تأثیر روان‌شناسی و فرهنگ بر انتخاب و استفاده از داروهای جنسی

داشتن یک شریک جنسی خوب و راضی کننده، شرط اصلی موفقیت یک رابطه عاطفی است. شاید این حرف به مذاق خیلی ها خوش نیاید. شاید بگویید مسائلی مهم تر از این در زندگی وجود دارند. رابطه جنسی فقط در سالهای اول زندگی اهمیت دارد. بله، در خیلی از رابطه ها این مساله صدق می کند. ولی در هیچ کدام از آنها از دید روانشناسی یک عشق عالی تجربه نمی شود.

رابطه جنسی به شدت از فرهنگ و جامعه تاثیر می پذیرد. تا یک قرن پیش همه جای دنیا میل جنسی یک میل شوم و شیطانی بود. گناهی بود که انسان را از رشد و تعالی باز می داشت و هه آدم های خوب و پاک آن را سرکوب می کردند و این در مورد زنان خیلی شدیدتر بود.

گفتم یک قرن پیش، ولی متاسفم که باید بگویم این نگرش قدیمی و اشتباه هنوز در جامعه ما هست و خیلی هم قویست. هر چند در ظاهر کمرنگ شده، ولی در اتاق های رواندرمانی اصلا کمرنگ نیست و بیشتر از آنچه فکرش را بکنید وجود دارد!رابطه جنسی قرار است دو نفر را به هم نزدیکتر کند. دو نفر می خواهند از وجود هم لذت ببرند. حسی خوشایند که با هیچ لذتی در دنیای سه بعدی برابری نمی کند که تیمارطب نیز در این مسیر میتواند به شما کمک کند.

زمانی که سعی می‌کنید روانشناسی جنسیتی مردان و زنان را درک کنید، باید بدانید که این موضوعی پیچیده است. روابط جنسی چیزی نیست که بتوان تنها از یک زاویه به آن نگاه کرد. اگر می‌خواهید درک درستی از روانشناسی رابطه جنسی داشته باشید، لازم است بدانید، انگیزه‌ها و تمایلات روانشناسی بر اساس چندین عامل تغییر می‌کند. در اینجا نگاهی به برخی از نکات مهم روانشناسی جنسیتی می‌اندازیم.

مردها حریصانه تر دنبال رابطه جنسی هستند

مردها بیشتر از زن‌ها رابطه جنسی می خواهند. مردها حتی تعداد بیشتری شریک جنسی طلب می‌کنند و علاقه بیشتری به رابطه جنسی‌های اتفاقی دارند. حتی در مواقعی که رابطه جنسی ممنوع است یا موقعیت آن وجود ندارد، مردها خیلی بیشتر از زنان دنبال رابطه جنسی هستند. فحشا نیز نشان دهنده تمایل مردان به داشتن رابطه جنسی است نه برعکس آن.

طبیعت جنسی خانم‌ها بسیار پیچیده‌تر از آقایون است

خانم‌ها حتی خودشان هم نمی‌دانند دقیقا چه چیز آنها را تحریک می‌کند. اما مردها درمورد اینکه با چه کسی تحریک می‌شوند، با چه کسی می‌خواهند رابطه جنسی داشته باشند یا عاشق چه کسی می‌شوند بسیار سخت و صریح هستند. اما در مقابل خانم‌ها به خاطر میل جنسیشان که نسبت به آقایان چندان رک و راست نیست، تمایل بیشتری نسبت به داشتن رابطه با جنس خود دارند. البته لزوما اینکار را انجام نمی‌دهند اما ظرفیت آن را دارند و خیلی بیشتر از مردان خود را دو جنسی می‌دانند.

تمایل جنسی زنان تحت تاثیر عوامل اجتماعی و فرهنگی است

روانشناسی جنسی می‌گوید که گرایشات، رفتارها و تمایلات جنسی خانم‌ها خیلی بیشتر از آقاین متاثر از عوامل اجتماعی و فرهنگی است. گرایش خانم‌ها نسبت به آقایون در برابر رفتارهای جنسی مختلف با گذشت زمان بیشتر دستخوش تغییر می‌شود. مثلا خانم‌هایی که مرتبا کلیسا می‌روند گرایشات کمتری به رابطه جنسی دارند. اما در میان مردان رابطه‌ای بین کلیسا رفتن و گرایشات جنسی یافت نشده است. خانم‌ها همچنین خیلی بیشتر از آقایون در تصمیمات خود درمورد رابطه جنسی تحت تاثیر همسالان خود هستند. زنان نسبت به مردان تناقض بیشتری در اظهار ارزش‌های خود درمورد رابطه جنسی قبل از ازدواج دارند.

مردان جنسی و زنان عاطفی هستند

در مردان این قابلیت وجود دارد که بدون این که با کسی رابطه عاطفی داشته باشند، بتوانند با او رابطه جنسی برقرار کنند. اما روانشناسی جنسی زنان نشان می‌دهد برای زنان رابطه جنسی و رابطه عاطفی کاملا درهم تنیده است. درواقع این شاید مهم‌ترین تفاوت جنسی زنان و مردان در رابطه جنسی باشد. تفاوتی که باعث نظریه‌پردازی‌های زیادی در روان شناسی شده است.

