عمومی

بررسی حقوقی آخرین راه استقلال برای کسب جام طلایی از سازمان لیگ

رکورد استقلال فرهاد مجیدی در یک فصل به ثبت رسید و او در سه هفته اخیر توانست رقابت های لیگ را به پایان برساند. مهم ترین رکوردی که استقلالی ها طایی به تازگی به نام خود ثبت کرده است را نباید از دست داد. آنها تا اینجای کار موفق شده اند با نتیجه 2-1 به پیروزی برسند و حالا در پایان دیدار این هفته مقابل نفت مسجد سلیمان شانس راهیابی به نیمه نهایی را دارند.

اما از آنجایی که این احتمال تقویت شده و احتمال وقوع آن زیاد است، هواداران استقلال طلب خود را به جام طلایی مطرح کرده اند. جام طلایی یکی از مواردی است که منجر به برتری 2-1 آرسنال در لیگ برتر شده و این تیم می تواند بدون باخت فصلی به مصاف هم برود و قهرمان این رقابت ها شود و جای نقره ای ها را بگیرد. جام با جام طلایی این کار را خودتان انجام دهید.

در همین رابطه حجت الله بهمنی مدیرکل روابط عمومی سازمان لیگ با بیان اینکه چون در اساسنامه مسابقات جام طلایی پیش بینی نشده است، ارائه چنین لباسی به استقلالی ها امکان پذیر نیست. کلمه بهمنی صحیح است زیرا در اساسنامه مسابقات فقط صحبت از اهدای کاپ و مدال و حکم تیم قهرمان قهرمان شده است و نکته ای در قهرمانی ویژه بدون شکست ذکر نشده است. و جام طلایی اما در مورد قانون اساسی و ماده ذیل;

در این ماده آمده است: «در صورت سکوت در قانون اساسی یا در اموری که در قانون اساسی پیش‌بینی نشده است، لیگ ملت‌ها با نمایندگی هیئت‌مدیره لیگ ملت‌ها و قوانین و مقررات بین‌المللی فوتبال نمایندگی می‌کنند. فدراسیون فوتبال ایران تصمیم گیری می شود و این تصمیم قطعی است و اعتراضی به آن نمی شود.

از این رو دانشگاه استقلال می تواند از لیگ درخواست جام طلایی کند تا در هیات مدیره این سازمان مطرح شود. لباس البته پیش نیاز استقلال در آخر هفته نیست. هنوز مشخص نیست که او پس از ترک این سمت چه خواهد کرد.

۲۵۴