عمومی

بیرانوند در تیم لژیونرهای بازگشته پرسپولیس؟

علیرضا بیرانوند برای دومین بار در چند ماه اخیر به پرسپولیس گزارش داده که در صورت علاقه به تلاوحی برمی گردد.

گزارش به ماه نیوز و نقل قول از تمرین سهعلیرضا بیرانوند که در حال حاضر نیز به طور فعال با کاربران توئیتر در ارتباط است، هرگونه اختلاف نظر با یحیی گل محمدی را تکذیب کرد. این توییت پس از انتشار در یکی از سایت های خبری منتشر شد و شرط حضور در پرسپولیس را جدایی یحیی گل محمدی عنوان کرد.

این البته اولین بار نیست که برانوف درباره انتقال به پرسپولیس صحبت می کند. چند ماه پیش، «ورزش سه» در تحلیلی نوشته بود که با توجه به لزوم رقابت با این دروازه بان ها و لزوم حضور عابدزاده در تیم ملی، شاید به خاطر این دو اسپری در خارج از ایران. تحلیلی که واکنش تند و منفی با واکنش نشان می دهد.

اینکه گرلر بعد از حضور در آنتورپ و بواویشتا شماره یک پرسپولیس سابق است به هدفش در فوتبال اروپا نرسیده و شایعاتی در مورد پرسپولیس به گوش می رسد. به خصوص که هلال احمر در این فصل با مشکلاتی روبه رو بوده و همیشه خود را به عنوان جایگزین حفظ کرده است.

و البته هیچ فردی نیست که بعد از حضور کوتاه یا طولانی در خارج از کشور تمایلی به بازگشت به پرسپولیس نشان دهد. هلال احمر در دو سال گذشته دو تیم بی نقص و حتی لژیونرهای بیشتری داشته که پس از حضور موفق یا ناموفق، به پیشنهاد بازگشته، پاسخ مثبت می دهند و شاید نفر بعدی باشند. دروازه بانانی که بتوانند با یک تیم منتخب از حبوبات برگشتی قرارداد ببندند، گل را دریافت خواهند کرد.

دوباره به تیم لژیونرها برگشتی که به پرسپولیس برمی گردی؟

با هم تیمی ها موافقید؟

تیمی که در سال های اخیر اکثر بازیکنان آن به پرسپولیس بازگشته اند و همچنین چهار ستاره که در چند سال اخیر به بوندسلیگا پیوسته اند. این تیم با سیستم 2-2-1 وارد زمین می شود و همه بازیکنان یک قهرمانی لیگ قبلی با پرسپولیس دارند. وجه مشترک دیگر این است که این تیم هشت نفره یک بازی قبلی در لیگ قطر داشته است.

خط درب

دروازه بان های اول تیم اول البته همچنان به پرسپولیس رفتند اما بهانه هایی برای بازگشت پرسپولیس برای پیوستن به دو تیم مطرح شد. پرسپولیس از شانزدهم تا پایان لیگ نوزدهم در لیگ حضور داشت و با چهار قهرمانی، لیگ برتر، یک فینال و یک جام حذفی، پرافتخارترین دروازه بان تاریخ پرسپولیس شد.

خط دفاعی

نکته جالب اینجاست که هر سه بازیکن حاضر در این تیم، اعضای تیم پرسپولیس هستند و مدام به دنبال قهرمانی ششم هستند. وحید امیری و سید جلال حسینی پس از یک سال حضور در خارج از کشور به این تیم بازگشتند اما رامین رضاییان پس از دوری از برانکو، پنج سال از ترکیب پرسپولیس دور بود و در لیگ های بلژیک و قطر نیز حضور داشت. در این بین وحید امیری با تی شرت به ترابزون بازگشت و در حالی که یک سال از قراردادش باقی مانده بود به پرسپولیس بازگشت.

خط وسط

شاید یکی از بهترین خط های تاریخ پرسپولیس که البته هیچ وقت کنار هم بازی نکردند. کریم باقری که پس از 5 سال حضور در ارمنستان بدون بهلفلد، ناصر و چارلتون به پرسپولیس بازگشته است، پیشتاز نیمکت نشین خواهد بود و مهدی مهدوی را در مسیر درست هدایت خواهد کرد. مهدوی کیا حدود دو دهه در بوندسلیگا حضور داشت اما پس از بازگشت به ایران حضور داماش و استله آذین را تجربه کرد و سپس راهی پرسپولیس شد.

علی کریمی دو بار به عنوان لژیونر به پرسپولیس بازگشت روزگاری بود که بایرن مونیخ به لیگ قطر و سپس پرسپولیس رفت و زمانی دیگر قراردادش را با شالکه تمام کرد. بین آنها مهدی ترابی و سروش رفیعی هدف مشترکی داشتند و از لیگ ستارگان قطر و سپس پرسپولیس به پرسپولیس پیوستند.

