عمومی

باید با تهدیدات رژیم صهیونیستی مقابله به مثل کنیم – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

فردوس عباسی در گفتگو با خبرنگار آنلاین اظهار داشت: طرف های غربی بر اساس یک الگوی ایدئولوژیک با ما مذاکره می کنند و ما را به سمت تحریم و فشار می کشانند، آنها هم برای کار خودشان ارتباط رسانه ای دارند و از این رو سعی می کنند در مجامع بین المللی فعالیت کنند. «ایران را مقصر بدانید.

وی گفت: غرب از ابزار جامعه بین المللی استفاده می کند که در آنجا نفوذ دارد.

یکی از اعضای کمیسیون انرژی مجلس گفت: آنها مذاکرات را دوستانه شکل می دهند و چهره های زیادی دارند. جنتلمنانه زنی را به نام می برند وندی شرمن آنها دوست دارند یک سری بحث های احساسی با مذاکره کننده ما داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: در درون اعضایی که قرار بود مذاکرات را انجام دهند، در گذشته پنهان بوده و به افراد عاقل جامعه اطلاعی نداده اند. از جامعه دانشگاهی و افراد مجرب نیز استفاده نشد.

عباسی در ادامه با بیان اینکه این اتفاق افتاد و منجر به متن برجام شد، ادامه داد: قبل از تصویب برجام می بینیم که حداقل 12 ساعت وقت گذاشته شده و تعدادی از دلسوزان آمده اند، برای نمایندگان دولت در مجلس توضیح دهید.

وی گفت: علیرغم اینکه کمیسیون کار خود را انجام داد و به نتیجه رسید، در صحن مجلس پرونده ها را برعکس کردند و موضوع را به سمتی هدایت کردند که اجازه اجرای برجام را داد. به عبارت دیگر جامعه خانگی را خسته کردند.

تعهدات ایران به برجام حتی بدتر از تعهدات شکست خورده در جنگ جهانی دوم بود

رئیس سابق سازمان انرژی اتمی گفت: جمهوری اسلامی ایران در 6 سالی که از تصویب برجام می گذرد به تعهدات خود عمل کرده است.

وی گفت: این بدان معناست که تمام قوانین سختگیرانه ای که در برجام نوشته شده و در طول تاریخ شکل گیری روابط جهانی بی سابقه است، این رصدها و نظارت ها، تحریم ها باید بر کشور اعمال شود و کشور آن را بپذیرد.

عباسی افزود: کسانی که در جنگ جهانی دوم شکست خوردند این تعهدات را نپذیرفتند و اکنون این کشورها وجود دارند و پیشرفت می کنند.

وی خاطرنشان کرد: کشورهایی که در جنگ های قبلی شکست خورده بودند، تحریم های عمومی را نپذیرفتند، اما این موارد در مورد جمهوری اسلامی اعمال شد و توسط نمایندگان دولت ما امضا و پذیرفته شد، اما احزاب مخالف اصلاً به این موضوعات عمل نکردند.

دولت روحانی قصد مخالفت با دیکتاتوری های غربی را نداشت

یکی از اعضای کمیسیون انرژی مجلس گفت: نتیجه این می شود که یا مذاکره می کنیم یا بر اساس اصل مصالحه بازداشت می کنیم و به خواست آنها عمل می کنیم یا از موضع اصل مقاومت که یکی از مواردی است که می خواهیم پیش برویم. شاخه های اصل مقاومت». D-قلدر یعنی به جای تنش زدایی از اصل سازش و عقب نشینی D-قلدر انجام دادن

وی گفت: ابزار ما برای رفع تهدید این است که جامعه را تا حدودی از وضعیت موجود خارج کنیم و بگوییم آنها به وظیفه خود عمل نکرده اند و ما هم انجام نمی دهیم. موضوع به تصویب مجلس رسید وگرنه دولت یازدهم و دوازدهم این هدف را نداشتند و همچنان می خواهند با اصل آشتی و بازداشت پیش بروند.

عباسی گفت: مجلس اکنون گوشه ای از اصل مقاومت و مقاومت را گرفته است D-قلدر یک مقام دولتی نزدیک به اصل مقاومت گفت: ما باید جبهه مقاومت را تقویت کنیم زیرا چاره ای جز فشار بر رژیم صهیونیستی نداریم.

وی افزود: اکنون که رژیم صهیونیستی ما را تهدید می کند و درباره توطئه ها و حملات سایبری در جنوب ترکمنستان، آذربایجان، جنوب خلیج فارس و آغاز دور جدید مذاکرات بحث می کند، ما تحت فشار هستیم که هر چه آنها را بپذیریم. گفتن.”

یکی از نمایندگان مجلس گفت: نظر من به عنوان نماینده مجلس این است که اکنون بهترین فرصت برای فشار بر رژیم صهیونیستی و شکستن محاصره غزه و راه اندازی جبهه مقاومت است. بیا بریم اینکه ارتش اسرائیل نمی تواند جنبش جهانی را تهدید نظامی کند.

وی گفت: باید محاصره غزه را بشکنیم و اجازه تردد دریایی را بدهیم و رژیم صهیونیستی را در منطقه در همه ابعاد به خطر بیندازیم.

رئیس سابق سازمان انرژی اتمی گفت: بر این اساس ما نتیجه مذاکرات را خواهیم دید که با سربلندی عمل می کنیم و آنها باید به خواسته ما عمل کنند چرا که ما به وظیفه خود عمل کرده ایم.

یکی از اعضای کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه ایران نمی‌خواهد سلاح هسته‌ای بسازد و نخواست، گفت: ما از نظر علمی و فناوری کشور ضعیفی نیستیم. jp ما کشورهای پیشرو در جهان هستیم و jp ما یک باشگاه اصلی بودیم و خواهیم ماند، اما باور نداریم که این کار را انجام دهیم.

ما برای نابودی رژیم صهیونیستی به قدرت نرم نیاز داریم

ما برای نابودی رژیم صهیونیستی به سلاح هسته ای نیاز نداریم، زیرا رژیم صهیونیستی در حال فروپاشی است، استفاده از قدرت نرم کافی است.

عباسی در پاسخ به این سوال که تیم مذاکره کننده توانایی این را دارد که مذاکرات را به این سمت سوق دهد؟ وی گفت: در تیم مذاکره کننده فعلی عناصری وجود دارند که از اصل مقاومت و منویات مقام معظم رهبری و امام پیروی می کنند.

وی گفت: این نوید می دهد که در مذاکرات می ایستیم و خطوط قرمزی که قبلا ترسیم شده از تیم فعلی عبور نمی کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در پاسخ به این سوال که چگونه رئیس مذاکره کننده روس اخیراً سخنان کنایه آمیزی در تمسخر ایران برای شروع به کار انجام داده است، گفت: چگونه می توانیم در مذاکرات چین و روسیه جانبداری کنیم؟ وی گفت: روسیه و چین همیشه در راستای منافع ملی خود پیش می روند و در زمینه هایی که منافع آنها با ما مشترک است با ما همکاری خواهند کرد و ما به نمایندگی از آنها اقدام خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: تیم مذاکره کننده قبلی ما در مختصات غرب حرکت می کرد و به شرق نگاه نمی کرد بنابراین با فرمول های داده شده نتوانست مشکلات جامعه را حل کند.

عباسی گفت: مردم به جریان انقلابی رای دادند، امیدواریم با مقاومتی که می توان پیدا کرد، اصول دیپلماسی پاسخگوی اصل مقاومتی باشد که در مذاکرات استفاده می شود.

وی خاطرنشان کرد: هر جا با قدرت برویم پیروزی از آن ما خواهد بود.