به دنبال حفاظت از بیمه شدگان در برابر هزینه های درمان هستیم

ماه نیوز/گیلان مدیرعامل بیمه سلامت ایران یکی از رسالت های این سازمان را حفاظت از بیمه شدگان در برابر هزینه های درمان دانست و گفت: تاکنون ۹۱۵۳ بیمار در این استان تحت پوشش صندوق حمایت از بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج قرار گرفته اند.

دکتر محمدمهدی ناصحی امروز، ۵ بهمن ماه در دیدار با استاندار گیلان، با تشریح وظایف و عملکرد سازمان بیمه سلامت ایران در سطح استان گیلان، گفت: توسعه بیمه همگانی و توجه خاص به پوشش بیمه ای افراد نیازمند و آسیب‌پذیر به ویژه ساکن حاشیه شهرها و مناطق کم‌برخوردار، توسعه رویکرد سلامت نگری و اولویت بخشی و حمایت از خدمات پیشگیری در راستای ارتقاء سلامت بیمه‌شدگان و عمق بخشی به خدمات بیمه‌ای در راستای حمایت از بیمه‌شدگان نیازمند به ویژه بیماران مزمن و صعب‌العلاج از جمله این وظایف بر اساس برنامه های راهبردی دولت سیزدهم است.

وی با بیان اینکه بیمه سلامت گیلان در زمینه پرداخت هزینه مازاد درمان بیماران خاص و صعب العلاج در کشور رتبه نخست را داراست، افزود: با آغاز به کار این صندوق از آبان امسال، ۱۰۷ بیماری تحت پوشش، با رسیدگی و بارگذاری ۲۲۱ پرونده با دو میلیارد و ۷۲۸ میلیون تومان هزینه مازاد، تاکنون ۱.۵ میلیارد تومان به حدود ۱۵۰ نفر پرداخت شده است.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به اینکه صندوق حمایت از بیماری های خاص و صعب العلاج در راستای رسالت حفاظت از بیمه شدگان در برابر هزینه های درمان ایجاد شده است، ادامه داد: تاکنون ۹۱۵۳ بیمار در این استان تحت پوشش صندوق حمایت از بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج قرار گرفته اند.

ناصحی بیان کرد: هزینه های مازاد بر پوشش بیمه پایه و تکمیلی برای تمام ۱۰۷ نوع بیماری به افراد تحت پوشش هر نوع بیمه پایه اعم از بیمه سلامت شامل روستائیان، کارکنان دولت، سایر اقشار، بیمه ایرانیان و بیمه سلامت همگانی، تامین اجتماعی، بیمه نیروهای مسلح و سایر بیمه ها پرداخت می‌شود.

اسدالله عباسی، استاندار گیلان نیز، با اشاره به اهمیت جایگاه بیمه در راستای رفاه و سلامت جامعه، افزود: انتظار می رود ارائه خدمات بیمه ای در مناطق مختلف گیلان به صورت متوازن از سوی سازمان بیمه سلامت در جهت رفاه حال بیمه شدگان فراهم شده و ارتقا یابد.

وی اضافه کرد: در عین حال باید در کنار ارائه خدمات الکترونیکی، خدمات حضوری مورد نیاز بیمه شدگان و متقاضیان با سهولت در دسترس مردم باشد.

استاندار گیلان فراهم ساختن بستر خدمات بیمه ای برای همگان را حرکتی ارزشمند دانست و تصریح کرد: پوشش همگانی بیمه سلامت، تحت پوشش قرار دادن خدمات ناباروری، ایجاد صندوق حمایت از بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج و اجرای نسخه نویسی الکترونیک از جمله مهمترین خدمات دولت در قالب بیمه سلامت است که در جهت رضایتمندی مردم در دولت سیزدهم ارتقا یافته است.

عباسی با اشاره به گزارش پرداخت هزینه مازاد درمان در قالب پوشش صندوق حمایت از بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج از سوی بیمه سلامت، اظهار کرد: از اینکه بیمه سلامت گیلان در زمینه پرداخت هزینه مازاد درمان بیماران خاص و صعب العلاج در کشور رتبه نخست را داراست قابل تقدیر است و لازم است در همه بخش ها فعالیت های خود را گسترش و ارتقا دهد.

وی تاکید کرد: ارائه خدمات مناسب و با کیفیت محور فعالیت های نهادهای بیمه ای به ویژه امور بیمه سلامت باشد تا افراد دغدغه ای جز درمان بیماری نداشته باشند.

انتهای پیام