هنری و فرهنگی

تاکید بر اجرایی شدن طرح اینترنت کودک

رئیس مرکز توسعه فرهنگ و هنر در دنیای مجازی بر «نظام طبقه‌بندی محتوا و خدمات سنی» در ساماندهی تمامی حوزه‌های محتوایی کودکان و نوجوانان تاکید کرد.

به گزارش ماه نیوز به نقل از روابط عمومی مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی، حامد حاجی ملامیرزایی در جلسه چهارمین کارگر راهبردی و الگوی عملیاتی و مقررات عمومی صیانت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی در تشریح «نظام رده‌بندی سنی محتوا و خدمات» به عنوان نقطه عطفی در سلامت، ایمنی و امنیت عنوان شد.

در این جلسه که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیر و اعضای کارگروه واقعی راهبردی و تدوین الگوی عملیاتی و آیین نامه های کلی حمایت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی برگزار شد. نماینده مجلس شورای اسلامی، وی با اشاره به اینکه این سامانه با تلاش های انجام شده، خاطرنشان کرد: تمام تلاش ها بر این بوده که این سامانه جامع و شامل انواع تولید محتوا در محیط مجازی باشد.

حاجی ملامیرزایی ابراز امیدواری کرد: در آینده نزدیک با کمک فعالان مختلف بخش خصوصی و دستگاه ها، از طریق نشست های تخصصی B2G که همراه با مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی برگزار می شود. ویرایش آیین نامه اجرای دستگاه ها و بخش خصوصی این سامانه آماده است و گامی دیگر برای دستیابی به محیطی امن، امن و مفید برای کودکان و خانواده ها برداشته می شود.

وی با تاکید بر اینکه صیانت از کودکان و خانواده ها در محیط مجازی رسالت خطیر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و هنر را در فضای مجازی با همکاری همه دستگاه ها و فعالان دنبال می کنیم.

حاجی ملامیرزایی خاطرنشان کرد: ایجاد دسترسی مدیریت شده با نظارت مستقیم خانواده در قالب لیست سفید و ایمن بر اساس میزان سودمندی و ایمنی، امروز به صورت سامانه طبقه بندی محتوا در آمده است و در سال 96 توسعه می یابد. آینده.

تاکید بر اجرای اینترنت کودک

مدیر مرکز رشد فرهنگ و هنر در فضای مجازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: علیرغم همه تلاش‌هایی که تاکنون در زمینه حمایت از کودکان در فضای مجازی انجام شده است، موارد مهمی وجود دارد. موضوعاتی در این زمینه که امیدواریم یک سیستم طبقه بندی محتوا داشته باشیم.

بر اساس این گزارش، چهارمین جلسه کارگروه راهبردی و تدوین الگوی عملیاتی و مقررات عمومی حمایت از کودکان و نوجوانان در محیط مجازی در راستای اجرای بند الف ماده 4_1 سند حمایت از کودکان و نوجوانان در محیط مجازی که امروز در جلسه شورای عالی اینترنت به میزبانی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، به تصویب رسید.

معرفی اینترنت برای کودکان و سیستم طبقه بندی سنی، محتوا و خدمات.

پایان پیام