هنری و فرهنگی

تاخیر در آغاز اختتامیه جشنواره موسیقی نواحی حوصله تماشاچیان را سر برد!

چهارمین شب جشنواره موسیقی منطقه در حالی به روی صحنه رفت که با برنامه ریزی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اختتامیه آن یک شب زودتر برگزار شد، هرچند هنوز یک شب از برنامه جشنواره باقی مانده بود!

به گزارش خبرنگار موسیقی ماه نیوز، اختتامیه جشنواره موسیقی این منطقه که یک روز قبل از آن برگزار شده بود با تاخیر زیادی آغاز شد تا جایی که برخی از هنرمندان حاضر در بیرون از سالن برای تماشاگرانی که در سالن حضور داشتند به نواختن و پایکوبی پرداختند. منتظر لحظات شاد نیز بودند.

در نهایت جمعیت زیادی که برای تماشای اجرای هنرمندان داخلی آمده بودند اجازه ورود به سالن را پیدا کردند و پس از مدتی محمدمهدی اسماعیلی، محمود سالاری، محمد الهیاری و سایر همراهان، سه ردیف صندلی در سالن قرار گرفتند. فقط برای آنها رزرو شده است. وارد سالن شد.

پس از حضور وزیر آموزش و پرورش و فرهنگ، گروه دو نوازنده تار به روی صحنه آمدند.

محمد رعیت مدیر ارشاد استان گلستان ابتدا بیان کرد: مدیران ما وظیفه دارند بیشتر به آن توجه کنند و نباید بگذاریم فراموش شود. این موسیقی در حال پیشرفت است و وظیفه خواندن، آهنگسازی و خلق را برای هنرمندان ایجاد می کند.

وی تاکید کرد: موسیقی نواحی باید از جشنواره عبور کند و برای مردم پخش شود که وزارت فرهنگ تاکید دارد مردم به صورت رایگان از آن استفاده کنند.

به گفته وی، موسیقی باید ثبت و ضبط شود تا در آینده غم نداشته باشیم. از نشنیدن و ندیدن هنر بسیاری از هنرمندان بزرگ متاسفیم و نباید این حسرت را برای نسل آینده بگذاریم.

مدیرکل ارشاد گلستان تاکید کرد: جذب جامعه علمی و پژوهشی به موسیقی منطقه باید اتفاق بیفتد و به این هنر در دانشگاه ها بیشتر توجه شود. باید از هنرمندان این حوزه حمایت مالی و معنوی شود. هنرمندانی که تجربه حضور در جشنواره های داخلی و خارجی را ندارند اما گنجینه هایی در دل دارند که باید به عنوان هنرمندان درجه یک شناخته شوند که البته رایزنی هایی نیز برای آن انجام شده است.

پس از اعلام سخنرانی بعدی، حاضرانی که برای شنیدن و دیدن این اجرا آمده بودند تصمیم به ترک سالن گرفتند.

در حال تکمیل…