اجتماعی

بیانیه سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران درباره اقدامات انجام‌شده در حوادث اخیر

سازمان نظام پزشکی جمهوری ایران در خصوص اقدامات انجام شده در حوادث اخیر اطلاعیه ای صادر کرد.

به گزارش ما، بیانیه سازمان نظام پزشکی به شرح زیر است:

همکاران

اعضای محترم

با سلام

ضمن تشکر از دغدغه دلسوزانه همه شما عزیزان در خصوص حوادث اخیر و در صورت لزوم اقدامات انجام شده توسط سازمان نظام پزشکی و پیگیری های انجام شده مطابق با خواسته اعضای سازمان های مختلف و اعضای محترم جامعه پزشکی کیشور به اطلاع شما عزیزان می رساند:

1- پس از درگذشت مرحومه سرکار خانم مهسا امینی در روز جمعه مورخ 1401/06/25 رئیس کل سازمان در روز یکشنبه مورخ 27/06/1401 با بازدید از بیمارستان کسری و دیدار با مدیر عامل محترم و مسئول فنی محترم بیمارستان درمان انجام و پرونده بررسی و نظرات افراد حاضر در جلسه استماع شد.

2- در تاریخ 1401/06/28 رئیس سازمان ضمن اعلام نگرانی جامعه پزشکی خواستار تشکیل کمیته وزارت بهداشت شد.

3- در تاریخ 1401/06/28 نامهای به وزیر کیشور کیشر شد کیمیت حقیقی یاب بهیکه بہے ہے ہے001/06/28.

4- در تاریخ 1401/06/29 در لسلائی بایوزرہہ۔ ہے۰۰۱/۰۶/۲۹ در لہے۔۔۔۔۔۔۔۔۔ هزار هزار۔۹۰۔۰۰۰۱/۰۶/۲۹۱۰۰۰۰۰۰۱/۰۱/۰۶/۲۹۰۰۰

5- همان روز 29/06/1401 متعابین نامه دبیر شوری شوریه کیشور کیت کیشور کیمت کیمیت، تیی نامه از انجمن های علمی پرستی شد بهیں نهیں انجمن را کہ ہہے ہے در لا.

6- عصر همان روز (1401/06/29) با حضور نمایندگان انجمن های علمی محترم و سازمان محترم پزشکی قانونی، رئیس سازمان محترم نظام پزشکی، قائم مقام رئیس جمهور. وزیر محترم بهداشت و نائب رئیس کمیسیون محترم بهداشت و درمان شورای پزشکی، اولین جلسه در وزارت بهداشت کیشور با حضور دبیر شورای امنیت شهرستان کیشور و تمامی جوانب موضوع و مستندات پرونده به طور کامل بررسی شد

7- انتشار سی تی اسکن مغز منتسب به خانم امینی در تاریخ 1401/06/29 سازمان نظام پزشکی از هیئت رادیولوژیست ها خواست نظر علمی خود را در خصوص یافته های سی تی اعلام کنند. اسکن کنید.

۸- در تاریخ ۰۱/۰۶/۳۰ نامه‌های وزیر محترم کشور بر ادامه کار کمیته تا نتیجه نهایی و نیز استفاده از قدرت عظیم انجمن‌های علمی – تخصصی در دفاع از حقوق مردم ۱۴ تاکید دارد.

9- در پی درخواست تعدادی از اعضای مجمع عمومی نظام پزشکی از رئیس سازمان پزشکی قانونی، این درخواست در تاریخ 1401/07/02 شخصاً به رئیس سازمان پزشکی قانونی تحویل داده شد. مجمع عمومی محترم پاسخ توسط کارشناس حقوقی تمدید شد.

10- با توجه به نگرانی تعدادی از همکاران در خصوص امکان استفاده غیر درمانی از آمبولانس و همچنین حمله به آمبولانس در حین انجام وظیفه، در تاریخ 1401/07/06 طی مکاتبه ای با دبیر محترم شورای تامین. کیشور این موضوع منعکس شد و علاوه بر آن طی جلسات و تماس های متعدد با نهادهای مرتبط پیگیری شد.

11- پیرو نامه تعدادی از اعضای محترم جامعه پزشکی و روسای شعب نظام پزشکی کشور مبنی بر پیگیری برخی دغدغه ها و نگرانی ها خطاب به رئیس سازمان، رئیس شورای عالی و رئیس مجمع عمومی پس از دریافت نظرات و دستورات آنان و همچنین ارائه گزارش پیگیری، علاوه بر طرح مورد علاقه مندرج در نامه، در جلسات متعدد با مقامات امنیتی، اداری و قضایی کشور طی یک جلسه مصاحبه با یک خبرگزاری رسمی، این درخواست ها و مشاهدات و جایگاه این سازمان را به روست علنی بیان کردند.

12- علیرغم برخی تفاسیر تعدادی از همکاران از متن کوتاه مصاحبه، نکات زیر در این مصاحبه به وضوح مورد تاکید قرار گرفت:

– رسیدگی به پرونده خانم امینی با صداقت کامل
– درمان همه مسدومین در همه کنتری درامین بدون سوگیری
– استفاده از وسایل نقلیه اضطراری در راستای وظیفه اصلی خود
– در کنار مردم جامعه پزشکی باشید و مطالبات آنها را پیگیری کنید و اعتراضات خود را به صورت منطقی بیان کنید.
– ایجاد فضای آرامش برای ابراز انتقاد و اعتراض در کشور ضروری است
– معترضان و منتقدان مدافع کلیت کشور و خواهان پیشرفت کشور هستند
– جامعه پزشکی ضمن ابراز ایراد و انتقاد با اغتشاش و آسیب به اموال عمومی مخالف است.
– استفاده از برخی عناصر مخل و ​​توهین آمیز به این حادثه و مسالمت آمیز، مردود و غیرقابل قبول فضای اعتراض و ضروری است که مرز اعتراض از آزار و اذیت مسئولان کشور محترم جدا شود.

بنابراین در هیچ کجای این مصاحبه بیانیه ای مبنی بر متجاوز بودن معترضان بیان نشده است.

13- در پاسخ به درخواست همکاران جهت پیگیری وضعیت مشمولان احتمالی در جامعه پزشکی، موضوع در حال پیگیری است.

14- در جلسه مجمع عمومی نظام پزشکی (1401/06/06) و همچنین در جلسه مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی (1300/001) گزارش اقدامات انجام شده و مورد مذکور. توسط رئیس کل سازمان به اطلاع اعضای محترم رسید.

15- کلیه موارد فوق به صورت کامل و مستند در جریان مجمع عمومی سازمان به اطلاع اعضای محترم سازمان خواهد رسید.

سازمان روابط عمومی نظام پزشکی

1401/07/30»

پایان پیام