تمایل جنسی در خانم‌ها کمتر از آقایون تحت تاثیر دارو است

ازآنجاکه تمایل جنسی آقایون درمقایسه با خانم‌ها مستقیم‌تر وابسته به بیولوژی است، جای تعجب نیست که کم بودن تمایل جنسی در آنها راحت‌تر با داروها درمان شود. مردها می‌توانند برای اکثر مشکلات جنسی خود از دارو استفاده کنند و نتیجه بگیرند اما درمورد خانم‌ها استفاده از دارو برای بالا بردن میل جنسی چندان موثر نیست.

مردها بیشتر به رابطه جنسی فکر می‌کنند

اکثریت مردهای بالغ زیر 60 سال حداقل یکبار در روز به رابطه جنسی فکر می‌کنند. اما فقط یک چهارم خانم ها به این میزان روزانه درمورد رابطه جنسی فکر می‌کنند. با بالاتر رفتن سن در خانم و آقایون، این خیالپردازی‌ها کمتر می‌شود اما همچنان خیالپردازی‌های مردان در مورد رابطه جنسی دوبرابر خانم‌ها باقی می ماند.

زنان و مردان در تمرکز جنسی تفاوت دارند

اگر زنان در طول روز مشکلی در محل کار یا در خانه با فرزندانشان داشته باشند، بعید است که بتوانند شب میل جنسی داشته باشند. اما برای مردان برعکس است. از نظر روانشناسی جنسی آنها می‌توانند از سکس به عنوان راهی برای آرامش استفاده کنند. آن‌ها تنش روزانه خودشان را در رابطه جنسی فرو می‌نشانند. همین تفاوت کوچک ممکن است باعث سرخوردگی مردان شود یا در زنان این احساس را به وجود بیاورد که فقط برای رابطه جنسی خواسته می‌شوند و حالت روانی‌شان برای مرد مهم نیست.

مردان و زنان در رسیدن به اوج لذت جنسی متفاوتند

زنان برای برانگیخته شدن از نظر جنسی زمان بیشتری نیاز دارند. زنان برای رسیدن به اوج لذت جنسی احتیاج به پیش نوازش بیشتری دارند. برای همین شاید مردی بتواند بعد از یک دعوای اساسی همچنان طالب رابطه جنسی باشد، اما برای زنان بسیار بعید است که بدون رابطه عاشقانه، که نمودش پیش نوازش است، برانگیخته شوند. دلیل بسیاری از بی‌میلی‌های جنسی یا دردناکی رابطه جنسی در زنان، رعایت نکردن اصل ساده پیش نوازش در مردان است.

مردان و زنان در برگشت به حالت اول نیز متفاوتند

مردان بلافاصله بعد از اوج لذت تحریک ناپذیر می‌شوند و تا مدتی این دوره تحریک ناپذیری ادامه دارد، اما برای زنان این اتفاق آرام آرام می‌افتد. ضمن این که زنان بعد از اوج دوباره می‌توانند تحریک شوند و دوره تحریک ناپذیری ندارند. برای همین است که زنان دوست دارند بعد از رابطه جنسی همچنان در آغوش همسرانشان بمانند، اما برعکس مردان آن قدر بی‌انرژی و تحریک ناپذیر می‌شوند که ترجیح می‌دهند بخوابند یا کار دیگری کنند. درواقع زنان هم به پیش نوازش و هم به پس نوازش احتیاج دارند.

مردان و زنان سنین برانگیختگی متفاوتی دارند

از دیدگاه روانشناسی جنسی میل جنسی یک زن معمولا به تدریج بیشتر می‌شود و در سن 36 تا 38 سلاگی به اوج خود می‌رسد، اما در مردان از ابتدای بلوغ میل جنسی بالایی وجود دارد. عملکرد جنسی مرد در نوزده سالگی را می‌توان با کارکرد جنسی زن سی تا چهل ساله مقایسه کرد. از طرف دیگر زنان بعد از میانسالی در سن خاصی یائسه می‌شوند و برای مردان این اتفاق به تدریج با کم شدن میل جنسی در سنین سالمندی اتفاق می‌افتد. پدیده‌ای که به آن یائسگی مردانه می‌گویند.

مردها هرکاری می‌کنند تا رابطه جنسی داشته باشند تا بتوانند تمایلات دستگاه تناسلی خود را برآورده کنند. درمقابل، خانم‌ها درانتخاب شریک جنسی خود بسیار دقیق هستند چون این آنها هستند که در معرض باردار شدن قرار دارند و ممکن است مجبور شوند از یک بچه نگهداری کنند بنابراین کیفیت رابطه برای آنها بسیار مهمتر از مردان است.

 

محصولات در ترب

جهت خرید و آگاهی  قیمت های محصولات داروخانه تیمار طب می توانید با شماره تماس 09024865544 در ارتباط باشید.