حوادث

بهسازی مناطق سیل زده امام‌زاده داوود منوط به تخریب ساخت‌و سازهای اطراف رودخانه

استاندار تهران از کشته شدن 44 نفر و خسارت 4000 میلیارد تومانی در کل استان تهران بر اثر سیل اخیر خبر داد.

به گزارش ما، محسن منصوری در جمع خبرنگاران در خصوص تعداد تلفات جانی و میزان خسارات سیل در استان تهران اظهار داشت: در مجموع 44 نفر بر اثر سیل جان خود را از دست دادند و بیشترین فوتی ها در امامزاده جان باختند. داوود با 23 کشته نفر بوده است البته این آمار هنوز قطعی نیست زیرا بررسی در حال انجام است که ممکن است این آمار را تغییر دهد.

استاندار تهران افزود: در فیروزکوه همچنین آمار دقیق جان باختگان 15 نفر بر اثر سیل است که به خانواده همه جانباختگان تسلیت می‌گوییم. روند خدمات رسانی ادامه دارد و بازسازی و بهسازی منطقه آغاز شده است، اما در امامزاده داوود اقدامات عملی نداریم، زیرا عملیات امداد و نجات و جمع آوری گل و آوار به پایان رسیده است، اما مغازه های زیادی بر روی آن احداث شده است. بستر و مرز رودخانه

وی افزود: تمام مغازه هایی که روی بستر و حاشیه رودخانه ساخته شده است باید تخریب شود. مقام قضایی وارد این مشکل شد و دستور تخریب داد. بنابراین باید در کوتاه ترین زمان ممکن بستر رودخانه آزاد شود و با سازه ها و دستگاه های غیرمجاز برخورد قانونی شود. در این میان عده ای خلع ید شده و از اراضی دولتی خلع ید شده اند و عده ای نیز مجوز قانونی گرفته اند تا خسارات آنها جبران شود و حتی اگر لازم باشد آنها را به جای دیگری منتقل کنند.

موضوع صاخت و سازهای غیرمجاز رمینی امام زاداد داوود می‌شود

منصوری تاکید کرد: در خصوص عوارض سیل حتی دستگاه های مرتبط به گونه ای مشخص شده است که رهاسازی بستر رودخانه باید توسط منطقه پیگیری شود. ما مصمم هستیم که مشکل سازه ها و دستگاه های غیرمجاز در محدوده امامزاده داوود را حل کنیم، اما به روش و روش خودمان این کار را انجام می دهیم، یعنی از انجام اقدامات لازم خودداری می کنیم تا این موضوع در محدوده امامزاده داوود حل شود. بهترین راه ممکن البته در دربند، درکه و جاجرود هم چنین مشکلاتی داریم، اما هر جا که ایستاده ایم و عمل می کنیم، در تصادفات کمتر آسیب دیده ایم. مانند دماوند که در سیل اخیر کمترین تلفات را داشت، زیرا اخیراً در آنجا با سازه ها و تجهیزات غیرمجاز برخورد کرده بود.

استاندار تهران درباره میزان خسارات این سیل گفت: برآوردهای اولیه نشان می دهد که کل خسارات کل استان تهران در حوزه های مختلف از جمله زیرساخت ها، منازل مردم و… ; اما بخشی از این آسیب اضطراری است و باید هر چه زودتر کار آغاز شود.

پایان پیام