بهره‌برداری از سامانه لیست انتظار ناوگان جاده‌ای در مسیرهای پرتقاضا

مدیرکل حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری گفت: به زودی سامانه لیست انتظار را در مسیرهای پر تقاضا به بهره‌برداری خواهیم رساند که هموطنان با ثبت‌نام در آن و در صورت نبود اتوبوس، در اولویت سفر با سرویس‌های فوق‌العاده قرار خواهند گرفت.

به گزارش ماه نیوز، داریوش باقرجوان با اعلام برنامه‌های پایانه‌های مسافری در ایام نوروز اظهار کرد: با هماهنگی‌های صورت‌ گرفته با شهرداری‌ها که متصدی پایانه‌های مسافری هستند مقرر شد با آذین‌بندی غرفه‌های شرکت‌های حمل و نقل، پویش‌های فرهنگی و هنری در این پایانه‌ها برگزار شوند.  

وی با اعلام اینکه علاوه بر پایانه‌های مسافربری پویش‌های فرهنگی در ۳۰ کیلومتری ورودی شهرها نیز برگزار خواهد شد، افزود: با توجه به تلاقی ماه مبارک رمضان با عیدنوروز سفره‌های افطاری و سحری ساده نیز با همکاری خیرین در مسیرهای منتهی به شهرها برپا خواهد بود.

مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری با تشریح ساختار و کارکرد پایانه‌های مسافری بیان کرد: ارائه خدمات عمومی توسط شهرداری‌ها و خدمات حمل و نقل توسط شرکت‌های حمل‌ونقل با نظارت سازمان راهداری است.

باقرجوان با اشاره به نحوه نظارت سازمان راهداری بر ناوگان حمل‌ونقل مسافری در ایام نوروز تصریح کرد: نظارت در این ایام با سامانه‌های داپ، ‌ سپهتن و صورت‌ وضعیت و از طریق دوربین‌های نظارتی با همکاری پلیس راهور و همچنین سامانه پیامکی رسیدگی به شکایات سازمان راهداری به سرشماره ۲۰۰۰۱۴۱ و تلفن گویای ۱۴۱ انجام خواهد شد.

هیچ‌گونه افزایش نرخ بلیت در دستور کار نیست

به گفته مدیرکل حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری هیچ‌گونه افزایش نرخ بلیت در دستور کار نبوده و با متخلفین در این زمینه برخورد قاطع خواهد شد.

وی در توضیح پروژه‌های فناورانه سازمان راهداری گفت:‌ یکی از اقدامات این سازمان طراحی و راه‌اندازی بارکدهای هوشمند است که جهت ثبت شکایات مسافرین روی بلیت‌ها و پشتی صندلی‌ها درج خواهد شد لذا مسافرین با اسکن این بارکدها بلافاصله می‌توانند شکایات خود را در سامانه ثبت و کد رهگیری جهت پیگیری دریافت کنند.

بنا بر اعلام وزارت راه و شهرسازی، باقرجوان افزود: اقدام بعدی معاینه فنی ناوگان مسافربری از طریق پلتفرم‌هایی است که در اختیار شرکت‌های دخیل در این امر قرار داده خواهد شد.   

 مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری خاطرنشان کرد: به‌زودی سامانه لیست انتظار را در مسیرهای پرتقاضا به بهره‌برداری خواهیم رساند که هم‌وطنان با ثبت‌نام در آن و درصورت نبود اتوبوس، در اولویت سفر با سرویس‌های فوق‌العاده قرار خواهند گرفت.

انتهای پیام