عمومی

بهترین رژیم‌های غذایی کدامند؟ – ماه نیوز

بهترین راه برای انتخاب یک رژیم غذایی سالم، متناسب با داشتن دید کافی هر فرد نسبت به اصول اولیه ای است که رژیم های غذایی سالم و لاغر باید داشته باشند.

روزنامه به روگر ماه نیوز همشهری نوشت: «این روزها با انواع و اقسام رژیم‌های غذایی آشنا می‌شویم که هر کدام علاوه بر رسیدن به وزن مطلوب و ایده‌آل، نوید تامین منابع غذایی مفید را نیز می‌دهند. بهترین راه برای انتخاب یک رژیم غذایی سالم، متناسب با داشتن دید کافی هر فرد نسبت به اصول اولیه ای است که رژیم های غذایی سالم و لاغر باید داشته باشند.

هیچ وعده غذایی را حذف نکنید!

‏‎ به این ترتیب تولید برخی از مواد مهم مانند پروتئین ها و میزان مصرف انرژی را کاهش می دهد و به محض ورود کالری اضافی، به جای سوزاندن، تبدیل به ذخیره چربی می شود.

صبحانه را جدی بگیرید!

بسیاری از مردم دوست ندارند صبحانه بخورند. در حالی که وقتی بالاخره یک ساعت پس از بیدار شدن از خواب صبحانه کامل می خوریم، روز را با متابولیسم بالا و مناسب شروع می کنیم و انرژی کافی برای فعالیت های روزانه خواهیم داشت. خوردن صبحانه کامل از گرسنگی شدید و پرخوری در موارد دیگر جلوگیری می کند.

استراحت کن!

مطالعات نشان می دهد که خوردن فست فود به روده اجازه نمی دهد سیگنال های سیری را به موقع به مغز بفرستد، اما جویدن صحیح و متعادل و آهسته غذا خوردن علاوه بر لذت بردن بیشتر از غذا خوردن، از بسیاری از مشکلات گوارشی و افراط نیز جلوگیری می کند. وزن . .

رژیم های غذایی ممنوع!

بسیاری از ما جذب رژیم‌های کوتاه‌مدت و کوتاه‌مدت می‌شویم که نه تنها به کاهش وزن کمک می‌کنند، بلکه برای سلامتی ما نیز مشکل ایجاد می‌کنند. از سوی دیگر پس از ترک آن ریتم‌ها کیلی زود به کیلی به کیلی به از آن برمیگردیم. بهترین راه برای کاهش وزن، کاهش تدریجی آن در طول شش ماه تا یک سال و شروع یک رژیم غذایی متعادل است.

دفلت پرکالری های بیخاصیت

همه ما با غذاهای پرکالری که اغلب خواص خاصی ندارند آشنا هستیم. انواع فست فودها، غذاهای آماده و نیمه آماده و نوشابه های گازدار یا نوشابه های صنعتی در این گروه قرار می گیرند. با مصرف این مواد در واقع مقدار قابل توجهی قند به بدن خود اضافه می کنیم.

فریب فردود رایزیتی را نخورید!

اگرچه میزان چربی در این محصولات کم است و برچسب های آن بدون چربی، کم چرب و کم کالری است، اما اغلب از شکر و سایر افزودنی ها برای جبران طعم و بافت چربی استفاده می کنند.

اهمیت خوب خوب

خواب خوب در سلامت و همچنین بر عملکرد دستگاه گوارش بسیار موثر است و از افزایش وزن جلوگیری می کند. بدون خواب، تنظیم اشتها کاهش می یابد، یعنی معمولاً منجر به افزایش اشتها، جذب کالری بیشتر و در نهایت افزایش وزن می شود. افرادی که خواب کافی ندارند مستعد افزایش وزن هستند. نداشتن خواب کافی و با کیفیت بر تمرکز، بهره وری، کارایی و عملکرد سیستم ایمنی تأثیر منفی دارد.»

پایان پیام