حوادث

ایران نزدیک به ۵۰۰ بار لرزید/معرفی استان با بالاترین تعداد زمین‌لرزه

بر اساس اعلام مرکز شبکه‌های لرزه‌ای مرکز ملی زلزله‌های کشور وابسته به دانشگاه ژئوفیزیک تهران، این زمین لرزه در فروردین ماه امسال حدود 3 برابر خواهد بود.

به گزارش ماه نیوزمرکز شبکه های زلزله مرکز زلزله وابسته به دانشگاه ژئوفیزیک تهران تعداد زمین لرزه های فروردین ماه را ثبت کرد. زمین لرزه ها در نقاط مختلف ایران و حومه آن ثبت می شود و لرزش ها توسط شبکه های لرزه نگاری ثبت و تعیین می شود. در فروردین ماه، زمین لرزه ای به بزرگی 3.0 ریشتر با بزرگی بیش از 7.5 در مقیاس ریشتر توسط کانون 7.0 ریشتر در ساعت 1:25 روز 1/4/1 ریشتر 3.2 در مقیاس ریشتر در کشور ثبت شد. امواج داخلی زمین به بقیه استان یزد واگذار شده است.

به گزارش دانشگاه تهران، از نظر آماری تعداد زمین لرزه های با بزرگای کمتر از 2، تعداد زلزله های بین 2 تا 3 ریشتر، تعداد زلزله های بین 2 تا 2 ریشتر بوده است. از این اعداد، استان خراسان رضوی با 2 زمین لرزه بیشترین زمین لرزه ثبت شده در کشور را به خود اختصاص داده است و پس از آن کرمان با 2 و خراسان جنوبی با 2 زمین لرزه در رتبه های بعدی قرار دارند.

کانون زمین لرزه در زیر زمین گزارش شده است، اما هشدار سونامی اعلام نشده است، اما کانون زمین لرزه در زیر زمین گزارش شده است؛ هشدار سونامی صادر نشده است.

ایران نزدیک به کانون زمین لرزه زیر کانون گزارش شده است

نقشه زلزله زمین لرزه های ایران و حومه همجوار در فروردین

انتهای پیام