هنری و فرهنگی

«برادران لیلا» رسما توقیف شد

سازمان سینمایی اعلام کرده است که اکران فیلم سینمایی «برادران لیلا» به دلیل تخلف از قوانین و مقررات سازنده و گردانندگان آن ممنوع است.

به گزارش ماه نیوز به گزارش اداره کل سینما، دفتر نظارت بر سینما و سینما با صدور اطلاعیه‌ای:

متن اطلاعیه نظارت کل بر عرضه و نمایشگاه فیلم به شرح زیر است:

سین فیلم سینمایی «برادران لیلا» بدون تشریفات و مراحل قانونی برای حضور در جشنواره برای سعید روستایی فیلمساز ارسال شد. از محل اکران بدون مجوز و بدون توجه به مقررات و بر خلاف قانون اساسی این فیلم، حضور آثاری در مجامع و جشنواره های بین المللی که بر اساس لزوم رعایت ضوابط و مقررات زیرمجموعه سازمان سینمایی هستند، به جشنواره ارسال شد ببینید.

سازمان سینمایی با همکاری عوامل سازنده فیلم «برادران لیلا» موضع گیری کرده و در حمایت مستقیم از این فیلم با توجه به اهمیت حضور عوامل بین المللی سینمای ایران، تصمیم و توافق حاصل شد. مسائل و اصلاحات لازم را که حتی در پیش نویس مصوبه شورا به آنها داده شده است، تجلیل کنید، اما هیچ اقدامی که حتی در یکی از موارد اعلامی به این مهم نپردازد، وجود ندارد.

علیرغم تاکید بر لزوم رعایت قانون و آگاهی و آگاهی ارائه دهندگان و کارگران از هرگونه تخلف، متاسفانه فیلم مذکور بدون همکاری و اقدام اصلاحی در جشنواره اکران خواهد شد.

در نتیجه ماندگاری و ماندگاری فیلم، ادامه مسیر آبرام در مسیر اشتباه نشان داد که فیلم اکران در جشنواره در طول سال در اولویت سینماها و مخاطبان داخلی قرار داشت.

به این ترتیب فیلم «برادران لیلا» اصل «قانون، موازین و محور عدالت» و علت تخلف آگاهانه و ناسازگار از قوانین و مقررات با حضور در جشنواره های خارجی بدون طی مراحل قانونی را به شما نشان می دهد. و اصرار بر ارائه نسخه اصلاح نشده تعهد و تداوم تخلفات و ادامه حتی پس از برگزاری جشنواره و شرکت در جشنواره مونیخ اطلاعات ثانویه و تا زمانی که موانع ایجاد نشود، صلاحیت اخذ مجوز نمایش داده نمی شود.

جدیدترین فیلم سعید روستایی با بازی سعید پورصمیمی، ترانا علیدوستی، پیمان معادی، نوید محمدزاده، فرهاد اصلانی و … در جشنواره فیپرشی برنده جایزه شد.

انتهای پیام