عمومی

ایرانی‌ها از کی‌روش یاد بگیرند!

تصویر جشن نگرفتن تیم ملی فوتبال در مسابقات قهرمانی جام بین قاره ای این روزها در فضای مجازی حرف و حدیث هایی را به دنبال دارد و نگرانی هایی را برای تیم ملی فوتبال در بازی های جام جهانی ایجاد کرده است.

ماه نیوز پلاس: دو روز پیش بود که تیم ملی فوتبال ساحلی کیشورمان در مسابقات جام بین قاره ای دبی با برتری مقابل تیم ملی برزیل به مقام قهرمانی رسید.

تصویر ازدواج نکردن بازیکنان تیم ملی در مراسم اعطای جام حذفی نیز در بین اکثر رسانه های ورزشی جهان قرار گرفت اما بیشتر از قهرمانی خبرساز شد و حتی فدراسیون فوتبال نیز در بیانیه ای به صراحت اعلام کرد که «بر اساس مفاد جمهوری اسلامی ایران و منشور اخلاقی المپیک و قوانین طبق فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) رعایت اصول حاکم بر ورزش فوتبال و پرهیز از هرگونه رفتار سیاسی در میادین ورزشی، افرادی که اخلاق حرفه ای را زیر پا گذاشته اند و در این خصوص طبق مقررات برخورد خواهد شد.

اظهار همدلی و صحره سنتیک تیم ملی فوتسل ساحیک در کرگین ایران جریزیمان است و هتم مسک است بری عده‌ای نیز تحسین برانگیز هم به هم می‌رسد. اما در آستانه جام جهانی 2022 قطر باید شکل این واکنش و ابعاد و پیامدهای واکنش بعدی مشابه مردم را در نظر گرفت.

ممکن است عده ای نگران این باشند که در زمان حضور تیم ملی فوتبال در جام جهانی 2022 قطر، اگر بازیکنان تیم ملی فوتبال نیز در رابطه با اتفاقات اخیر اقدامات مشابهی را از خود نشان دهند، CHE அதுக்க்கு வெ்்்?

یقینا به عنوان یک چهره ملی در درجه اول و یک شهروند ایرانی در مرحله بعد حق اظهار نظر، اقدام و یا حتی واکنش و بی طرفی در برابر این گونه واکنش های سیاسی در سطح ورزش، فوتبال و کل جامعه را دارند. .

هیچکس نمی تواند آنها را به خاطر همراهی آنها با حوادث و اتفاقات این روزها مورد انتقاد قرار دهد، اما تنها سوالی که در این میان مطرح می شود این است که بهای همه عروسی ها برای پیروزی یا عروسی های پس از گل با معنای سیاسی چقدر است؟

بر اساس قوانین فیفا بر اساس در نظر گرفتن اصول حاکم بر ورزش فوتبال و رعایت هر گونه رفتار سیاسی در زمین ورزشی، البته هر گونه اقدام سیاسی در زمین، در زمین، در زمین، فوتبال.

همچنین چند روز پیش فدراسیون فوتبال فیفا نوشت که 32 فدراسیون در مسیر حضور در جام جهانی قرار دارند و تاکید شد که مسائل سیاسی در جام جهانی مطرح نشود.

رئیس فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) در این نامه گفت: می دانیم که فوتبال در کشورها نقش مهمی دارد و همچنین می دانیم که چالش ها و مشکلات زیادی با ماهیت سیاسی در جهان وجود دارد. اما لطفا اجازه ندهید فوتبال به جنگ ایدئولوژیک و سیاسی کشیده شود.

اگر برخی از بازیکنان تیم ملی فوتبال در زمین رفتار سیاسی خود را نشان دهند، قطعا به حذف همه ملی پوشان و نه به یک تعداد منجر می شود.

از طرفی اگر فقط یک نفر مخالف رفتار سیاسی در زمین باشد، این شروع تفرقه و تفرقه بین بازیکنان تیم ملی است. در نهایت با خودمان بازی می کنیم، هم با رقبا و هم با فیفا. همچنین نتیجه حرکتی است که بیشتر از روی هیجان و هوس در فضاها و رسانه های مجازی کلیک می شود. به جز شکست، البته تفاوتی بین تیم ملی و حتی هیجان عمومی وجود دارد تا چشمان مانیتور تلویزیون منتظر یک پیروزی غرور آفرین یا حداقل یک بازی هیجان انگیز باشد.

البته در این میان ناگفته نماند که کی روش بار دیگر عزم جدی خود را برای تیم ملی متحد کیشورمان ثابت کرد و در اقدامی تحسین برانگیز با توجه به عملکرد مهدی طارمی و سردار آزمون در بازی سنگال، از دور ماندن تیم ملی کیشورمان. حاشیه دو تیم در تیم دیروز همه بازیکنان و ملی پوشان برای سفر به زمین دور هم جمع شدند. این اقدام در ظاهر و تصویر ساده است و همه بازیکنان و کادر فنی در یک سفر از یکدیگر دور هستند تا اگر مردم برای ایجاد اختلاف بین تیم ملی تلاش کنند؛ سرمربی تیم اجازه نتیجه این جست و جو را نمی دهد.

آنچه این روزها غیرقابل انکار است؛ खेक्स खक्धन गम्हा व रंजहाय मा अरानीर. کیلی‌هایمان دلمان بری کُل‌های کنده و ایا اشک تنگ شده است. اما به دور از ترس از دست دادن تیم ملی از فیفا، چه چیزی شادتر، هیجان انگیزتر و جالب تر از جشن مهدی طارمی با پاس سردار آزمون در انگلیس؟ अत्त भाष्टेष हम लेखेद बक्ष स्त.

پایان پیام