عمومی

به این طارمی نیاز داریم

در بازی اول تیم ملی که تلخی را از آب آورد و در بازی دوم که خیلی چیزها را شیرین کرد، تیم کایروس چهره خاصی داشت: مهدی طارمی.

روزنامه به روگر ماه نیوز شرق تیم فوتبال ایران فردا شب در حساس‌ترین بازی مقابل آمریکا، رقیب فعلی‌اش در فوتبال و سیاست جهانی، خود را برای صعود به مرحله گروهی آماده می‌کند. معادلات گروه دوم به گونه ای محاسبه شده است که ایران برای صعود به مرحله بعد تقریباً به یک تساوی نیاز دارد، اما مشکل اینجاست که در معادلات پیچیده، ایران با تساوی شانس صعود به همان اندازه را دارد، بنابراین ممکن است حذف شود. و حتی اگر بتواند স্র্র্র্র্রিয্রি কাস্বিন বাদাদ তান্তে বে বাধান্ত্রিন্স্ত বাধান্ত্রিন্স্ত در عمل شاید چیز ساده ای در پیش باشد، اما واقعیت امر این است که اگر این اتفاق بیفتد، یک اتفاق تاریخی رخ خواهد داد.

ماجرا از این قرار است که در پنج دوره قبلی حضور ایران در جام جهانی، تیم ملی هرگز به مرحله بعد صعود نکرده و تا این حد به صعود به مرحله یک هشتم نهایی نزدیک نشده است. با توجه به همین واقعیت ساده، اهمیت بازی پیش رو ایران کاملا مشخص است. شاگردان کارلوس کی روش تاکنون دو نتیجه بد و خوب در جام جهانی کسب کرده اند. آنها ابتدا بدترین شکست تاریخ خود را در بازی های رسمی مقابل انگلیس تجربه کردند، اما سپس با شکست 2-0 ولز، از بهترین پیروزی خود در جام جهانی لذت بردند. اما در بازی اول که تلخی از آب آورد و در بازی دوم که خیلی چیزها را شیرین کرد، تیم چهره خاصی داشت: مهدی طارمی.

ستاره فوتبال بوشهر ایران این روزها نام خود را به اندازه کافی در جهان مطرح کرده و با اختلاف بهترین بازیکن ایران در دو بازی اخیر است. جردن پیکفورد اولین بازیکن تاریخ ایران بود که در یک بازی جام جهانی دو گل به ثمر رساند. مهمتر از این است که هیچ بازیکنی از ایران در تمام بازی های جام جهانی دو گل نزده است. این طلسم را مهدی طارمی شکسته و به نام خودش هم معروف است. حالا مهدی بالاتر از ستاره هایی مثل مهدوی کیا، دانایی و حسن روشن قرار گرفته است. در بازی دوم نیز مهدی طارمی با ظاهری درخشان ظاهر شد و بازی در خط حمله پویا بود. او علاوه بر اینکه توانست یک پاس گل بزند، در موقعیت فوق العاده هم خوب کار کرد. و روز جمعه موفق شد در دو دوره اخیر بیشترین موقعیت را در یک بازی جام جهانی به ثمر برساند و 8 بار گلزنی کرد و در نهایت در آخرین لحظه بازی رامین رضائیان با پاس گل دوم ایران را به ثمر رساند. . Bhe‌ سمر دردهت تا ولین صلی تارمی باه ددر کdl tharmی نیز در این رقابت ثبت خواهد شد و مؤثرترین بازیکن در تاریخ ایران خواهد بود. فعالیت مهدی طارمی در فاز هجومی تیم ملی به حدی بود که ایران بار دیگر رکورد زد و با زدن چهار گل در دو بازی بهترین امتیاز خود در جام جهانی را به نام خود ثبت کرد.

اما مشخص است که بر اساس این موارد طارمی همچنان تاثیرگذارترین چهره کشور است و حضور او در پازل تاکتیکی کارلوس کی روش اجتناب ناپذیر است. با این حال مهدی طارمی در روزها و هفته های اخیر یکی از چهره های رسانه ای بوده است. او از هر دو طرف مورد انتقاد قرار گرفته است. برخی طارمی را به عدم حمایت از این گروه در حوادث اخیر و برخی دیگر او را به واکنش افراطی نسبت به حوادث اخیر ایران متهم کرده اند. این موارد کار مهدی طارمی را سخت کرده و او در روزهای اخیر بارها به این موضوع اشاره کرده که دیگر قصد ندارد در مورد مسائل سیاسی صحبت کند. طارمی قبل از بازی با ولز در نشست خبری گفت که صحبت هایش در مورد اعتراضات در ایران تحریف می شود و پس از آن فقط در صفحات مجازی صحبت خواهد کرد. واکنش او به کسانی بود که مدعی بودند طارمی ربطی به سیاست ندارد و درباره اتفاقات ایران صحبت نمی کند. این در حالی است که او پیشتر مورد انتقاد دیگران قرار گرفته بود که نسبت به ایرادات بیشتر از فضای مجازی واکنش نشان داده است…

با این حال او این روزها و شاید روزهای پایانی با جام جهانی بیشتر روی فوتبال تمرکز کرده و در حال حاضر با طفره رفتن از پاسخگویی به سوالات مرتبط با اتفاقات سیاسی در تلاش است تا در جام جهانی تاریخ سازی کند. و تنها در آخرین نشست خبری که مقابل خبرنگاران نشست، در پاسخ به اینکه آیا برای خواندن سرود ملی ایران از سوی هیچ نهادی تحت فشار هستند، گفت نه، هیچ نهادی به بازیکنان فشار نمی آورد. طارمی همچنین گفت: این جام جهانی مربوط به فوتبال است و بهتر است اجازه دهیم خبرنگارانی که به فوتبال و نه سیاست علاقه دارند فرصت بیشتری برای حضور در این مسابقات داشته باشند.

با این اوصاف مهدی طارمی همچنان در فضای مجازی اختلاف نظر داشت و طرفین سعی می کنند رفتار و اظهارات او را به همین شکل نقد کنند. این روزها و حداقل قبل از بازی با آمریکا هیچ بازخوردی در سمت راست بازی وجود نخواهد داشت. همانطور که آمار نشان می دهد ایران این روزها برای فوتبال به مهدی طارمی نیاز دارد.»

پایان پیام