اجتماعی

بیشترین تردد زائران اربعین از مرز مهران/ضرورت آمادگی بهداشتی و درمانی در ایلام

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، بیشترین زائران از استان ایلام و مرزهای بین المللی، اربعین حسینی مناسب است.

بر اساس گزارش ما، دکتر سعید کریمی معاون درمان وزارت بهداشت ضمن قدردانی از زحمات مسئولین و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی ایلام در خدمت رسانی به مردم و همچنین اداره بیمارستان رازی گفت: برای دومین بار است که اینجانب در یک ماه اخیر به استان عیلام سفر کرده اند و اهمیت این موضوع به دو دلیل است. استدلال 1; ظرفیتی در استان ها وجود دارد که تلاش زیادی برای پیشرفت می کند و باید تلاش کنیم از ظرفیت های استان ها در راستای تحقق عدالت و نظام سلامت استفاده کنیم. دلیل دوم برگزاری مراسم اربعین حسینی در استان ایلام است.

طبق اعلام وزارت بهداشت، بیشترین تعداد زائران از استان ایلام و مرز بین المللی خواهد بود، اربعین حسینی مناسب است، البته باید به حوادث احتمالی در این ایام توجه ویژه داشت.

بر اساس این اطلاعیه، دکتر جاسم محمدی سرپرست دانشگاه نیز گفت: وزارت بهداشت به مدت یک ماه در استان ایلام حضور دارد و توجه ویژه ای به مناطق محروم از جمله ایلام دارد.

دکتر محمدی افزود: به دنبال همکاران خود در حوزه درمان دانشگاهی هستیم تا بیماران به استان ها و مراکز کشور به حداقل برسد و این موضوع نیازمند نیروی انسانی توانمند، تجهیزات و امکانات کافی است.

وی کاترنشان کرد: استان ایلام به دلیل اینکه در مسیر زیارت زائران اربعین حسینی قرار دارد توجه ویژه مسئولان وزارت بهداشت را می طلبد. امیدواریم با حمایت وزارت بهداشت بتوانیم خدمات مناسبی را به بازدیدکنندگان ارائه کنیم.

وی بیان کرد: زیرساخت هایی مانند آنژیوگرافی در استان ایلام فراهم است و با حمایت مسئولان وزارت بهداشت و کسب امکانات و تجهیزات مربوطه می توانیم خدمات مناسبی را به جامعه ارائه دهیم.

پایان پیام