بدرقه طالبان از مرزبان ایرانی با جعبه شیرینی!/عکس

به گزارش ماه نیوز، نیروی مرزبانی کشورمان ساعاتی پیش با ضرب و شتم گروه طالبان بازداشت شد.

بدرقه طالبان از مرزبان ایرانی با جعبه شیرینی!/عکس

در همین راستا و به دنبال انتشار تصاویر و ویدئوهایی که در آن صحنه‌هایی از دستگیری یک نیروی مرزبانی جمهوری اسلامی ایران توسط نیروهای طالبان نشان داده می‌شود، منابع آگاه در سیستان و بلوچستان جزئیات واقعه را تشریح کردند.

بدرقه طالبان از مرزبان ایرانی با جعبه شیرینی!/عکس

بر اساس اعلام این منابع، یک خودروی حامل کالای قاچاق در مرز جمهوری اسلامی ایران توسط نیروهای مرزبانی متوقف می‌شود و نیروهای مرزبانی با سوار شدن به خودرو در حال بازرسی آن بوده که راننده، اقدام به فرار کرده و خودرو حامل کالای قاچاق را درحالی‌که نیروی مرزبانی داخل آن بوده است، به سمت مرزهای کشور افغانستان می‌برد.

با وجود این، نیروهای مرزبانی جمهوری اسلامی ایران با درنظرداشت اصل رعایت حسن همجواری و در همکاری با نیروهای مرزبانی افغانستان از تیراندازی به سمت خودروی حامل کالای قاچاق خودداری کرده و با نزدیک شدن خودرو به مرز افغانستان، مرزبانی طالبان خودرو را متوقف و اقدام به بازداشت سرنشینان آن، از جمله سرباز مرزبانی ایران نموده است.

طبق آخرین گزارش، پس از گفت‌وگوهای صورت گرفته بین مرزبانان دو کشور ایران و افغانستان، سوءتفاهم برطرف و مرزبان ایرانی پس از ساعتی از دست نیروهای طالبان آزاد شد.

311311