عمومی

برف و کولاک ۵ محور استان کرمانشاه را مسدود کرد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

کایاخوسارو دستگیب در گفتگو با خبرنگار آنلاین اظهار داشت: محورهای مسدود استان شامل هلشی – جلالوند، کوزران – گاواره، سنقروکلیا – اسدآباد، جوانرود – ثلاث باباجانی و سنقروکلیا – کامیاران است.

وی ادامه داد: همچنین به دلیل بارش شدید برف در محورهای دالاهو- اسلام آباد گرب، دالاهو- سرپل ذهاب و گردنه چهارزبر، حسن آباد، بیدسرخ و ماه های ملا و تردد محورهای پاوه- نوسود و پاوه- نودشه به دلیل یخبندان ترافیک به تنهایی انجام می شود. ” امکان پذیر است با

دستگیب با بیان اینکه بارش برف در تمامی محورهای استان کرمانشاه متوقف شده است خاطرنشان کرد: با این حال پیش بینی می شود تا اواسط هفته آینده نیاز به لغزنده بودن معابر و برخی محورها و زنجیر چرخ در گردنه ها ادامه داشته باشد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه گفت: عملیات برف روبی و نمک پاشی با حضور عوامل انتظامی و راهداری به صورت مستمر در حال انجام است. خدمات رسانی به همشهریان و هموطنان.

وی همچنین به شهروندان توصیه کرد؛ با توجه به میزان بارندگی حتی الامکان از تردد در جاده ها خودداری کنند و در صورت بروز اضطراری در طول سفر ابتدا سلامت قطعات فنی خودرو مانند لاستیک، چراغ، برف پاک کن را بررسی کنند. بخاری، مخزن پر شیشه. مطمئن شوید که آنها تجهیزات زمستانی به خصوص زنجیر چرخ دارند.

دستگیب در پایان گفت: جاده مقابل کلانتری کنترل شده و خودروها بدون زنجیر چرخ تردد نمی کنند راننده باشید.