اقتصادی

بوشهری‌ها ۲۰ برابر صرفه‌جویی در مصرف برق، پاداش می‌گیرند

ماه نیوز/بوشهر مدیرعامل شرکت توزیع برق استان بوشهر با اشاره به پاداش ۲۰ برابری صرفه جویی برق گفت : در صورتی که مشترکان خانگی بتوانند میزان مصرف خود را نسبت به دوره مشابه سال قبل کاهش دهند تا ۲۰ برابر قیمت فروش برق پاداش دریافت می‌کنند.

غلامرضا حشمتی دوشنبه اول خرداد در گفت‌وگو با ماه نیوز با بیان اینکه ۸۰درصد مصرف برق، خانگی است، افزود: این طرح از ابتدای خرداد به مدت چهار اجرا خواهد شد.

وی با تاکید بر اهمیت مدیریت مصرف برق در تحقق شعار سال یادآور شد: پارسال با افزایش پنج برابری، حدود ۳۸ میلیارد تومان پاداش مدیریت مصرف برق در استان بوشهر پرداخت شد و امسال با تصمیمی هوشمندانه در نظر گرفته شده است تا با ارائه مشوق‌ها در سراسر کشور به ویژه استان‌های گرمسیری استفاده خوبی مصرف برق مدیریت شود و به تبع آن ظرفیت‌های آزاد شده بخش خانگی به صنعت اختصاص یابد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق منطقه‌ای استان بوشهر با اشاره به این‌که، سیاست و برنامه کلیدی وزارت نیرو مشارکت و میدان داری مردم در بخش مدیریت مصرف است، افزود: اعطای مشوق‌های خوب و انگیزه‌مند کردن مردم در بخش مدیریت مصرف بسیار مؤثر است و یکی از مشوق‌ها، اعطای پاداش تشویقی به مشترکان خانگی است. 

حشمتی عنوان کرد: پارسال به ازای کاهش هر کیلووات مصرف، پنج برابر قیمت آن به مشترک پاداش داده می‌شد، که امسال به ۲۰ برابر تعرفه بخش خانگی متوسط کشوری به ازای هر کیلووات کاهش پاداش داده می‌شود.

وی اظهار کرد: هر مشترک با مصرف سال گذشته خود سنجیده می‌شود و با دیگر مشترکان که شرایط ساختمانی و مصرفی متفاوتی دارند، سنجیده نخواهند شد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان بوشهر، میزان مصرف برق هر خانوار در این استان را سه هزار کیلووات اعلام و بیان کرد: با انجام برخی اقدامات همچون خاموش کردن کولر و لامپ‌های اضافی به راحتی می‌شود در ماه ۷۰۰ تا هزار کیلووات برق صرفه‌جویی کرد و حداقل ماهیانه یک میلیون تومان پاداش گرفت.

حشمتی در خصوص صنایع انرژی‌بر گفت: در نشست‌های برگزار شده با همکاری سازمان صمت مقرر شد امسال صنایع خُرد، ۱۲ ساعت در هفته 60 درصد محدود شوند و همچنین صنایع انرژی‌بر مانند فولاد، سیمان و روی در ۲ ماهه‌ای که مصرف برق در اوج قرار دارد اورهال و تعمیرات اساسی خود را انجام خواهند داد و در غیر این صورت از ۱۵ خرداد تا ۱۵ تیر، ۳۰ درصد از ساعت ۱۱ تا ۲۳ و از ۱۵ تیر تا ۱۵ مرداد ۶۰ درصد محدودیت به آن‌ها اعمال خواهد شد.

وی با اشاره به سوء استفاده برخی دلال‌ها در فصل تابستان برای افزایش قیمت سیمان تاکید کرد: دستگاه‌های نظارتی و ستاد تنظیم بازار باید تعمهیدات لازم را انجام دهند تا در این شرایط سوء استفاده نشود.

انتهای پیام