هنری و فرهنگی

برنامه‌های «پنجمین اجلاسیه آستان‌های مقدس و بقاع متبرکه ایران اسلامی» تشریح شد

نماینده آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) در مجمع عتبات عالیات و معاون هماهنگ کننده و توسعه اوقاف این بارگاه شاهنشاهی

به گزارش ماه نیوز، به نقل از روابط عمومی حضرت عبدالعظیم(ع)، معاون هماهنگ کننده درگاه مقدس و توسعه اوقاف حضرت عبدالعظیم(ع) در نشست خبری با بیان اینکه معابد «در آستان مقدس برگزار می شوند گفته شد که در گذشته سال‌ها ایده برگزاری مجالس عتب توسط متولیان آستان مقدس مورد بحث و بررسی قرار گرفت که از طریق آن معابد اهل‌ناهین (ع) وجود داشت. توسعه خدمات مطلوب برای زائران و نیز ترویج موضوعات مختلف فرهنگی، مدنی و اجتماعی در جای مناسب با تدبر و توسعه بیات(ع).

وی افزود: در سال 1395 به همت آیت الله رئیسی و در مشهد مقدس اولین اجلاس مشترک جهان اسلام با هدف توسعه همکاری بین شهر مقدس برگزار شد که بحمدالله این دیدار مورد استقبال قرار گرفت. کرونا، این دیدارها با حضور عتبات عالیات و تولیت عتبات عالیات ایران اسلامی ادامه یافت.

علی اکبری گفت: تا کنون چهار جلسه از این جلسات به صورت منظم برگزار شده است.مسلم نواب. نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی، حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه مسلم خاموشی چهارشنبه 24 آذرماه برگزار می شود. درگاه مقدس حضرت عبدالعظیم (ع).

نماینده آستان مقدس در مجمع عتبات عالیات افزود: تاکنون طرح های جامع و کاربردی و پروژه های مشترک متعاقب این جلسات بررسی شده است. ، گروه مهندسی و فناوری، آموزش و پژوهش، ارشاد و امور خانواده، حقوقی و امنیتی، اوقاف و دارایی و کارگروه اجتماعی برای استفاده مناسب از فضای مجازی طراحی شده است. توانایی های مختلف جامعه

وی ادامه داد: در جلسات آئینی زمینه برگزاری جلسات مشترک آستان مقدس فراهم شده تا به زائران خاندان خدا (صلی الله علیه و آله) خدمت رسانی مناسب صورت گیرد و از توانمندی های مقدس یکدیگر بهره ببرند، آستانه ای که برای ظرفیت پزشکی خاص استفاده شد. درگاه حضرت عبدالعظیم (ع) با توجه به وجود مرکز درمانی دارالشفاء با خدمات درمانی عالی در معابد کشور خاطرنشان کرد که با هماهنگی انجام شده است. در جلسات آداب معاشرت، پزشکان این مرکز با حضور در مرکز درمانی درگاه مقدس حضرت شاهچراغ (ع) تجربیات ارزشمند خود را به اشتراک گذاشتند. او را به پزشکان و متخصصان آن مرکز منتقل کردند.

علی اکبریان گفت: با توجه به دانش و توانمندی های روز و پیشرفت های روزافزون در زمینه معرفی موضوع مراکز مشاوره ویژه در بقاع متبرکه، استفاده از ابزارهای رسانه ای و شبکه های اجتماعی که این مراکز در حال حاضر در تمامی معابد مستقر هستند و در طرح ملی قرار دارد. من قرآن را «در کشور» دوست دارم، با هدف حرکت کلی قرآن، اسلام یکی از موضوعات مهم مطرح شده در ایران است.

معاون هماهنگی و توسعه اوقاف آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسین (ع) خاطرنشان کرد: در دوران کرونا هماهنگی بسیار خوبی بین جمهوری اسلامی ایران شکل گرفت و در این ایام امکان زیارت فراهم شده و می توان استفاده شده. فضای معنوی آرامستان ها برای زائران، بالاترین سطح پروتکل بهداشتی رعایت شده است و از این طریق در طرح های مشترک یوتیوب، برنامه ریزی برای توزیع اقلام بهداشتی و بسته های معیشتی بین خانواده های کم درآمد مبتلا به بیماری عروق بیماری کرونا در مناطق محروم است. این کشور در قالب طرح «مواسات» اجرا شده است.

نماینده آستان مقدس در مجمع عتبات عالیات در پایان این دیدار گفت: با پیگیری های صورت گرفته در مجمع عتبات، در نظر داریم در آینده نزدیک با رهبر فرزانه انقلاب اسلامی دیدار و گفتگو کنیم. از راهنمایی های او بهره ببر».

انتهای پیام/