عمومی

بحران خط حمله – ماه نیوز

«پرسپولیس علاقه چندانی به خط حمله نداشت و مهاجمان هم به صعود این فصل نگاهی نداشتند. پرسپولیس که از پانزدهم تا نوزدهم همیشه نماینده طلای کفش لیگ بود، برای دومین بار در این فصل از این رقابت ها معاف شد. یک هشدار کامل در مورد تیم هجومی در فاز تهاجمی.”

به گزارش ماه نیوز، این روزنامه همشهری نوشته شده: «پرسپولیس بعد از پنج سال قهرمانی بالاخره جام این فصل را رها کرد و بدتر از همه آن را به رقیب سنتی خود یعنی استقلال سپرد. هواداران از این موضوع ناراضی هستند و در حال حاضر منتظر تجهیز تیم برای فصل آینده و بازگشت جام هستند، اما با توجه به این پروژه چندان راحت نیست. پرسپولیس امسال مشکلات فنی زیادی داشت. شاید اگر شانس سربازی بیشتر بود تراکتور می گذشت یا مثل فصول قبل از تیم های شادی مثل نفت تهران پدیده و آب شدن میهمان در بالای جدول ناخوانا می شد. بهتر نبوده اند واقعیت فنی این تیم این است که الهلال در ابتدای فصل بی رحمانه چرخید. در میان فرش قرمزها، بیشتر آشفتگی های امسال در خط دفاعی مطرح شده است. مطالب به قدری مکرر بود که نیازی به بازگشت نبود و افزایش قیمت گل های چشم نواز هم همه چیز را رقم زد. با این حال پرسپولیس چندان علاقه ای به خط حمله نداشت و مهاجمان هم برای ارتقای فصل به عقب نگاه نکردند. پرسپولیس که از پانزدهم تا نوزدهم همیشه نماینده طلای کفش لیگ بود، برای دومین بار در این فصل از این رقابت ها معاف شد. یک هشدار کامل در مورد تیم هجومی در فاز تهاجمی. برخی از گل های امسال تکل های نیمه جان یا تدافعی را به تیم آموزش داده اند. در عین حال شرایطی وجود دارد که نشان می دهد ممکن است این مشکل برای فصل بعد حل نشود. در حال حاضر اخبار چندان امیدوارکننده نیست.

علیپور پرید

شاید در چند ماه اخیر برخی از هواداران پرسپولیس بازگشت علی علیپور به این تیم را قطعی می دانستند. آلیپور در ماریتیمو پرتغال دوره ای از رونق و شکوفایی را تجربه کرد. او تازه شروع به مراقبه کرده بود، به ترکیب اصلی رسید و به نیمکت بازگشت. مصاحبه‌های جنسی سه ماه طول می‌کشد و به پرسپولیس برنمی‌گردد. با این حال، حتی قبل از اینکه هلال احمر از فرصت برای بررسی شرایط استفاده کند، خبر امضای رسمی قرارداد بین علیپور و دانشگاه جلویسنته منتشر شد. به این ترتیب هلال احمر متجاوز نیز در پرتغال رها می شود تا از ثمرات رشد و توسعه در اروپا بهره مند شود. این خبر خوبی برای پرسپولیس نیست چرا که بازار در رکود به سر می برد و علیپور از قبل با شرایطی که این تیم نمی توانست کمک کند آشنا است.

اشتباه کن، اشتباه کن

اما در همان زمان، پرسپولیس فصل بعد را در شرایطی آغاز کرد که ترکیب چندان قابل توجهی در این رقابت ها نبود و دو عنصر تهاجمی قرارداد داشت. وحید امیری و عیسی دو سازهایی هستند که ممکن است در نیم فصل اول در دسترس نباشند. مشکل این است که هر دو ایمن هستند.” خود عیسی اشتباه کرد و در مورد وحید امیری از کادر فنی غفلت شد. در حالی که بازرسی از چندین ابزار نشان داد که او رباط شکسته است، او همچنان به خودکفایی ادامه داد و تحت عمل جراحی قرار گرفت. در نهایت عیسی مجبور به گرفتن چاقو شد، اما طبیعتا روند بهبودی به تاخیر افتاد. ماجرای امیری که قبل از ورود بنگاه بازی کرد و به شدت آسیب دید. وحید چند تپانچه در جناح چپ و راست بازی می کند و به عنوان سایه نیز برای تیم بازی می کند. دیسک بعد از جراحی فراخوانی شد و بین سه تا چهار ماه از میدان دور بود. حتی وقتی برمی گردید، همه چیز آماده است. بنابراین اگر امیری به طور معجزه آسایی برای حضور در جام جهانی آماده شود، می خواهم پیشنهادی بدهم.

عبدی میمند؟

پرسپولیس حتی مثل قبل راحت نیست. چرا شایعات زیادی درباره احتمال جدایی مهدی عبدی به گوش می رسد؟ به زودی با شما صحبت کنید و مطالب خوب را ادامه دهید. بنابراین عبدی دور نیست. به خصوص اگر شرایط در تیم گل محمدی بدتر شده و او از رقابت ها خوشحال نیست.

ماجراجویی بزرگ پادشاه

غاز روی غاز اتفاقاً تراکتور و پرسپولیس در این بازی با هم برخورد کردند اما حالا منجر می تواند امید به حق تعالی را از خود سلب کند، دیگر عنصر تهاجمی قرمز بود. در مورد میزان مجازات نیز شایعات ضد و نقیضی به گوش می رسد، اما در هر صورت این خبر بدی برای تکنسین های کادر است. اگر شکل محرومیت به گونه‌ای باشد که فصل بعد هم تحت تأثیر قرار بگیرد، وضعیت بدتر می‌شود.»

انتهای پیام