خط حمله

علی دایی و مهدی طارمی، این زوج احتمالاً فوق العاده ترین زوج پرسپولیس هستند. این مامایی به پرسپولیس پیوست و پنج سال در بوندسلیگا بازی کرد و در پایان یک فصل حضورش را در الشباب امارات ثبت کرد و از آنجا به پرسپولیس آمد و اتفاقا آقای جی لیگ قهرمان لیگ شد.

اما ماجرای مهدی طارمی متفاوت بود. رامین رضاییان پس از پایان لیگ پانزدهم با اسپرز ترکیه قرارداد بست اما پس از مدتی با حسرت به پرسپولیس بازگشت. آقای گل هم در لیگ شانزدهم حضور داشت که قرارداد غیرقانونی او به استثنای چهار ماه لغو شد و پنجره پرسپولیس یک سال بسته شد.

دوباره به تیم لژیونرها برگشتی که به پرسپولیس برمی گردی؟

ده صد و چند ستاره

برخلاف تصور عمومی که برخی از هواداران پرسپولیس به او اعتقاد دارند، بسیاری از بازیکنان این بازیکن ده ساله نیز به دلیل شرایط بهتر مالی و شاید فوتبالی از پرسپولیس جدا شده و به تیم های اروپایی یا حاشیه خلیج فارس دل بسته اند. بعد از یک وقفه کوتاه برگشتند. آنها به همراه چند نفر دیگر تیم دوم لژیونرها را برای بازگشت به پرسپولیس تشکیل دادند.

خط درب

نیما نکیسا اگرچه مدتی است خارج از کشور است اما پس از لژیونرهایش به پرسپولیس برمی گردد تا اولین کاندیدای واقعی این تیم باشد. او پس از پنج سال حضور واقعی در پرسپولیس به روبیناکازان پیوست و به صورت قرضی در تیتر خبرها قرار گرفت و دو بازی انجام داد. او همچنین به پنج تیم اروپایی دیگر این میدان پیوست و پس از گمانه زنی های فراوان درباره حضور هرمی در پرسپولیس، به خانه نساجی و گل پیوست.

خط دفاعی

حسین کعبی چهره خاص این تیم است. توله ها در دور ششم به پرسپولیس پیوستند و در حالی که منتظر فصل 1-2 برای حضور در این تیم هستند، خبر انتقال به فوتبال انگلیس و تیم لستر منتشر شده است. او در چمپیونشیپ انگلیس به لستر رفت اما پس از یک نیم فصل به پرسپولیس بازگشت تا حضوری قطبی در این تیم پیدا کند. کعبه در لیگ قهرمانان هفتم پرسپولیس نقش پر رنگی داشت.

مدافعان این تیم محمد پنجعلی و افشین هستند. پیروان تنها شش ماه در قطر حضور داشتند و آنلاین به این کشور ارسال شد. محمد پنجعلی دو فصل نیز در الاتحاد بازی کرد که در حال حاضر تغییر الغرافه نام دارد. رضا شاهرودی از آلتای اسپور به پرسپولیس پیوست و سپس برای بازی در دو سال اخیر راهی دالیان چین شد.

خط وسط

تیم نیمه کاره این تیم حمید درخشان، علیرضا امامیفر و مهرداد میناوند را در اختیار دارد. مرحوم میناوند بیش از چهار سال در اروپا بازی کرد و در این مدت در تیم آشتورماگراتس اتریش بازی کرد و به لیگ قهرمانان اروپا پیوست تا اینکه میناوند برای منچستریونایتد و رئال مادرید بازی کرد.

حمید درخشان هم جالبه. او پس از جدایی از پرسپولیس، پنج سال در قطر بازی کرد تا اینکه به این تیم بازگشت. بنابراین دوباره تصمیم به جدایی گرفت و این بار به سمت صدام رفت و پس از یک سال حضورش دوباره به پرسپولیس منجر شد. امامی فر نیز مانند میناوند در شارلوا حضور داشت. شایان ذکر است درخشان و ایمائمی فر در لیگ چهاردهم به عنوان سرمربی و مربی در کادرفنی پرسپولیس حضور داشتند.

خط حمله

فرشاد پیوس در خط حمله نوک پکان جزو این تیم محسوب می شود بازی با 2 کفش طلای تاریخ پرسپولیس و 2 سال بازی در پرسپولیس، مدت کوتاهی به الاهلی قطر اضافه می شود و همچنین کلکسیونی از ساق های قرمز به پایتخت ضمیمه می شود.

ناصر محمد خانی ستاره خوشتنیک پرسپولیس در قرن دهم به خط مستقیم ونگر حمله خواهد کرد. او سه سال در قطر به میدان رفت و سه سال پیراهن قرمزش را پنهان کرد. جواد کاظمیان نیز وینگر چپ این تیم است. او پس از بازی در پرسپولیس به الشباب پیوست و سپس در الشباب، عجمان و امارات بازی کرد. او پس از جدایی از لیگ امارات یک فصل در ارتش بازی کرد و سپس به پرسپولیس پیوست.

با کدام یک از نکات خود مخالف هستید کدام تیم برنده مسابقه است؟ چه چیزی در مورد سر بز مهم است؟

انتهای پیام