپلو در واکنش به کمک‌های دولت به باشگاه‌های فوتبالی به خصوص استقلال و پرسپولیس خاطرنشان کرد: من بار‌ها گفته‌ام و باز هم تأکید می‌کنم تا زمانی که نگاه به ورزش سرمایه‌گذاری نباشد همین شرایط وجود دارد. من در شهریورماه امسال به یونان سفر کردم و رئیس فدراسیون آن کشور گفت به توصیه آموزه‌های دینی شما ما از سنین پایین آموزش شنا را به کودکان یاد می‌دهیم اما در کشور ما به این مسائل توجهی نمی‌شود و اینجاست که تفاوت‌ها به خوبی نشان داده می‌شود.

**خبری از واریز بودجه تبصره 14 مجلس ندارم

رضوانی در واکنش به این سوال که آیا از تبصره مجلس پول دریافت کرده‌اند یا خیر، عنوان کرد: از تبصره ۱۴ مجلس شورای اسلامی برای فدراسیون شنا دو میلیارد بودجه در نظر گرفته شده بود که من نمی‌دانم آن را واریز کردند یا خیر. البته حتی نمی‌دانم به سایر فدراسیون‌ها این بودجه تعلق گرفته است یا خیر. برای سال آینده هم مشخص نیست چه مقدار بودجه دریافت خواهیم کرد.

**اگر تیم برای هانگژو حمایت نشود مسئولیت آن را قبول نمی‌کنم!

وی در مورد مسابقات مهمی که در سال جدید پیش‌رو دارند، عنوان کرد: ما علاوه بر رقابت‌های قهرمانی آسیا، مسابقات قهرمانی جهان هم پیش رو داریم. مهم‌ترین مسابقه ما هم بازی‌های آسیایی هانگژو است که اگر تیم به درستی حمایت نشود مسئولیت آن را قبول نمی‌کنم چرا که رقبای ما چین و قزاقستان است که بسیار قدرتمندند. در حال حاضر تیم ما برای مسابقات قهرمانی آسیا نسبتا جوان است و چند لژیونر تیم هم در اختیار نداریم، اما هدف اصلی ما بازی‌های آسیایی هانگژو است، بنابراین برای ما خیلی اهمیت دارد که تیم با آمادگی کامل به هانگژو اعزام شود و مسابقات تدارکاتی داشته باشد.

**اگر شرایط مناسب نباشد چیریچ هم به ایران نمی‌آید!

رئیس فدراسیون شنا در مورد قرارداد چیریچ سرمربی واترپلو گفت: چیریچ تا اریبهشت ماه با تیم یونان قرارداد دارد و نمی‌تواند به ایران بیاید، باید صبر کنیم تا قراردادش تمام شود و ببینیم وضعیت به چه صورت است. البته او هم اگر شرایط مناسب نداشته باشد و اردو و بازی‌های تدارکاتی که مدنظرش است پیگیری نشود به ایران نمی‌آید. به هر حال اگر تیم بدون آمادگی لازم به مسابقات اعزام شود آبروی سرمربی به خطر می‌افتد. متأسفانه اصلی‌ترین مشکل ما نبود اسپانسر است، اگر این رشته حق پخش تلویزیونی داشت شرایط بهتر پیش می‌رفت.

انتهای پیام/