اجتماعی

ایجاد سامانه رصد اشتغال و تعیین سهم هر یک از دستگاه‌ها برای ایجاد اشتغال

فرمانده تهران از ایجاد تجهیزات رصد و تعیین سهم هر یک از دستگاه ها برای ایجاد اشتغال خبر داد.

به گزارش ماه نیوز، محمد تهرانی در جلسه گروه تخصصی اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان تهران با حضور حمید ویس کرمی مدیرکل تعاون و رفاه اجتماعی استان تهران، قدرت الله محمدی: با تشکر از انتصاب سال 1401 از سمت. رهبری معظم به عنوان سال تولید، دانش‌سازی و ایجاد اشتغال، مهمترین هدف کارگروه تخصصی اشتغال و سرمایه‌گذاری در شهر تهران دستیابی به اشتغال پایدار است.

وی افزود: در واقع عبور از موانع و مشکلات در مسیر ایجاد اشتغال و رونق در شهرستان یکی از مهم ترین سیاست های دولت سیزدهم است. سیاست دولت مردمی و انقلاب حمایت از اشتغال و سرمایه گذاری است و تمامی دستگاه های اجرایی شهرستان موظف به توجه ویژه به اشتغال و سرمایه گذاری هستند.

وی ادامه داد: تجهیزات ویژه ایجاد شده و بیست و دو دستگاه اجرایی برای ثبت اشتغال در خود منطقه ایجاد شده است.

در بخشی دیگر از این دیدار حمید ویس کرمی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهر تهران گفت: وزارت کار سه فرصت شغلی در حوزه های خدماتی، صنعتی و کشاورزی و 4000 شغل در تهران ایجاد کرده است.

وی افزود: اولویت با برتری استان بوده و جمعیت، نرخ بیکاری، محرومیت، بهره برداری از دستگاه ها و بسیاری مسائل دیگر در این مشاغل ایجاد شده است. ما به عنوان قوه مجریه باید تمام تلاش خود را برای تحقق برنامه های دولت برای رفاه شهروندان به کار بگیریم.

مدیرکل تعاون و رفاه اجتماعی شهر تهران تاکید کرد: در صورت رصد روزانه فرصت های شغلی در حوزه اطلاعات مشخص همه افراد که به عنوان مشاغل تعریف می شوند، دستگاه ها نمی توانند همزمان از یک نفر ثبت نام کنند. در حوزه اشتغال بحث ایجاد مدرک در حوزه اشتغال و منابع قرض الحسنه نیز برای اشتغال داخلی در نظر گرفته شده است. هر پروژه و پروژه ای که توسط دستگاه ها تعریف می شود باید دارای اعتبار باشد.

قدرت الله محمدی، مدیرعامل شرکت صنایع و مشاغل سمنده شهر تهران نیز گفت: مشاغل خانگی از اهمیت بالایی برخوردار است و به همین ترتیب در بازارهای تهران نیز غرفه های مختلف بازار راه اندازی می شود.

وی افزود: صنایع و شهرک تجاری سمندی تهران برای استفاده از تولیدات داخلی و ایجاد بازارهای فصلی وارد عرصه شد. نقاط تهران به قدری زیاد است که می توان آنها را به منطقه گردشگری تبدیل کرد و گردشگری نیز به معنای ایجاد اشتغال است.

وی با اشاره به ایجاد بازارچه های ثابت گفت: در این بازارچه ها مشاغل ثابت ایجاد شده است. در این بازار سهم زنان سرپرست خانوار در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه گفت: یک کافه افتتاح شده و با آن یک کافه ایجاد شده است. تا پایان امسال 5000 نفر دیگر به اشتغال تهران در همین مناطق اضافه کرده ایم که بیش از 1 میلیون نفر بیش از سه سال است که در ایران هستند و امیدواریم همه این افراد شغل داشته باشند.

انتهای پیام