اجتماعی

بررسی دقیق و کامل در معاینه و کالبدگشایی از مهسا امینی انجام شد

وزارت بهداشت در خصوص اقدامات این سازمان برای تشخیص علت فوت اطلاعیه ای صادر کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی، متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

به می به دانهور کل میکی کیکی استان تهران بلافاصله پس از دستور دادستان محترم تهران مبنی بر رسیدگی ویژه به این پرونده نسبت به استقرار همکاران واجد شرایط این سازمان و معاینه دقیق آنها در بیمارستان، طی مراحل تشکیل. در کمیسیون تخصصی خبر فوت وی ادامه یافت. با اطلاع از فوت متوفی و ​​بنا به دستور مقام محترم قضایی با تشکیل تیم ذیصلاح از کارشناسان پزشکی قانونی پس از انتقال جسد متوفی به سالن معاینه مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی استان تهران. اقدامات لازم جهت معاینه فیزیکی و کالبد شکافی جسد متوفی انجام می شود

در رسیدگی به این پرونده، بررسی دقیق و کامل در معاینه و کالبد شکافی انجام شد و تمامی معیارها و شاخص های تعیین علت فوت، معاینه خارجی و اندام های داخلی بدن انجام و نمونه های لازم از آن گرفته شد. بافت ها و اندام های داخلی بدن و ارسال به آزمایشگاه های تخصصی و جهت اخذ نتیجه آزمایشات ارسالی و با در نظر گرفتن نتایج معاینات و کالبد شکافی، مندرجات پرونده بیمارستانی و مدارک پزشکی ذکر شد و همچنین نظر تخصصی حوزه های مربوطه در قالب کمیسیون ویژه پزشکی به دستور دادستان محترم در اداره کل اخذ و حقوق پزشکی استان تهران تشکیل و نتیجه به مرجع محترم قضایی ارسال می گردد.

مهسا امینی دختر 22 ساله ای بود که روز چهارشنبه هفته گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در همان روز پس از دستگیری در بازداشتگاه وزیر در تهران اعلام شد که سکته کرده است.

پلیس تهران نیز روز پنجشنبه پس از دستگیری یکی از گشت‌های پلیس از سکته قلبی مهسا امین حمایت کرد و توضیح داد: .

رئیس جمهور شرکت کننده در نشست شانگهای در ازبکستان دستور پیگیری و بررسی این حادثه را صادر کرد.

پیکر مهسا آمنی امروز در این شهرستان تشییع شد. در مراسم تشییع پیکر آن مرحوم علاوه بر خانواده و بستگان آن مرحوم، جمع زیادی از مردم و تعدادی از مسئولان شهرستان سق نیز حضور داشتند.

پایان پیام